reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2013:)

Dziekuje dziewczyny za tak serdeczne przyjecie do Waszego grona.

Daniel wazy kolo 6 kg a co do wzrostu to pewna nie jestem, niektore ubrania na 62cm sa juz za male :)
Uzywam pampersow dry 3 ale juz przesikuje powoli wiec zastanawiam sie nad zakupem 3+. Maly rosnie tak szybko ze 2 zostala nam duza paczka i musialam oddac kolezance bo juz nie dalo rady wciagnac na dupke Daniela ;)
 
reklama
Martoocha ja bałam się kapusty, ale poszłam z Nelką ostatnio na obiad i do ziemniaków i mięsa były surówki- biała i czerwona kapusta. Jeju, jakie pyszne były! Zjadłam wszystko :) Tomkowi nie było nic. Śledzi nie jem, ale jak zjesz trochę to małej nie powinno zaszkodzić.Powiem Ci z własnego doświadczenia że nie warto się katować i trzeba jeść wszystko, a później obserwować.
Agitatka tak, te 5 i 6 w 1 mają krztuśca oczyszczonego, a ta szczepionka na nfz ma pełnokomórkowego po którym ponoć najwięcej jest problemów. \
Agnieszkaala my nie szczepilismy jeszcze, żadnego wezwania nie dostaliśmy bo my sami musimy umawiać się na szczepienia, a mamy zaplanowane 30.12, na które nie pójdę. Tomek ma katar i kaszle, Nela chora więc nie chcę ryzykować (hehe jakby szczepienie nie było samo w sobie ryzykowne). STOP NOP to ja nawet lubię koleżanko sympatyczna :)
A Filip dostał wzw b i bcg w szpitalu? Bo Tomek tak, ale wzw kupiliśmy Engerix. Swoją drogą jak można podawać noworodkowi Euvax z rtęcią zaraz po narodzinach? Ten kraj oszczędza na wszystkim, a wymogi stawia.
Wiesz, ja ciagle myślę i myślę co by było, jakby Tomek zachorował na coś, na co go nie zaszczepiłam. Wiem, że lekarze teraz z ospy robią śmiertelnie straszną chorobę żeby tylko zaszczepić, nam pani neonatolog przedstawiła na oddziale ospę jako coś tak straszliwego że chyba sama w to nie wierzyła :)
A cebulę to ja wcinam, w ciąży jadłam więc synek smak zna.
Wenus witamy ponownie :) Jak tam młodszy synek i jego starszy brat?
Aniula my w wigilię idziemy do teściów, a w pierwszy dzień świat do mojej mamy i jej partnera. Chociaż zobaczę jak będzie z dzieciarnią, jak mi nie wydobrzeją to zostanę z nimi w domu (huraaaa). Ja świąt nie lubię, wierząca nie jestem, jako dziecko nie mialam udanych świąt i jedyne co jest w nich fajne to dni wolne i jedzonko. Mój Tomek ważył tyle 2 tygodnie temu :)
Szatsa najdłużej dziecko siedzi chyba w pieluchach 4, przynajmniej Nela tak miała :)
 
Carla- jasne- ja jem już praktycznie wszystko..mi nie chodzi o wzdęcia czy cos, bo zawsze mam espumisan dla małej..ale chodzi mi o toksoplazmozę..bo śledź jest chyba surowy nie..?:confused:

Co do jedzenia wszystkiego to ostatnio rzuciłam się na baklawę (która miała orzechy włoskie)..DZIEWCZYNY jakiego strachu się najadłam następnego dnia!!! Zielona kupa i masę czarnych paseczków i kropek..w necie pisali ze to krew.. więc OD RAZU do pediatry.. on mnie uspokoił że to objaw dużej niestrawności i już kolejne kupki powinny być ok.. i dziś już piękna żółciótka kupka bez kropeczek..ale bez kitu..od 4 nad ranem siedziałam i szukałam informacji o kropkach w kupie..

Moja waży 5,12 kg i mieści się jeszcze w niektóre ubranka 56 (największy problem ze stopami jest ;p). Ale generalnie mamy już większość 62.. i tak dużo 56 ponosiła..a ludzie mówili "nie kupuj bo 2 tyg będzie nosić…".
Polecam ogromnie sklep Kappahl dla niemowląt.. zakochałam się w ich body i spodenkach ;) i często upusty 40% robią dla stałych Klientów :D
 
Ostatnia edycja:
Ahaa, o tym nie pomyślałam :) Ja nie jadam ryb więc nie znam się, myslałam że chodzi Ci o bolący brzuszek.

Muszę się pochwalić że Nela od dziś ma kolczyki w uszach :) Poszła z moją mamą, raz dwa i było po sprawie, nawet nie płakała :)
 
Szatsa - doczytałam dopiero Twój post o karmieniu. U mnie było dokładnie to samo. Ja karmię swoim mlekiem, czasem dokarmiam mm. Ale karmię z butli, ściąganym i przecież jestem gorsza, bo nie z cyca! No kur*a, przecież to te same mleko, więc nie rozumiem, czemu się do mnie czepiają i za każdym razem pytają, czy do cyca przystawiam? Po co skoro mi ściąganie nie przeszkadza i z niczym nie koliduje? Co za ludzie?! I każdemu tłumaczyć na nowo, dlaczego karmię tak, a nie inaczej. Już zaczęłam na pytania: czemu nie piersią? odpowiadać: a czemu tak?
A my święta na wsi u mojej mamy i u R mamy. Potem może do siostry mojej i tak po rodzinie planujemy jeździć ;)
 
Dla mnie w ogóle pytania ludzi typu "karmisz piersią?"- są nie na miejscu.. to moja sprawa.. mogę równie dobrze się ich spytać "jak się podcierasz to prawą czy lewą ręka":angry::-p:cool2:
 
Carla starszy szynek już oswoił się z młodszym braciszkiem i nawet chce pomagać. Młodszy na szczepieniu tzn 27 listopada mierzył 70 cm i wazył 5,900g teraz to pewnie już ponad 6 kg. A my używamy pieluch dada 3 i ubranka rozm. 74 bo reszta za mala. Ja szczepiłam normalnąnie darmowa obydwu synów.
 
Ostatnia edycja:
Martoocha sledzie można jeść, ale bez cebuli i nie w occie.

A dlaczego bez cebuli i bez octu? Niby za sledziami nie przepadam, ale cebule, czy czosnek dodaje do kazdego prawie dania. Zreszta wszystko jem. Calkiem mozliwe ze mamy szczescie, ale ani starszakowi (choc wczesniak), ani Laurze (tez wczesniak, ale nie taaaki wczesny) nigdy nic nie bylo.

Martoocha w sumie to nie wiem jak to z ta toksoplazmoza, tez chetnie sie dowiem. Myslisz, ze to moze przez mleko do malenstwa? No i sledz jest marynowany, wiec nie taki znowu surowy.

Wenus a nie 74?

Moja tez juz rozmiar 62, choc to troche zalezy od marki, pieluchy 3, kluska sie z niej zrobila. W styczniu zaczynamy papki i tak sie zastanawiam, czy zaczac jej gotowac, czy moze sloiczki na poczatek. Bo na poczatku to jedza tego po 2-3 lyzeczki.

Szasta witaj :)

Agnes mleko to mleko, wazne, ze nie glodzisz i male rosnie. Ty szczesliwa i dziecko szczesliwe.
 
Ostatnia edycja:
Paulinek-słyszałam ze te z słoiczka zdrowcze niż takie gotowane przez nas.. ale są różne opinie..kolezanka poleca mi te sloiczki rossmanowskie
 
reklama
Paulinek: Ja też słyszałam, że to jedzonko ze słoiczka o tyle lepsze, bo z pewnych składników, przebadane itp. itd.

A co do śledzi...to chyba się nie powinno jeść, bo to jednak surowa ryba...a straszliwie lubię :)
 
Do góry