reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2010 - zaczynamy z Dukanem

A to o takie dania chodzi...:-D
oooooo serek topiony dukana. Dzięki za linka, zaraz sobie zrobię.:tak::-):-):-)

Alez prosze :-)

Hej hej koleżanki przyszłe dukanki, gdzie się podziewacie?:confused: Jak idą przygotowywania?

No wlasnie gdzies sie nam dziewczeta podzialy, a jutro przeciez mialysmy rozpoczac walke :sorry2: Moja lista zakupowa juz gotowa, ciekawie bedize jak mi sie po pierwszym dniu odechce hahaha W sumie najbardziej to sie boje o to w kontekscie tego, ze CODZIENNIE bede musiala gotowac, a mnie nie zawsze sie chce i czesto jest tak, ze nie gotuje tylko kupuje gotowe albo nic nie jem :baffled:
 
reklama
No to dam ci dobrą radę. Nigdy nie dopuszczaj do tego, byś na głodzie była. Wtedy w ręce wpada ci wszystko co nie powinno i nieszczęście gotowe.
A u mnie jest tak, że non stop w kuchni stoję. :baffled:Gotuje osobno dla siebie, czasem osobną zupkę dla Amelki i trzeci obiad dla starszaków i mężola.:cool2: Lubię eksperymentować.:tak:
A ty kochana zawsze możesz zjeść to co jadłaś na śniadanie również na kolację lub nagotować tyle tego by starczyło też na jutro.:-p
Powodzenia życzę i trzymam kciuki za udany start .
 
OBECNA:-)
własnie chlebek piecze się w piekarniku(ciekawe czy coś z niego wyjdzie)
planu jedzenia na jutro jeszcze ustalonego nie mam ale jutro na pewno będzie chlebek, makrela ,jajka ...
muszę jutro zajechac do sklepu i kupic wagę no bo jak mam sie odchudzac nie mając wagi:cool2:no i blender bo widzę że do dużo dań będzie mi niezbędny:tak:
no więc od jutra zaczynamy a dziś nic innego nie robie tylko siedze i czytam,przepisuje przepisy itd
no więc od jutro ZACZYNAMYYYYYYYYYY:-)
 
Jestem juz po sniadaniu :-D Mialy byc tosty, ale jako, ze pozno polozylam sie spac, rano nie wyrobilabym sie z pieczeniem przed wyslaniem meza do pracy... wiec na sniadanie zjedlam:

dwa jajka na twardo z sosem czosnkowym (jogurt naturalny + wycisniete kilka zabkow czosnku) i zapilam to herbata (po czosnku nie za dobry pomysl ;-))

A jak tam Wasze sniadanka???


Bylam wczoraj na zakupach, ale niestety nie udalo mi sie wszystkiego kupic :-( Trudno tak stac przy regale i czytac sklad kazdego produktu :-( Dumna jestem z tego ze wygrzebalam JEDYNA musztarde bez cukru! Za to nie udalo mi sie znalezc zadnych dietetycznych kostek warzywnych, slodzika w plynie, zelatyny, serkow homo ani naturalnych do smarowania kanapek, maki kukurydzianej, otrebow pszennych i w ogole otrebow w postaci innej niz zmielone :-(

No to dam ci dobrą radę. Nigdy nie dopuszczaj do tego, byś na głodzie była. Wtedy w ręce wpada ci wszystko co nie powinno i nieszczęście gotowe.
A u mnie jest tak, że non stop w kuchni stoję. :baffled:Gotuje osobno dla siebie, czasem osobną zupkę dla Amelki i trzeci obiad dla starszaków i mężola.:cool2: Lubię eksperymentować.:tak:
A ty kochana zawsze możesz zjeść to co jadłaś na śniadanie również na kolację lub nagotować tyle tego by starczyło też na jutro.:-p
Powodzenia życzę i trzymam kciuki za udany start .

Ty to sie nastoisz przy garach :szok: Starcza Ci czasu na cokolwiek innego? hehehe

Dobry pomysl z tym gotowaniem na zapas :tak: Zwykle tak jest, ze jak upichce cos na obiad, to nie daje rady wszystkiego zjesc i potem maz po mnie dojada w ramach kolacji :-)


OBECNA:-)
własnie chlebek piecze się w piekarniku(ciekawe czy coś z niego wyjdzie)
planu jedzenia na jutro jeszcze ustalonego nie mam ale jutro na pewno będzie chlebek, makrela ,jajka ...
muszę jutro zajechac do sklepu i kupic wagę no bo jak mam sie odchudzac nie mając wagi:cool2:no i blender bo widzę że do dużo dań będzie mi niezbędny:tak:
no więc od jutra zaczynamy a dziś nic innego nie robie tylko siedze i czytam,przepisuje przepisy itd
no więc od jutro ZACZYNAMYYYYYYYYYY:-)

I jak tam chlebek? :-D


No nie bardzo bo moj mąż to raczej cierpi na niedowage :-)

Oj... a wiesz, ze troche zazdroszcze? :rofl::rofl2::rofl2::rofl2:

Zdązyłam sie zapisac:):):)
Waze 73 do zrzucenia 10kg:)
To zaczynamyyyyy???

