reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2012

Cześć Dziewczyny.
Emotion- fajnie musicie mieć, wesoło ;) Fakt, że przygotowanie imprezy na tyle osób może nie być łatwe ale liczy się atmosfera a nie to co na stole.
Misza- zdrówka dla małego. Biedne Maluszki, nie potrafią się nawet bronić przed tym latającym paskudztwem:(
Elutka- nawet nie wiedziałam że jest fenistil doustny. Ja kupiłam wczoraj Pedicetamol- paracetamol w formie syropu( wcześniej był tylko w czopkach) bo jakoś nie jestem zadowolona z działania ibuprofenu. W nocy, pomimo że kupiłam już oryginalny Nurofen Forte bo Ibum chyba wcale nie działa na Antka, temperatura wzrosła do 39,4 a przez cały dzień była powyżej 38. Dostaje go co 8 godzin i efekt słaby. Po paracetamolu podanym raz wczoraj ok 19 temp spadła i już nie wzrosła a Antek spał całą noc i teraz czuje się dużo lepiej. Nie wiem co mu jest, nie jestem przekonana do tej bostonki. Chyba parę spraw się nałożyło a ja najbardziej obstawiam że to jednak zęby- ślini się masakrycznie!!! dziąsła bardzo spuchnięte ale nie przy trójkach ale już przy czwórkach:szok: Zobaczymy co będzie dzisiaj.
 
reklama
Misza my też mieliśmy rączkę napuchniętą od ugryzienia, nam przepisano Fenistil w kropelkach bo podobno szybciej działa i wapno ale zanim podałam leki to już powoli zaczynało samo schodzić czyli gdzieś tak po 24h od spuchnięcia (tzn wapno dałam sama wcześniej bo to była niedziela a w poniedziałek do lekarza pojechałam to dołożyli Fenistil). Ja podawałam 6-7 kropli 3 razy na dobę do tego wapno 2 razy po 2,5ml ale Laura waży prawie 12kg, ten Fenistil chyba bez recepty jest.
 
Misza fenistil jest bez recepty, ja dawalam 3 razy dziennie 10 kropelek. Sprobuj mu go podac, slyszalalam ze jest lepszy niz ten w zelu i rzeczywiscie sie sprawdzil:)Ja zawsze jezdze na Strzelecka jak sie cos dzieje malemu.
kasikd ja na goraczke zwykle stosuje czopka, przynajmniej u nas najlepiej dziala.
emotion sporo tego rodzenstwa masz:) faktycznie najmniejsza uroczystosc to niemal male wesele:)
 
emotion 11 rodzeństwa? :szok: niezle, ale za to ile prezentów będzie :-D
heh no jest ich troche :-)
11 rodzenstwa, kazde ma zone/meza, dzieciakow jest jz 22 - moja byla 22ga..
do tego najstarszy kuzyn ma dzidzie juz, a kolene 2 w drodze :-) takze dom zawsze pelen :-)
Cześć Dziewczyny.
Emotion- fajnie musicie mieć, wesoło ;) Fakt, że przygotowanie imprezy na tyle osób może nie być łatwe ale liczy się atmosfera a nie to co na stole.
przygotowanie chrzcin/ze swietami w sumie/ to bylo ok 1000 zl. ale wtedy sie bardziej przejmowalam, teraz juz tak nie bedzie.
glownie przekaski dla dzieci suche,
a starsi jak chca pic na wieczor to niech sobie sami radza, to dziecka urodziny w koncu a nie impreza z pretekstem do picia.

a ogolnie jes wesolo, ja siedze na pietrze, czasem przyjda 2 kuzynki bawia si z mloda, ja nie patze na nie 2 minut bo odkurzam np. albo cos, odwracam glowe a tam juz 6-8 dzisciow jest czasem wiecej..
 
ufff przeżyliśmy chrzciny i mamy to już za sobą :tak: Fifol prezentował się elegancko, choć wiem, ze garnitur nie będzie jak narazie jego ulubionym strojem :-D a szczególnie mucha:-D:-D:-D w kościele spokojnie, aczkolwiek zdarzały się nerwowe momenty, gdyż Fifol niecierpliwił się strasznie. Impreza w lokalu też się udała, więc bardzo się cieszymy.
Małego cos ostatnio pogryzło(nie wiem plaga jakaś jest czy co)i zaczęło mu to wszystko podchodzić wodą, pokazałam to babce w aptece i powiedziała, że to reakcja pougryzieniowa i że czasami kilka dni po ugryzieniu tak się dzieje. bedę małego obserwowała, bo nie chcę, żeby mu zostały brzydkie ślady i ewentualnie wybiorę się na wszelki wypadek do naszej pediatry. zobaczymy.
 
Hejka dziewczyny
Mam nadzieję że jeszcze któraś mnie tu pamięta :-) Obowiązki i lenie szaleństwo uniemożliwiło mi śledzenie forum by wiedzieć co się u Was dzieje i choć bym nie wiem jak się starała nie jestem w stanie Was nadrobić.
To może powiem co u nas by chociaż w ten sposób zrekompensować moje wtargnięcie. Otóż wakacje mają sie ku końcowi a po nich moi chłopcy wędrują do szkoły. Starszy do 1 klasy a młodszy do zerówki (to ten rocznik który przymusowo idzie wcześniej nacz czym ubolewam). Córeczka świata po za braćmi nie widzi. O jej umiejętnościach nie będę się rozpisywała ponieważ zapewne mniej więcej Wasze bobasy mają podobnie. Jedyne czym mogę się pochwalić to fakt że pierwsze samodzielne kroki ma już za sobą. Co prawda zrobi max 3 i bęc na pupkę ale mimo to sprawia jej to masę radości.

Powiedźcie mi dziewczyny, czy któraś z Was karmi jeszcze piersią? Ja jestem z tych co to uwielbiają karmić i tak się zastanawiam kiedy wróci miesiączka. Starszego syna karmiłam 6 miesięcy i właśnie wtedy przyplątał się pierwszy okres po porodzie, młodszego syna karmiłam do roku a okres przyszedł gdy miał 10 miesięcy, córka ma 10 i okresu ani widu ani słychu i kurcze taki dyskomfort psychiczny mam że nie znam dnia ani godziny :-p Jak to jest u Was?
 
syneczki, mój starszak też z 2008 i od września mamy zerówkowicza w domku :) Karmiłam go rok, 4 miesiące samą piersią a okres dostałam po 3,5 miesiącu karmienia. Dorotkę karmię dalej, samą piersią 5 miesięcy, okres dostałam jak miała 8 miesięcy. Ucieszyło mnie to, właśnie z powodu "komfortu" :-D Lekarz na kontroli mówił, że jak po pół roku nie dostanę okresu to mam się zgłosić do niego i będziemy wywoływać. Nie poszłam bo nie chciałam żeby faszerował mnie hormonami, okres sam przyszedł :-)
 
Syneczki- witamy ponownie. Ja młodego właśnie odstawiłam. Samą piersią karmiłam go 4 miesiące a okres dostałam mniej więcej wtedy gdy zaczęłam go dokarmiać butlą.
 
reklama
Ja karmię cały czas, wiadomo nie tak często jak kiedyś ale nadal:) okres dostałam dokładnie po 9 miesiącach i czekam na kolejny...cosik przyjść nie chce:szok:
 
Do góry