reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

Muumi my rowniez dla dziewczynki miedzy innymi mamy Liwie :)
Uwielbiam to imię :) najpierw przeczytałam je w Quo Vadis i zapamiętałam a potem przypomniało mi się gdy szukałam imienia na bierzmowanie wśród świętych [emoji14] świętą była Augustyna Liwia ale nie udało mi się księdza przekonać ze skoro miała oba imiona to oba są święte i nie pozwolił mi tego imienia wykorzystać przy bierzmowaniu [emoji36] lata minely a ja się uparlam na to imię - tylko nie mam komu go dac [emoji23]
 
reklama
Dzięki za podpowiedź w sprawie butów i sorry za zaśmiecanie wątku ciążowego, ale nie mam kogo spytać, a dziecko mi gania w tych samych butach co przy 5 st C.
Które byście wybrały? Te w kropki to nubuk/zamsz - nie lubię, bo jak się tylko zmoczą czy zabrudzą błotem, to są trwałe plamy, ale z drugiej strony, one od razu mają kropki i wyglądają jak brudne ;) A te drugie to znowu skóra licowa - noski niezabezpieczone i po pierwszym spacerze będą zdarte.
3695e68534a5e75bcd83f7cf6b467a81.jpg

b7afec842554718598417e21a62601bc.jpg
 
Oczywiście to nie d

Jestem za tym by dać ale wszystkim, a nie tylko wybrańcom. Czym jedno dziecko różni się od drugiego?
Teraz są lepsze i gorsze, lepsze mają rodzeństwo i dostają 500+, rodzice lepszych mieszczą się w widelkach dostają 1000 zł becikowego.
Później lepsze będą rodzeństwa z małą różnica wieku.
Kpina i obraza dla obywateli.
Każde dziecko powinno mieć tyle samo. Bez takich durnych kryteriów.

Ja uwazam ze jedno dziecko od drugiego niczym sie nie rozni.. ale uwazam tez ze rodzice z jednym dzieckiem maja latwiej niz Ci z dwojka dzieci..wiadomo 2 dzieci to 2 razy wiecej wydatkow.... albo 1.5 razy więcej... co do tego czy rodzina ma 3 dzieci raz za razem... czy 3 dzieci ale z dluzsza przerwa..to nie rozumiem naszego rzadu..bo wklad wpracy w wychowanie tego dziecka jest ten sam..i podreczniki tak cyzy inaczej calej trojce trzeba kupić
 
Ostatnia edycja:
Aaa ja to na tyle się nie znam - trochę tylko czytałam przy okazji jak dowiadywalam się o swoim macierzyńskim przy działalności. Zostaje Ci chyba urząd pracy i kosiniakowe tak?
I jak to jest na macierzyńskim moja księgowa jest tepa i tyle wiem.co mi na infolinię powiedzieli w ZUS
 
500 dostaniesz na drugie lub 1000 na oboje, jeśli Wasze zarobki jako rodziny 4-osobowej będą niższe niż aktualny próg. Ja składałam wnioski o 500+ przez internetowy portal mojego banku jak tylko nadali dziecku numer PESEL - wszystko poszło sprawnie i dość łatwo.
Becikowe jednorazowo, o ile nie przekroczysz progu (będzie to próg liczony już dla rodziny 4-os). Niektóre gminy wypłacają podwójne becikowe. Aktualnie jest rok na złożenie wniosku o becikowe, a sposób liczenia dochodu (za który rok) jest trochę zakręcony - wszystkie informacje powinny być na stronie Twojego MOPSu/GOPSu.
Kosiniakowe jest dla bezrobotnych lub tych, którzy mieliby macierzyński <1000 zł.
O podwójnym becikowym nie slyszalam.. tak po prostu jest w niektieych gminach, czy na specjalnych asadach wszedzie?
 
Coś tu strasznie śmierdzi. Który lekarz podczas antybiotykoterapii chce szczepić dziecko ? :o

tez nie lubie takich nie dopowiedzianych sytuacji, nie wiadomo dokladnie co si wydarzylo, zbiorka niby na rzecz rodzicow, gdyby mial crp to nie szczepili by, ale sa rozni ludzie i moge na nic nie wyrazac zgody, a wtedy jednak sorki, ale trzeba jakos zaregowac.


Tak naprawdę sam pomysł 500+ jest źle pomyślany. Jeśli to ma być dodatek "rodzinny", prospołeczny to niech to promuje dzietność ale w zdrowy sposób czyli niech te 500zł miesięcznie czyli 6 tysięcy rocznie będzie można odpisać od podatku. Tymczasem zlikwidowano ulgę podatkową na dzieci i zastąpiono ją bezsensowną darowizną. To promuje własnie patologiczny tryb życia, pokazuje że praca się nie opłaca. Owszem, dla tych którym życiu powodzi się gorzej, czy też powinęła im się noga powinny być innego rodzaju zapomogi, być może w wysokości 500+ właśnie. Ale główny podstawowy program powinien obejmować odpis od podatku a nie żywą gotówkę. Są różne następstwa tego programu, nie tylko wypadnięcie setek kobiet z rynku pracy i to na długo, co nie może być dobre w żadnym państwie. Są też te mniej oczywiste- jak brak małych dzieci do adopcji. Moja kuzynka od dawna stara się o adopcję i nie ma małych dzieci- menele bardziej dbają o nie jako żywych dostarczycieli gotówki, instytucje zaczynają odbierać dzieci dopiero około 2-3 roku życia, kiedy dzieci potrafią się już poskarżyć na rodziców a kolejne 500+ i tak jest już w drodze :(

tez uwazam, ze 500 + jest zle, nie sama pomoc a sposob. Mozna byloby dac darmowe jedzenie w szkole na wszystkich dzieci, czy jakis fundusz dla dzieci, ze to jest realnie dla nich a nie na tipsy i fajki dla rodzicow :( no i margenisuje niestety kobiety, ktore zostaja w domach



@aspekt dla mnie zadne, bo szybko bede noski zdarte, chyba, ze dziecko ci nie zdzera noskow to 2.
 
reklama
Jabuwazam ze jedno dziecko od drugiego niczym sie nie rozni.. ale uwazam tez ze rodzice z jednym dzieckiem maja latwiej niz Ci z dwojka dzieci..wiadomo 2 dzieci to 2 razy wiecej wydatkow.... albo 1.5 razy więcej... co do tego czy rodzina ma 3 dzieci raz za razem... czy 3 dzieci ale z dluzsza przerwa..to nie rozumiem naszego rzadu..bo wklad wpracy w wychowanie tego dziecka jest ten sam..i podreczniki tak cyzy inaczej calej trojce trzeba kupić

Szalona teraz podręczniki są darmowe ale jak długo nie wiadomo[emoji4]
 
Do góry