reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2014

Rojanka, moj Olek tez mial zielone kupy i czerwone, szorstkie plamy i okazalo sie, ze to skaza bialkowa,
Ewelina microlife podobno tak maja, ze za kazdym razem inna temp. Ja mam rossmax ha 500 o jest ok.
Dziewczyny, Olek od prawie miesiaca robi kupy co 4 dni Fizjoterapeutka powiedziala zebym zjadla suszonych sliwek i wczoraj zjadlam 5 szt. a dzis meeega kupa po 2 dniach od poprzedniej.
 
reklama
Justine - gdybym była na Twoim miejscu, to na pewno bym przesunęła szczepienie. Super, że Kubuś już wyzdrowiał. A jak u niego z zasypianiem po szpitalu? Nie jest rozregulowany?

Ewelina - ja mam Microlife NC 150 i jestem zadowolona. Nieznacznie temp. potrafi się wahać. Ja mierzę tak nie dalej jak 1 cm od skóry - na jednej i drugiej skroni i na czole. Jaki masz model?
Czasem sprawdzam też w uszach, bo przy zapaleniu może być tylko w uchu wyższa temp.

Marrika - Kochana, zdrówka dla córeczki. Ważne, że byłaś czujna i szybko zareagowałaś. Jak mała teraz się czuje?

Ja przeszłam na Pampersy 4, gdy Adi dobijał do 7 kg i skończył się problem ze śladami po falbankach i odparzenia.

Czytałam wczoraj o wprowadzaniu pokarmów u maluszków i znalazłam informację, że wprowadzenie za szybko pokarmów może nawet uszkodzić układ trawienny :-O
Według zaleceń najlepiej koło 6 miesiąca w przypadku kp, mm 4,5 (parę tygodni temu czytałam, że najnowsze zalecenia WHO mówią, by przy mm też od 6). Wcześniej po uzgodnieniu z pediatrą, ale absolutnie nie przed ukończeniem 17 tygodnia. To już tak blisko.
Interesuje mnie też metoda BLW. Słyszała któraś? Albo przerabiała w domu?

Adi ok. W nerwach temperatura skoczyła mu na chwilę do 38,1 nawet. Odkryłam go, uspokoił się i jest w normie. Oby tej ospy nie było. Gorączkę to mógłby mieć dzięki tacie. Młody przez 10 minut płakał na spacerze, a tata nie wpadł na pomysł, by dać mu smoczek. Rozgrzane od płaczu, szybko oddychające dziecko na chłodzie....
 
Ostatnia edycja:
dzień dobry,
ja dzisiaj jestem nieprzytomna, Hania obudziła sie jak nigdy o 4:30 i nie spała do 6, no a zaraz po 6 trzeba wstać i wyprawić syna do przedszkola. Juz pojechali z mężem przed 7 i Hania tez przed 7 wstała. A miałam taką nadzieję że jak oni wyjdą to tak chociaż jeszcze godzinkę pośpię :( Teraz ratuje się kawą. Ojjjj, to będzie trudny dzień.

Dzisiaj na 13 ide do lekarza z tymi gyzkami pod pachą, bolą jak cholera i się trochę denerwuję :"(

Miłego dnia życzę
 
Wawka: musze poszukac takiego kremiku bo stosuje krem oilatum ale srednio pomoga i tez mamy kilka szorstkich i tak jakby swiecacych miejsc na buzce.

Ewelinaanna:Ja tez mam termometr microlife czasami pokazuje rozne temp,ale to jak zle go przyloze,trzeba uwazac aby z odpowiedniej odleglosi mierzyc , i przejechac powoli od srodka czola do skroni.

My karmimy sie cycem i rozszerzenie diety zaczniemy po 6msc.
 
A mozecie pokazać mi jak te szorstkie miejsca wyglądają? Nie chce posilkowac sie tym vo znajdę bo w grafice hooglowej to są jakies ekstremalne chyba przypadki.

Dzień Dobry :)

Cyntia - a ja to nie pamiętam cxy Wy byliscie juz 2 raz na szczepieniu czy tylko po jednej dawce jestes?

