reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

Co to za głupie gadanie im
Więcej złych objawów tym lepiej dla ciazy ?! To znaczy ze jak ja nie
Mam prawie w ogóle objawów to złe dla mojej ciazy ? Co za bzdura. Każda ciąże przechodzi inaczej i organizm inaczej reaguje na hormony niektóre reagują mocniej a niektóre prawie w ogóle- po co tak uogólniać??


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom

Zgadzam się ,nie zawsze brak objawów w ciąży oznacza coś złego. Ja w poprzednich dwóch ciążach niemiałam kompletnie żadnych objawów i wszystko było w jak najlepszym porządku :)
 
reklama
Zrobił mi tylko badanie ginekologiczne. Także niewiele się dowiedziałam. A Wy łykacie może wit.D3?


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
Ze względu na moje poronienia ja mam zalecone 4000 jednostek vigantolleten plus to co w femibion 1. Badałam ostatnio stężenie z krwi mam 54 chyba (wysokie i takie ma być) wczesniej mialam 20 kilka (było za niskie).
 
Co to za głupie gadanie im
Więcej złych objawów tym lepiej dla ciazy ?! To znaczy ze jak ja nie
Mam prawie w ogóle objawów to złe dla mojej ciazy ? Co za bzdura. Każda ciąże przechodzi inaczej i organizm inaczej reaguje na hormony niektóre reagują mocniej a niektóre prawie w ogóle- po co tak uogólniać??


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
To nie mój post ale mimo wszystko mogłabyś napisać to inaczej niż mocne słowa bzdury czy głupie gadanie :) wszystkie jesteśmy zdenerwowana i nie potrzeba nam więcej nerwów :) :) A koleżanka chciała tylko pocieszyć :)
 
Nie mam problemów z lekarzami na zfz. Szczególnie z ginekologiem. Chodzę do niego od 10 lat. Nie szczędzi mi skierowań jeśli ich potrzebuję i dotyczy to nie tylko czasu ciąży. Ani nie mam problemu ze zwolnieniem, ale tym razem mam warunki i chcę jeszcze popracować.
Może po prostu niektórzy lekarze gdy widzą pacjentke pierwszy raz domyślają się, że chodzi o kombinowanie. I proszę nie odbierze tego źle. Oczywiście, że te badania należą się ciężarnej bezpłatnie. Ale łatwiej jest wypisać takie swojej stałej pacjentce, niż takiej co ją pierwszy raz widzi. Podobnie jest ze zwolnieniem jakaś historia choroby pacjentki, jakaś podstawa...oni też mają kontrole. Oczywiście, że dźwignie jest niebezpieczne, jednak powiedzieć o tym może każda z nas. A jak lekarz nas nie zna, to dlaczego ma nam wierzyć. A już na pewno nie robiłabym usg Malenstwu tak często ze w gabinecie prywatnym i na NFZ.
Każda z Was zrobi to co będzie uważać za słuszne. Może mnie teraz zlinczujecie, w każdym razie życzę dobrych wyborów i naprawdę dobrych lekarzy na stałe.

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Nie mam problemów z lekarzami na zfz. Szczególnie z ginekologiem. Chodzę do niego od 10 lat. Nie szczędzi mi skierowań jeśli ich potrzebuję i dotyczy to nie tylko czasu ciąży. Ani nie mam problemu ze zwolnieniem, ale tym razem mam warunki i chcę jeszcze popracować.
Może po prostu niektórzy lekarze gdy widzą pacjentke pierwszy raz domyślają się, że chodzi o kombinowanie. I proszę nie odbierze tego źle. Oczywiście, że te badania należą się ciężarnej bezpłatnie. Ale łatwiej jest wypisać takie swojej stałej pacjentce, niż takiej co ją pierwszy raz widzi. Podobnie jest ze zwolnieniem jakaś historia choroby pacjentki, jakaś podstawa...oni też mają kontrole. Oczywiście, że dźwignie jest niebezpieczne, jednak powiedzieć o tym może każda z nas. A jak lekarz nas nie zna, to dlaczego ma nam wierzyć. A już na pewno nie robiłabym usg Malenstwu tak często ze w gabinecie prywatnym i na NFZ.
Każda z Was zrobi to co będzie uważać za słuszne. Może mnie teraz zlinczujecie, w każdym razie życzę dobrych wyborów i naprawdę dobrych lekarzy na stałe.

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom

Ja nie byłam u tej pani pierwszy raz, tylko chodzę do niej odkąd zaczęłam miesiączkować. A co złego jest w podejrzeniu maluszka czy wszystko okej? Znasz jakieś badania na temat szkodliwości usg?


gannyx8do96u2n59.png


01.03- wizyta
19.03- prenatalne
 
Na lux med trzeba się osobno rejestrować na usługę usg- tez nie wiedziałam o tym


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom

Ja w luxmdzie też wizytuje i rzeczywiście tak jest że to i to osobno i za wizytę i USG trzeba płacić oddzielnie. Co do witaminy d to biorę do tego femibion. W nim nie ma jej jakoś strasznie dużo więc dodatkowo suplmentuje.
 
Hej, wszystko będzie dobrze, nie martw się :) Im więcej "złych" objawów, tym lepiej dla ciąży, pamiętaj :)
A mi z tym dobrze, że z tych "złych" objawów mam jedynie nabrzmiałe piersi. Chociaż rozumiem, co miałaś na myśli, bo czytam jak wiele dziewczyn odchodzi od zmysłów, że nie ma żadnych objawów ciążowych. Jak ktoś rzyga to przynajmniej wie w jakim celu [emoji16][emoji16][emoji16]

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
O masakra tak to chyba bywa z tym nfz nie chcą nic robić, dawać skierowań, badań. Zmień lekarza szkoda Twoich nerwów i czasu. [emoji6]

Napisane na LG-K220 w aplikacji Forum BabyBoom
Nie Mozna uogolniac bo dopiero co 20 stron temu pisalysmy że właśnie na NFZ dają więcej badań do zrobienia niż prywatnie.
 
Ostatnia edycja:
Ja będąc w ciąży z córka miałam syna 10 miesięcy - nic nie pamietam z tamtej ciąży, żadnych objawów, po za tym ze marzyłam o chwili spokoju, ale przy maluchu to było niemożliwe[emoji846]a teraz mam więcej czasu i mnóstwo objawów, hehe


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
Ja tylko w tej ciąży jestem trochę zmęczona ale nie wiem czy ciąża czy młodym 7 miesieczniakiem. Który ostatnio "całował " i glaskal brzuszek
1519299128-c03c3d742b198b21-aaaaaa.jpeg
 
reklama
Ja nie byłam u tej pani pierwszy raz, tylko chodzę do niej odkąd zaczęłam miesiączkować. A co złego jest w podejrzeniu maluszka czy wszystko okej? Znasz jakieś badania na temat szkodliwości usg?


gannyx8do96u2n59.png


01.03- wizyta
19.03- prenatalne
Dareczka, to może rzeczywiście czas na zmianę lekarza? Wiem jak ciężko jest zmienić takiego lekarza, któremu się ufało tyle lat. 10 lat temu w czasie ciąży zmieniłam ginekologa, bo mnie zawiódł potwornie. Skoro zna Ciebie tyle lat, a nie chce ewidentnie Cię wspierać...to trzeba patrzeć na dobro dziecka i iść tam gdzie ktoś będzie chciał Ci pomóc i się Wami zaopiekować.
Nie znam badań, dotyczących zbyt częstego usg, ale ja zawsze wole dmuchać na zimne.

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry