reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2013:)

La Mari ja znałam płeć, ponieważ na 12 tygodniowym usg wyszła przeziernosc karkowa bardzo zła i zaczeli szukac przyczyny, czy to zespół downa czy cos innego. Zrobili mi punkcje na pobranie kosmowki i w tym badaniu właśnie określaja płeć,poniewaz badaja chromosomy. Musieli nam powiedziec ponieważ zespol Turnera, ktory mial nasz aniolek dotyka tylko dziewczynki. Ciaza byla zakończona w 14 tygodniu operacyjnie. Strasznie się boję tego 12 tygodniowego usg bo tak naprawde wtedy będzie można odetchnąć. Wszystkie badania potwierdziły, że jest 0% ryzyko, że to sie powtórzy w kolejnej ciąży, czysty pech przy łączeniu komórek w tamtym przypadku. Wierzę, że ona do nas jeszcze wróci. Na pogrzebie zostawiłam jej liścik "do zobaczenia wkrótce" wiec pozostaje czekać....
 
reklama
die perle trzymam kciuki za Twoją jutrzejszą wizytę a Ty trzymaj za moją! :) ja mam o 11, daj znać co i jak po :)
ja dzisiaj odkurzyłam troche bo nie lubię siedzieć w bałaganie i właśnie wróciłam z zakupów bo w lodówce już bida była, ale przesadzać nie można, jutro leże na kanapie i nic nie robie i kolejne dni też.

Oxiczka ja kupiłam jak byłam w h&m taki komplet białe body z napisem dad+mum=me, do tego portki bawełniane w kolorowe paski, czapka i skarpetki, myśle że będzie pasować i do dziewczynki i do chłopca :D

dzemo widzę, że już pierwsze zakupy masz za sobą :) ja na razie się wstrzymuje z zakupami jakichkolwiek rzeczy dla dziecka. Pewnie jakieś pierwsze zakupy zaczną się w 2 trymestrze ciąży czego już nie mogę się doczekać :)

zachorowałam na ten zestaw :)
http://moda.allegro.pl/42-44-zestaw-ciazowych-firmowki-wiosna-lato-i3039836795.html
 
ja jak kiedys byłam w państwowej przychodni u Pani ginekolog to rozebrałam się w pokoiku ale od pokoiku do zasłonki był lekki odstęp i było trzeba isc z gołym tyłkiem a drzwi do gabinetu zapomniała druga lekarka zamknąć jak wychodziła wiec kazdy kto stal naprzeciwko drzwi mnie widział ;/ ... nie no tragedia !! nigdy więcej tam nie poszłam :p

Dlatego chocby nie wiem co ubieram spodnice do ginekologa.
A u nas mdlosci ciag dalszy. Do tego doszedl mi jakis dziwny kwasny malo przyjemny posmak w ustach, ktorego nijak nie moge zneutralizowac.
Ciekawa jestem jakie badania bede musiala zrobic. Na pierwszej wizycie wiele sie nie dowiedzialam bo generalnie przeprowadzil ze mna wywiad takze na temat pierwszej ciazy. We wtorek kolejna wizyta wiec mam nadzieje wiedziec cos wiecej. A z pierwszej ciazy to tak naprawde wiele juz niewiem.
Sluz mam bardzo skapy i raczej bialawy wiec tez wiele nie pomoge.
Co do karmienia piersia to nie mam cudownych wspomnien. Karmilam 7 miesiecy. Pierwsze 5 tygodni zylam na laktatorze, kolejnych 4 na przemian laktator i synus. A w 7-8 miesiacu maly zjadal zapasy mojego zamrozonego mleczka. I jak dla mnie to bylo prawie heroiczne.;-)
Pewnie ze chcemy znac plec. Z pierwszym mialam nieodparte wrazenie ze bedzie chlopczyk i byl. A teraz cos mi szpcze ze dziewczynka. No ale to moze tylko moje pobozne zyczenie. Ale wiadomo nawazniejsze zeby zdrowe bylo.
 
Oxiczka to smutne co piszesz. Ja miałam ciąże biochemiczne i powiem ci że strasznie to przeżyłam, chociaż na usg w macicy nic ponoć nie było. Dla ciebie to musiał być ból 1000 razy mocniejszy.
U mnie jest taki problem że od 5 lat się staraliśmy o ciążę i nic, jestem po 5 inseminacjach i jednym IVF. Zazdroszczę kobietą które naturalnie mogą zachodzić w ciąże.
Dlatego też tak się martwię i panikuję, nie potrafię wrzucić na luz, bo to moja jedyna szansa, nie stać mnie na kolejne podejście do IVF. Może mnie zrozumiecie, a może nie, ale strach jest ogromny,i chociaż by każda w Was mi pisała że trzeba wyluzować to nie potrafię po tylu przejściach.
 
Ja też chce znać płeć, żeby przez całą ciąże do córki nie mówić Antoś :) bo na razie rozmawiam z Maluszkiem, ale nie czasem mi się "Antoś" powie :) po prostu mam jakieś przeczucie na chłopaka. Oczywiście córeczkę mieć też bym chciała, w każdym razie co by nie było ważne żeby było zdrowe!

I też bym już coś kupiła, ale jednak trochę jeszcze za wcześnie;-). Poza tym jak chodzę po sklepach to nic mi się nie podoba. Jak nie byłam w ciąży, to tyle rzeczy chciałam sobie kupić i obiecałam sobie że jak tylko się dowiem o ciąży to sobie pare rzeczy kupię.

Nula ja też się w dzinsy nie mieszcze :-(

sony kiedy teraz na wizytę idziesz ?
 
Ja też chce znać płeć, żeby przez całą ciąże do córki nie mówić Antoś :) bo na razie rozmawiam z Maluszkiem, ale nie czasem mi się "Antoś" powie :) po prostu mam jakieś przeczucie na chłopaka. Oczywiście córeczkę mieć też bym chciała, w każdym razie co by nie było ważne żeby było zdrowe!

I też bym już coś kupiła, ale jednak trochę jeszcze za wcześnie;-). Poza tym jak chodzę po sklepach to nic mi się nie podoba. Jak nie byłam w ciąży, to tyle rzeczy chciałam sobie kupić i obiecałam sobie że jak tylko się dowiem o ciąży to sobie pare rzeczy kupię.

Nula ja też się w dzinsy nie mieszcze :-(

sony kiedy teraz na wizytę idziesz ?

Anna jak się cieszę, że nie jestem sama z tymi spodniami :-) nie wiem czy przytyłam bo się ostatnio nie ważyłam i muszę to chyba jutro zrobić ale normalnie mi brzuszek wywaliło i jest większy przez co właśnie dżinsy mnie uciskają. Mam w domku fajne spodnie dresowe, które niedawno kupiłam ale muszę wypruć z nich gumkę żeby mnie nie cisnęła.
 
Nula a te ciuszki ciążowe prześliczne. Mnie nic nie wywaliło, ale raz to za wcześnie, dwa nic konkretnego nie wiem.
Anna czekam chyba na wizytę 5 marca, chyba że uda mi się i ktoś teraz ze wtorku się wykreśli to może wskoczę na jego miejsce. Lekarz u nas tylko raz w tyg przyjmuje dlatego tak ciężko się do niego dostać. Jest to lekarz który mnie wcześniej leczył w Katowicach i mam do niego zaufanie. Nie będę już szukać na siłę innego.
 
Ja może i nie przytyłam za dużo, ale cały poprzedni rok intensywnego biegania i zrzucania wagi poszedł na marnę.... ja pod koniec roku miałam fajne ciało wysmuklone, skóra, mięśnie, troszkę tłuszczyku też, ale teraz to jakaś masakra. Brzuch mi wywaliło i boczków dostałam :-( Muszę się zapisać na basen, żeby się poruszać. Tylko nie wiem czy mogę jak biorę luteinę dowcipną :) muszę się lekarza spytać.
Teraz tylko w dresie chodzę, całe szczęście w pracy też w dresach więc jest ok. I w sumie nie martwię się o nadwagę po porodzie, bo jak tylko dojdę do siebie to również zamierzam biegać.
 
Anna czekam chyba na wizytę 5 marca, chyba że uda mi się i ktoś teraz ze wtorku się wykreśli to może wskoczę na jego miejsce. Lekarz u nas tylko raz w tyg przyjmuje dlatego tak ciężko się do niego dostać. Jest to lekarz który mnie wcześniej leczył w Katowicach i mam do niego zaufanie. Nie będę już szukać na siłę innego.

No to trzymam kciuki ogromnie za podglądanie. Nic się nie denerwuj;-)ale Ci powiedziałam :sorry2: jakbym nie wiedziała, że tak się nie da;-)
Ja myślałam że zwariuję przed pierwszym USG, aż mnie głowa rozbolała. Nawet w samym gabinecie jak lekarz najpierw zaczął mnie pytać czy mnie boli brzuch, czy mnie boli głowa, czy mnie boli to i tamto, a ja mu mówię prosto z mostu "Panie doktorze niech się pan zlituje i mnie na fotel posadzi, bo z tych nerwów to ja zwariuje" Tylko się uśmiechną i skończył wywiad po badaniu. Co prawda uspokoiło mnie trochę to pierwsze USG, ale im bliżej do kolejnego tym stresik większy.
Ale i tak jestem pewna, że tym razem zobaczysz już dzidziusia z pięknym serduszkiem :tak:
 
reklama
Do góry