Dziewczyny pomieszały mi się niektirych nicki więc wybaczcie ze ogolnie napiszę :

Dlaczego nie kupiłam nawilżacza elektronicznego - slyszalam opinie, ze często jest to siedlisko grzybów, bakterii i roztoczy. Trzeba non stop myć i pilnować ilości nawilżenia. Teraz jak non stop coś myje, a to gryzak a to smoczek a to butelke a to talerz to jeszcze dodatkowo nawilżacz to z kuchni bym nie wyszła :)
 
Wawka ja juz polecałam kremy,Karola miała paskudny polik.Krem Ziaja kuracja dermartologiczna Azs i Dermedik baby Linum Emolient ochronnt krem specjalny.Nie sa strasznie drogie,ja Akurat dostałam full próbek.

My dzis jedzemy na szczepienie a w piatek ortopeda wkoncu.

Agniecha wiem ze sie martwisz,kciukasy trzymam


Wczoraj M karuzela na zasilacz prezrobil bo juz nie wyrabiałam na te baterie
 
Jeśli chodzi i łyżeczki do karmienia to polecam te łyżeczka podrozna Tupperware z pokrowcem - Garnek.pl


Ja mam termometr tech-med i też tani nie był a głupoty pokazuje. Ale w końcu go rozpracowałam. Mierze temp na skroni. Z tym że moja starsza tak często gorączkowała ze wystarczy że dotkne dziecko i już wiem czy jest więcej niż 38 stopni. termometr mam w dłoni ;-)


Justine super że bakteria pokonana. Jeśli mogę to zasugeruje ci żebyś przy każdej podejrzanej gorączce robiła badanie moczu. Koleżanki córka też miewała bakterie w moczu i dużo mi opowiadała o tym. Generalnie dlatego że my też już przez to przeszłysmy. A jaka to bakteria była? U nas coli. Będziecie mieli cystografie? Bo my tak. W marcu albo kwietniu.


Cyntia na szczęście nie pogarsza się więc powinno być dobrze. Kaszel zmienił się w mokry. Nie gorączkuje. Jesteśmy dobrej myśli.


Aga kciuki za wizytę! Daj znać i nie denerwuj się na zapas.


Mizzah nam pediatra powiedziała że nie powinno się wieszać na kaloryfery kamionkowych nawilżaczy. Bo są chropowate w środku i to jest super środowisko dla bakterii. Mokro i ciepło. Jeśli już to albo ze stali nierdzewnej. I codziennie myć i wodę wymieniać albo codziennie świeży mokry ręcznik na kaloryfer.
 
Też nie mam bladego pojęcia o żywieniu niemowląt. Zacznę gdzieś za miesiąc czytać i się edukować. Chyba poczekam do 6 miesąca, więc jeszcze troszkę czasu. Jestem za takim wątkiem, jak Mizzah proponowała -świetny pomysł, choć pewnie i tak tutaj będziemy się dzielić informacjami;-)

Ostanio wysiadam przy usypianiu. Idę młodej dać smoczka, bo się domaga, a ta zamiast zasypiać, to się tak do mnie zaczyna śmiać, że nie jestem w stanie nie odwzajemnić uśmiechu. No i procedurę trzeba rozpoczynać od nowa:-D
 
Pola ma okropny katar cxy myślicie ze teraz moge zastosować ten nasivin. Okropny bo jak kichnela to się obsmarkała :( czy coś jeszcze mozna??

I druga kwestia przesle Wam zdjecia nogi. Udało mi sie pstryknac w bólach bo wiadomo. Dajcie proszę znać...kurcze mam nadzieje ze to nie to co myślę :(
 

Załączniki

  • 1420618712191.jpg
    1420618712191.jpg
    11,6 KB · Wyświetleń: 64
  • 1420618726866.jpg
    1420618726866.jpg
    11,5 KB · Wyświetleń: 61
reklama
Mizzah mój Franio też ma coś takiego na udkach a do tego plamki łuszczące się na buzi. Pediatra u której ostatni byłam powiedziała abym odstawiła nabiał z mojej diety bo to może być skaza białkowa albo coś innego go uczula więc obserwować.
 
Do góry