reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2011

Hej mamuśki :)

U Nas z dnia na dzień coraz lepiej, ja czuję się bardziej sprawna i zaczynam kumać co młody ma na myśli płacząc w niebo głosy :) Wiem jedno nie lubi zmainy pieluchy, rozbierania się do golaska i kąpieli !!! Ja zbliża się 19ta to ja cała już w nerwach jestem, bo wiem że będzie płacz straszebny, a potrafi się księciunio wydrzeć- po mamie :) Normuję mu się już dzień i noc bo na początku było z tym ciężko.
Najgorsze jest że jak jest głodny to je cycka, za chwilę drugiego, potem znów i tak na przemian, czy to oznacza że on się nie najada moim pokarmem???
I często kicha, ale mówią że to normalne że się oczyszcza!?

A i moja mama załapała mega katar i zostaję tydzień sama :(((( m wraca 11października, mam nadzieje że damy sobie rade!!!
ciężko mi powiedzieć czy mały się najada czy nie, ale myślę że jeżeli przybiera na wadze to wszystko jest ok:)
 
reklama
Justys moze mamusie juz doswiadczone pomoga z tym cycem , bo ja jeszcze nie wiem co i jak :)
kichanie racja normalne jest :)
a moze mu za zimno i dlatego tak placze przy kapieli i rozbieraniu ?? niektore dzieci lubia wode cieplejsza ...

dziewczyny zapraszam na watek techniczny :) przydalyby sie nowe watki dla mamus juz rozpakowanych i moze co nie co pokasowac ? :)
 
moja też się darła przy kąpieli ale po 2-3 dniach skapłam się o co jej się rozchodzi poprostu wolała chłodniejszą wodę i do dziś myję się jak dla mnie w za zimnej,a przed kąpielą spróbuj mniej się stresowac(łatwo mówic nie?)bo maluszek to wyczuwa i sam się denerwuje
 
Hej mamuśki :)

U Nas z dnia na dzień coraz lepiej, ja czuję się bardziej sprawna i zaczynam kumać co młody ma na myśli płacząc w niebo głosy :) Wiem jedno nie lubi zmainy pieluchy, rozbierania się do golaska i kąpieli !!! Ja zbliża się 19ta to ja cała już w nerwach jestem, bo wiem że będzie płacz straszebny, a potrafi się księciunio wydrzeć- po mamie :) Normuję mu się już dzień i noc bo na początku było z tym ciężko.
Najgorsze jest że jak jest głodny to je cycka, za chwilę drugiego, potem znów i tak na przemian, czy to oznacza że on się nie najada moim pokarmem???
I często kicha, ale mówią że to normalne że się oczyszcza!?

A i moja mama załapała mega katar i zostaję tydzień sama :(((( m wraca 11października, mam nadzieje że damy sobie rade!!!

on się najada tylko pewnie ma dużą potrzebę ssania :tak: jak opróżni Ci obie piersi to smok i tyle :tak:
 
Hello!
U mnie pobudke z rana starsza zrobila, wiec nadrabiam zaleglosci, poki reszta spi;)

Ja z mloda tez spalam w lozku, ale po paru miesiacach eksmisje dostala i jakos bez wiekszego problemu sie obylo, tylko trzeba wlasciwy moment wybrac... No i o siebie sie nie balam ze zgniote dziecko, ale chlop to jak ciele w lozku bez czucia i gluchy (chyba ze sie dziecko wydrze, bo ja to kazdy szmer slyszalam:) Ale cycowania nocnego bez spania z dzieckiem to sobie nie wyobrazam, zwlaszcza na poczatku, bo malo ktore dziecie sie cycem najada na dluzszy czas....

Justys, no wlasnie na poczatku tak bywa ze trzeba tego cyca podawac na zmiane po kilka razy, dlatego czasem ciezko przetrwac ten pierwszy okres karmienia piersia... Pielegniarka mi mowila ze oprocz prawidlowego przyrostu wagi (co w domu ciezko sprawdzic jak sie nie ma wagi dla dziecka, bo chodzi o gramy na dzien), to dziecko powinno jeszcze dosc znacznie zmoczyc 6 pieluszek na dobe (od ok 5 doby zycia bodajze)...

Moj czort tez delikatne d...psko ma bo jeczy jak mu zmieniam pieluche, wiec sie staram mokra chusteczke najpierw w dloni ogrzac lekko ( a wiem ze sa ogrzewacze do chusteczek i wczesniej mi sie to smieszne i zbedne wydawalo;)) W kapieli jest ok, dopoki mlodemu cieplo, bo jak sie chlodno zrobi, to tez protestuje... Chlopaki chyba nie lubia zimna:D Ale nie stresuj sie za mocno tymi kapielami, po prostu trzeba to wmiare szybko zrobic i po krzyku, w koncu takie male dziecko brudne nie jest, wiec szorowac nie trzeba;) A zreszta mozesz kapac co drugi dzien... Ja po cc nie chcialam sie nadwyrezac, to co drugi dzien tylko mlodemu pod zlewem buzke i tyleczek obmywalam... A tak w ogole, to chyba nie dzwigasz wanienki z woda, co?

No a kichanko no norma, zwlaszcza na poczatku bywa dosc czeste:)

I mam nadzieje ze dasz sobie jakos rade bez pomocy, do 11 na szczescie juz nie tak daleko:)

A tak na marginesie, to nie wiem czy to kwestia drugiego dziecka, czy rzadszego karmienia, cycem, bo ciagle mlodego dokarmiam regularnie, ale tym razem wcale nie mam problemu z sutkami, tak jakbym juz kilka miesiecy karmila(w nocy mlody coprawda wcale nie chce cyca, ale w dzien sporo wisi:))... Moze dobrze lapie piers po prostu, bo to tez wazne, w kazdym razie szkoda ze jest za leniwy zeby sie calkiem na cyca przestawic, ale jak to chlop juz w fast foodzie zasmakowal;-)

Ilonka ile sztuk i czego do szpitala, to trudno oszacowac, bo zalezy ile dni sie tam spedzi, ale ja polecam glownie jednoczesciowe pizamki zabrac, bo latwo i szybko mozna zmieniac. A na wszelki wypadek wiecej rzeczy mozna w domu przygotowane zostawic, zeby ktos z rodzinki doniosl:)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry