reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2014

Dziewczyny pomocy...
Mam przesrane... Cos sie małej stało- zasypia tylko na brzuchu albo rękach - jak ja odłożymy do lozka to odrazu sie budzi i po spaniu... Poleży 5 min i płacz, krzyk :( przeraża mnie to, mój maz nie widzi problemu bo w weekendy sie z nia tuli ale w tygodniu wychodzi o 8 i wraca o 19... A co to bedzie w nocy? Jak ja tego oduczyć?????
 
reklama
nowa mama??? czemu tak późno się odzywa???
Gemelka musisz być konsekwentna i odkładać do skutku za którymś razem zadziała
ps. nie nawidze pisać z tel bo samo mi zmienia wyrazy :( ale może jutro będziemy już w domu:
 
sunovia - ja też preferuję wersję papierową bo lubię zaznaczać ołówkiem najważniejsze kwestie. Ja mam podobne odczucia co do ciąży i jeszcze mi nie przeszło tj. jestem na stanowisku, że nigdy więcej.:-D


judy - to miło ze strony koleżanki z pracy, a że go nie wykorzystasz nie musi wiedzieć;-)


czarna - mój też robi takie strzelające kupy:-D. Tylko dzisiejszego dnia poszło mi przy czterech przebieralniach po 2 pieluchy, bo oczywiście zachciewa mu się w trakcie... jak sobie myślę, że to złotówka na jedno przebranie (z racji odparzenia przeszliśmy z Dad na Pampersy) to mnie coś trafia:wściekła/y:. Po pierwszej ciąży spróbowaliśmy po 8 tygodniach, ale że ja byłam szyta to mało przyjemne to było.


garmelka - a czy te zagazowane jelita to przekładają się jakoś na wielkość brzuszka, bo u nas taka big piłka, a już nie pamiętam czy Szymek też tak miał. A może ten płacz to kwestia tego, że jak odkładasz do łóżeczka to na plecy, a u Ciebie na klacie to śpi na brzuszku?


babina - z ranką po szczepieniu tak ma być i nic się z tym nie robi.


rjoanka - dokładnie, w Niemczech dopuszczalne są wyższe dawki simetikonu i to chyba nawet kilkukrotnie


mroczko - z tym niezachodzeniem w ciążę przy karmieniu to taka sama bujda jak z tym, że jak się często karmi to okresu nie będzie. Ja karmiłam Szymka do 16 razy na dobę, bo akurat miał taką fazę, a okres dostałam. No już nie mówiąc o tym, że zaszłam w kolejną ciążę jeszcze karmiąc piersią, ale wtedy to już było max 2 razy na dobę. A i trzeba mieć świadomość, że najpierw jest owulacja a dopiero potem okres. Wiem, że niby oczywiste, ale sporo kobiet myśli że dopóki nie było okresu po ciąży to nie mogą zajść.


renisus - no fotel pełen wypas:szok:. Też mam taką D3 dla Szymka, dobrze wiedzieć że nie powoduje kolek, to kupie taką samą dla Matiego. Szymkowi na początku dawałam te twist off, kurcze może po tym tak jęczał wieczorami??


cyntia - ja długo nie trzymam do odbicia, bo cierpliwości nie mam, ale jak położę i słyszę że zaczyna jęczeć to go wtedy biorę do odbicia.
Matiego też naświetlali i dokarmiali MM, dopiero drugiego dnia mogłam go wyciągać na 30 min na karmienie. Może gdyby płakał to gorzej bym to znosiła, ale był spokojny, a ja wiedziałam, że dzięki temu szybciej wydobrzeje.


gosiak - hmm, to może ja jakaś niezorganizowana, ale ja nie daję rady z dwójką. My z M jesteśmy teraz oboje w domu a ledwo dajny radę organizacyjnie, dobrze że Mati jest bezproblemowy, bo starszak nadrabia. Generalnie dziecko rok po roku fajna sprawa, ale idealnie jak np. babcia może pomóc, bo w pojedynkę to ja tego nie widzę, przynajmniej w moim wykonaniu:no:


elianka - jasne, zapraszamy:tak:
 
Garmelka może Twoja Mała ma skok rozwojowy? Mój Oluś własnie jest w trakcie pierwszego - 5 tydzień i jest masakra...
Nie wiedziałam co jest grane ale dzięki tej stronce juz wiem :
Skoki rozwojowe w pierwszym roku życia niemowlęcia | osesek.pl - serwis dla mam, ciąża, noworodek, niemowlę, wychowanie i rozwój dziecka, rozszerzanie diety

Mój mały też ma śluz w kupie od 3 dni... :( Karmie od poczatku piersia i dopiero teraz zaczelo sie cos dziac. Kurde, ja to jestem tak uprzedzona do tych lekarzy, że chyba bardziej internetowi ufam.... Jutro mamy kontrole bioderek, a w pt. kontrole masy ciała ciekawe co mu lekarze wymyślą,,,Apropo śluzu w kupie :
Śluz w kupce niemowlaka | parenting.pl
hmmmm... Czyżby to był rotawirus, bo jest śluz, zielone kupy i rozdrażnienie....
A kolejny problem to szczepienia.Mam w rodzinie dziewczynke z autyzmem i strasznie boje sie szczepień. Teraz przed nami DPT, a jak czytam artykuły tego typu to mam zawał :
3 szczepionki dla dzieci które powinny być absolutnie zakazane - Wolna Polska - Wiadomości
:angry:
 
Ostatnia edycja:
Elianka - witaj :) Napisz coś o sobie.

Mizzah - no właśnie też było parę teorii i nie doszli do przyczyny. Ale jak małemu przeszły te kolki, to już przestali się martwić tym śluzem.

W piatek mamy szczepic Adrianka, a mąż właśnie wrócił mi z wyjazdu przeziębiony. Póki co ma delikatny katar, ból głowy i uczucie rozbicia. Czy to powód, by przesuwać szczepienie? Co myślicie?
 
Do piątku to jeszcze zobaczysz, czy coś się z tego rozwinie. Adrianek tak czy siak przed szczepieniem będzie badany, ale jeśli masz się niepokoić, a inny termin nie jest dla ciebie problemem, to przełóż.
Z ostateczną decyzja ja bym się jednak wstrzymała do środy co najmniej.

My mamy szczepienie w środę.

Czy wasze dzieci podnoszą już główki leżąc na brzuchu? Raz już to przerabiałam, więc powinnam się nie stresować, ale teraz mam jeszcze większego leniwca niż poprzednio. Marcelina przynajmniej przekladala głowę z jednej strony na drugą, a ta nic. Leży i wrzeszczy. Ale też mniej ją kładę, bo więcej śpi.
 
reklama
Sunovia - w pierwszych dniach zaczął silowac się z główką. Od 3-4 tc przekręca się z brzuszka na plecy. W szpitalu mówili, że jest bardzo silny. Każde dzieciątko rozwija się w swoim tempie.

W 4 tygodniu zaobserwowalismy pierwszy świadomy uśmiech, a teraz robi już to codziennie (jeszcze tak delikatnie), gdy się go pobudza. Uwielbiam to :)
No i trochę już waży. 5 kg chyba już jest.
 
Ostatnia edycja:
Do góry