reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe Mamy 2010

Dziulka z mojej córci też niezła łobuzica, tylko nie wiem po kim bo ja podobno mega grzecznym i spokojnym dzieckiem byłam;))


Baśka trzymam mocno kciuki za poniedziałek i czekam na wieści:))


efa przynajmniej nie miałaś problemu odstawiania od piersi:) u mnie też raczej nie będzie problemu bo Kinia od urodzenia jest dokarmiana butlą bo małym głodomorkiem była i mój cycuś jej nie starczał.


emiliab wiem że wyemigrowaliście bo podczytywałam forum regularnie także jestem na bieżąco.....podziwiam Was za odwagę bo na pewno nie było Wam łatwo zostawić wszystko i wyjechać. Dobrze że dzieciaki szybko się zaklimatyzowały:) A jak Ty z mężem? Jak się tam czujecie? Jak długo zamierzacie tam być?


Pogoda od wczoraj u nas fatalna.....mgła, deszcz i wiatr brrr już wolałabym żeby śnieg spadł, przynajmniej dzieci miałyby jakieś zajęcie na dworze.
 
reklama
hejka z rana

Emiś- a ty jak z Niemieckim stoisz? Niech cie starszy uczy :) Dzieciaki zawsze szybciej łapią język.

Baśka- no to trzymam kciuki za poniedziałek, zeby to już był ostateczny termin.

Dziulka- mi Olka też tak szybko zaczęła pisać i liczyć. Ale jej nikt nie uczył, sama sobie podpatruje. Arek ma inny charakter on woli malować i to jednym kolorem i układać puzzle. Fajnie, że ci Leane tak szybko łapie pisanie, chyba po tobie poszła. A moje dzieciaki też rozrabiają, Arek wyzywa mnie od babyjagi i jak czegoś mu nie dam to mówi, że mnie nie lubi.

Efa- to długo karmiłaś, ja karmiłam Olkę 8 mcy, Arka 6 mcy, a tego to nie wiem, bo on już obczaja co jem i już pysk otwiera do jedzenia. Ale cycek ciągle mu smakuje.
 
Kroma super, że dzieciaczki na tańce chodzą :-) A najmłodszy nieźle sobie już waży, więcej niż Gabula :-)
Ika216 moja mama właśnie na emeryturze jest a jakoś jej nie po drodze do Nas a potem marudzi, że dziecko na nią tak reaguje :-) To jej powiedziałam, że gdyby częściej bywała u Nas to może by takich histerii nie było a jak Gabi widzi ją raz na tydzień czy dwa to nie dziwne że babcia to dla niej jak inna obca osoba. Mój mąż tez wielki optymista, ale z pocieszaniem jakoś ostatnio mu nie wychodzi :-(
Efa gratuluję odstawienia od cyca i jako to Szymuś przyjął? A Ty jak się z tym czujesz?
Emiliab świetnie że chłopcy tak dobrze sobie radzą na obczyźnie, w nowej szkole i przedszkolu. Fajnie że mąż z pracy zadowolony a Ty też masz jakieś zajęcie. Jak się odkujecie to przyjdzie i czas na spełnianie marzeń. No i trzymam kciuki by ta smutna sprawa rodzinna się wyjaśniła :-)


Co do umiejętności dziecka to jakoś szczególnie nie przywiązuję wagi do nauki liter, liczenia a raczej skupiam się na zabawie.
Przyjdzie czas żeby się tego wszystkiego nauczyć, choć liczy już do 20, podpisuje się pod rysunkami O i coś tam, i mówi tu jest napisane Oliwia :-) Literki poznajemy wtedy kiedy pyta jaka. Uczy się ang w przedszkolu, gimnastykę też ma. Lubi ćwiczyć, tańczyć głównie ruch :-) Dużo maluje kredkami, czasami farbami, układa puzzle bezbłędnie i bardzo ciekawska jest, nie zbędziesz jej jakąś prostą odpowiedzią, drąży temat naokrągło jak mąż :-)
 
Kania szkoda że Gabi tak reaguje na Twoja mame. Daleko od Was mieszkają ze tak rzadko bywają? Kinia tez reaguje krzykiem, wyrywa się jak teście biorą ja na ręce a jak zostaje z nimi sama to po chwili jest placz. Powód te sam -rzadko ich widuje, wiecznie zaganiani, czasu nie maja. Na szczęście z moja mama jest inaczej bo mieszka obok nas i często się widujemy a Kinia ja uwielbia:)

Baska ​gratuluje synusia!
 
Ogromne gratulacje dla Basi i witamy Tomaszka po drugiej stronie brzuszka :-)

Efa to fajnie, Gabi była cyckowa ale ja musiałam ją odstawić, na szczęście poszło całkiem dobrze :-)
Ika216 mama mieszka bardzo blisko, jak tylko mam okazję to ich odwiedzam z Gabi, ale Ona jakoś z własnej nieprzymuszonej woli nie odwiedza Nas.

Wczoraj też miałam gości a dziś lekko nietomna wstałam z łóżka.
Kupiłam sobie na imieniny kurtkę zimową w końcu :-)
Macie już pomysły na prezenty Mikołajkowe czy pod choinkę dla Waszych Szkrabów???
Oliwia chce dostać łyżworolki, już mówi o nich od urodzin więc muszę zamówić na allegro a Gabi pewnie dostanie jeździk, bo po Oliwii nie mam, tylko pchacz.
 
Hej Dziewczynki:)
Wpadam tylko pogratulować Basi- Tomka. Super że wszystko w porządku i ma już Maleństwo po tej stronie brzucha :tak::-)
FF-244_73727.jpg
A Was wszystkie serdecznie pozdrawiam i myślami wciąż dość często jestem z Wami :-):-):-)
 

Załączniki

  • FF-244_73727.jpg
    FF-244_73727.jpg
    72,2 KB · Wyświetleń: 38
reklama
Kania ja trochę pomysłów mam ale nie wiem co wybrać, co na Mikołaja a co na Święta.
Jeśli chodzi o Filipa to mam na myśli klocki lego, Jake i Piraci z takim statkiem albo innym gadżetem bo dużo tego w sklepie, kolejke.
Alan to klocki lego, tablet, smartfon, jakis zestaw też sobie upatrzył w sklepie Śmieciaki czy cos takiego.
I ogólnie obaj chcą Furbego :cool: W ogóle to nie tak dawno bardzo fajny sklep z zabawkami otworzyli u nas w Galerii "Toy Planet" i tam jest masa bardzo fajnych zabawek. Tam właśnie kupiłam Filipowi na urodziny wóz strażacki.
Więc nie wiem jeszcze co i jak. Trochę czasu jeszcze jest.
A mam jeszcze dwoje dzieciaków do obkupienia, tzn chrześnice męża która ma 1,5 roku i córke matki chrzestnej Alana która ma 2,5 roku. :laugh2:
 
Do góry