reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2012

Jutrzenka - dobrze wiedzieć o tych opiekaczach:tak: ale tak jak pisałam u mnie to narazie w sferze marzeń:-D
Malinova - właśnie płatną...i pewnie skończy się tak że zapłacę i nie będę chodzić do końca bo to już 34 tc....a szkoła ta o której mówię trwa miesiąc (spotkania od poniedziałku do czwartku czyli 4 dni w tyg.) i rozmawiałam z M. przed chwilą i chyba jednak się nie zdecyduję bo sama nie będę jeździć na drugi koniec miasta 4 razy w tygodniu (bo jeśli już bym robiła SR to w szpitalu gdzie będę rodzić) a M. nie zwolni się przecież z pracy żeby chodzić ze mną albo przynajmniej mnie wozić...no i żal mi trochę kasy....bo niby 200 zł to nie jest dużo (choć dla mnie jest to sporo) a z drugiej strony mogę tej szkoły nie dokończyć bo za 4 tyg. to mogę być już rozpakowana....ale znalazłam coś takiego na necie i wykorzystam
http://szkola-rodzenia.pieluszki.pl/categories/cat_id/110

malinova - sr jest na nfz za darmo, trzeba tylko wypełnic deklarację i wybrać w niej położną, która prowadzi sr (tylko na czas sr, później można zmienić). My chcieliśmy razem chodzić więc kosztowało nas to 200 zł -opłata za faceta. Można też chodzic prywatnie..
gdzie Ty znalazłaś Szkołę Rodzenia za darmo???? W Krk jest tylko jedna darmowa ale trzeba być tu zameldowanym a poza tym na wrzesień miejsca skończyły się już na początku lutego...a ja wtedy nawet nie wiedziałam że w ciąży jestem.....
 
Ostatnia edycja:
reklama
Karola, u nas w ośrodku, tam gdzie przyjmują ginekolodzy i położne, raz w tygodniu są zajęcia dla kobiet w ciąży - własnie taka "szkoła rodzenia". Ja na tym nie byłam, ale koleżanka chodziła i wiem, że uczą się oddychać, ćwiczą na piłce, pewnie coś o pielęgnacji noworodka czy porodzie też jest. I to jest właśnie ZA DARMO. Pewnie tym się to różni od typowej szkoły rodzenia, że nie ma kursów "od do" no i chyba mężowie w tym nie uczestniczą. Może w mniejszych przychodniach też to działa, pewnie trzeba by podzwonić i popytać...
 
Namiar na ta sr przytargał M. z pracy. Dzwoniłam tam w sierpniu i od 4 wrze zaczelismy. Może to zależy od położnej, czy chce jej się walczyć z nfz, żeby zapłacił za ciężarne.Przy czym dorabia sobie pięknie na facetach - 200 zł. W grupie u nas jest 10 par.. Ale można sa tez szkoły za 300zl od pary, więc różnica niewielka (ale zawsze to stówka w kieszeni:))
 
malinova - sr jest na nfz za darmo, trzeba tylko wypełnic deklarację i wybrać w niej położną, która prowadzi sr (tylko na czas sr, później można zmienić). My chcieliśmy razem chodzić więc kosztowało nas to 200 zł -opłata za faceta. Można też chodzic prywatnie..

w Warszawie tylko dla zameldowanych są darmowe. Ceny w mojej dzielnicy to od 400 do 600 zł.

Karola mi pewnie by się nie chciało, też musiałbym chodzić sama i jakbym chciała taniej to też pewnie daleko od domu. Damy radę i bez szkół:tak:
 
Widzę, że macie ochotę na domowe gofry:) Ja zakupiłam taki opiekacz grill i gofrownica w jednym
3w1 OPIEKACZ GRILL GOFROWNICA TOSTER TURBO GWARAN (2595770224) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
Bardzo fajne i sprytne urządzenie. Do potrzeb domowych nic więcej nie potrzeba. Fajny jest tez ten grill - uwielbiam grillować na nim piersi z kurczaka:-)
chciałam jeszcze ponowić pytanie, które zadałam na wątku zakupowym - czy wiecie jaka jest różnica pomiędzy kremem a maścią Purelan? Oprócz oczywiście gramatury i ceny (krem 7g - 40 zł, maść 36g - 40 zł). Czy krem jest może bardziej skuteczny?
 
w Warszawie tylko dla zameldowanych są darmowe. Ceny w mojej dzielnicy to od 400 do 600 zł.

Karola mi pewnie by się nie chciało, też musiałbym chodzić sama i jakbym chciała taniej to też pewnie daleko od domu. Damy radę i bez szkół:tak:

No w Krk jest tak samo a ja niestety tutaj zameldowana nie jestem...ale darmowa jest tylko jedna i tak jak pisałam na samym początku ciąży trzeba się zapisywać a wtedy to nawet o tym nie myślałam...
Damy radę:-):tak: w końcu nie my pierwsze bez SR:tak::-)
 
Karola - ja mam taki opiekacz z wymiennymi wkładkami i obawiałam się własnie o gofry, ale wychodzą rewelacyjne, ja kupiłam jakiś zwykły w realu, bez szału, a działa super

Mina - &&&&&&&&& za wyniki


Mama- super, że szkolenie udało sie przełożyc :-)

esi - ja zgadzam się z dziewczynami, bo sama zaobserwowałam jak Majka była malutka takie "wózkowe" - ja bawiłam się z nią w piaskownicy, a one w ogóle nie zwracały uwagi na swoje dzieci, które jadły piach, podchodziły do rożnych niebezpiecznych dla nich sprzętów, nie chciały ich huśtać na huśtawkach, tylko stały w grupce i plotkowały i to tak przez ponad godzinę, a w tym czasie można przecież bawić się z dzieckiem, pokazywać mu świat, opowiadać o tym co widzi, widziałam całkiem sporo takich mam, o jakich pisze autor artykułu
 
No w Krk jest tak samo a ja niestety tutaj zameldowana nie jestem...ale darmowa jest tylko jedna i tak jak pisałam na samym początku ciąży trzeba się zapisywać a wtedy to nawet o tym nie myślałam...
Damy radę:-):tak: w końcu nie my pierwsze bez SR:tak::-)

Pewnie, że tak. Na razie nie dowiedziałam sie niczego nowego. Mi bardziej zależało na M., bo ja to ksiązki czytam, coś tam oglądam i wydaje mi się, że jako takie pojęcie mam. A M. bladziuśki w temacie więc chociaż będzie umiał bodziaka od pajaca odróżnić
biggrin.gif
Fajne jest to, że KAŻĄ ćwiczyć czego niecierpię, więc zaciskam zęby, klnę w myślach i ćwiczę. W domu to nierealne
wink2.gif
No i najgorsze ze wszystkiego, że wieczorki wtorkowe i piątkowe już do końca mam zarezerwowane... buuu Trza się zebrać w sobie, ubrać ładnie, pomalować a tak to wdresikach przed tv
laugh.gif
 
reklama
Jutrzenka ja też mam druga kartę sklejoną z pierwszą bo mi się rubryczki skończyły:tak:
Oj Musa ja bym nie wytrzymała tak lezeć ja odebrałam wypis i dupa nie wiem do kiedy mam brać ten fenoterol a moja lekarka na urlopie:wściekła/y: Jak nie urok to sraczka
No ja wcześnie zaczynałam z alkoholem i miałam kilka mocnych zgnów ale teraz jestem kulturalna i raczej nie piję za duzo:no:
Coś tam poczytałam miałam poodpisywać ale .... kurde ja nie wiem ciśn9enie czy co ???? Ja muszę sie połozyć
 
Do góry