Zaczynamy! :-D
 
Czesc!
U mnie masakra dzis nie zaczełam bo nie miałam jak isc do sklepu zrobic zakupy bo mały od paru dni na antybiotykach :-( wiec ma zakaz wychodzenia z domu :-( a w domu zero dietetycznych rzeczy :-( jak tylko dziecko podlecze to tez sie zabieram z wami za diete (wiec mnie jeszcze nie wyrzucajcie z tad :-)) ale zeby nie było to tez ograniczyłam od dzis jedzenie no i oczywiscie zero słodyczy i chipsów- bo to moja zmora :-(
 
chlebek nie urósł :no:ale jest zjadliwy następnym razem może wyjdzie lepszy;-)
no więc moje dzisiejsze śniadanko to jajko ugotowane na twardo,kawałek mojego zakalca chlebka (zrobiłam kanapeczkę) i troszkę makreli no i pije dużo wody zaraz butelka 1,5l będzie pusta:szok:na obiad nie mam koncepcji a i produktów dietetycznych za wiele tez :no:dzis wybiore się do Auchan więc zrobie jakies zakupki:tak:
a serki waniliowe są dozwolone? pewnie nie bo zawartośc tłuszczu i cukier:sorry2:
 
Ty to sie nastoisz przy garach :szok: Starcza Ci czasu na cokolwiek innego? hehehe
no baaaa... Jak mi się nudzi odrabiam ze starszakami lekcje.:-p

witaj izi.:-)

monia z tym pieczeniem to masakra.:baffled: Ja też się zastanawiam jak dziewczyny pieką takie wyrośnięte bułki, chlebki. :confused: Może to od piekarnika zależy? Może od produktów? :confused:
szczerze powiedziawszy chlebka jeszcze nie piekłam, ale jak zrobię sobie ten serek topiony to może skuszę się i upiekę? Tylko pamiętajcie, że dozwolone są 2-3 kromki dziennie. :tak:;-)
Ja często robilam tą bułę z mikrofalówki- szybko, dobra, tania Dieta Dukana . Przepisy i moje poczynania: Bułka z mikrofali ... ale już mi się przejadła.

marga czekamy na ciebie.:tak:;-) A dla synka zdrówka.:tak:

olapolap śniadanko? U mnie była ciepła "owsianka" + plasterek czegoś tam chudego z indyka.:tak: na obiadek już mam ugotowane udko bez skóry. Zjem je z musztardą.:tak:
Nie cierpię chodzić po marketach i szukać dukanowskich produktów. Szkoda , że wszystkiego nie ma w jednym miejscu, tylko tak latać trzeba od sklepu do sklepu.:wściekła/y:

A propos surimi... Patrzcie co znalazłam : Dieta Dukana . Przepisy i moje poczynania
aż ślinotoku dostałam.:baffled:
 
reklama
Witajcie!!!! trzymam kciuki za Was . U mnie 5 dzień 1 fazy. W niedziele warzywka:tak::-D
i 200 g.mniej.

dzis na sniadanko chlebek dukanowski z tunczykiem i jajkiem, na obiad sznycle z indyka z sosem jogurtowym, kolacja pewnie jajecznica :tak:

a to przepisy na cos slodkiego :tak:
MUFFINKI:
4 jaja, 4 lyzki pszennych otrebow
8 lyzek owsianych
4 lyzki twarogu (chudy)
slodzik i aromaty wedle uznania (ja lubie waniliowy lub migdalowy)

bialka ubijamy i dodajemy do reszty wymieszanych skladnikow. Wylewamy wszystko do foremek (ja mam takie silikonowe-swietnie sie sprawdzaja ale zwykle papierowe tez beda ok tyle ze trzeba uwazac bo moga sie wylac)
I pieczemy ok 30 min w 180 stopniach.

5min PRACY a muffinki sa PRZEPYSZNE. ;-)


DROZDZOWKI

ciasto:
6 lyzek otrebow: 2 p i 4 ow.
20g drożdzy
2 jaja
2 lyzki homo
2 lyzki slodziku

Otreby serek homo, zoltka, drozdze wymieszac mikserem. Odstawic ciasto na 30 min. Dodac ubita piane z bialek.
Uformowac 4/5 kopczykow. (na te kopczyki dajemy ser)
Odstawiamy w cieple miejsce na 30 min
Pieczemy 20 min w 180 stopniach

SER:
4 lyzki zmielonego twarogu, 1 lyzeczka skrobii kukurydzianej
aromaty: waniliowy/ migdalowy itp
Ja dodalam troszeczke slodziku (ale ja to wszystko na slodko lubie)

Wszystko wymieszac i wylac na kopczyki z ciasta
a tu cos na slono
krewetki wrzucasz na patelnie- bez tluszczu , dorzucasz czosnek. Smazysz i po okolo 10 minutach dorzucasz duuzo pietruszki, jogurt naturalny. niech sie "pyrka z minutke i gotowe :)
nie podaje dokladnych proporcji, niech kazdy sam sobie wybierze , czego -ile.

sos np.do piersi , kotlecikow z indyka-jogurt, pół soku z cytryny, pieprz , sól(odrobinke), słodzik (ja mam w małych saszetkach) i do teko koper/ pietruszka. Mięsko drobiowe nabiera fajnego smaku :tak:

sałatka puszka tuńczyka , jedno jajko, korniszon, sól pieprz , jogurt. Mozna tunczyka zastapic wedzona makrela ( i do niej dodac twaróg)- pycha:tak:
 
Ostatnia edycja:
Do góry