reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

Nie mam problemów z lekarzami na zfz. Szczególnie z ginekologiem. Chodzę do niego od 10 lat. Nie szczędzi mi skierowań jeśli ich potrzebuję i dotyczy to nie tylko czasu ciąży. Ani nie mam problemu ze zwolnieniem, ale tym razem mam warunki i chcę jeszcze popracować.
Może po prostu niektórzy lekarze gdy widzą pacjentke pierwszy raz domyślają się, że chodzi o kombinowanie. I proszę nie odbierze tego źle. Oczywiście, że te badania należą się ciężarnej bezpłatnie. Ale łatwiej jest wypisać takie swojej stałej pacjentce, niż takiej co ją pierwszy raz widzi. Podobnie jest ze zwolnieniem jakaś historia choroby pacjentki, jakaś podstawa...oni też mają kontrole. Oczywiście, że dźwignie jest niebezpieczne, jednak powiedzieć o tym może każda z nas. A jak lekarz nas nie zna, to dlaczego ma nam wierzyć. A już na pewno nie robiłabym usg Malenstwu tak często ze w gabinecie prywatnym i na NFZ.
Każda z Was zrobi to co będzie uważać za słuszne. Może mnie teraz zlinczujecie, w każdym razie życzę dobrych wyborów i naprawdę dobrych lekarzy na stałe.

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom

Na stale mialam w warszawie jak tam mieszkqlam.. teraz bede musiala miec nowego... taka sytuacja... do kogo nie pojde bede nowa... zapisze sie do kilku i moze ktorys da skierowania bez robienia usg na.podstawie karty ciąży
 
reklama
To nie mój post ale mimo wszystko mogłabyś napisać to inaczej niż mocne słowa bzdury czy głupie gadanie :) wszystkie jesteśmy zdenerwowana i nie potrzeba nam więcej nerwów :) :) A koleżanka chciała tylko pocieszyć :)

Dokładnie dlatego takie pisanie ze im więcej objawów „złych” tym lepiej jest nie na miejscu. Wystarczy ze żyjemy od usg do usg nie potrzeba nam jeszcze do tego myślenia czy skoro nie mam objawów to znaczy ze coś jest nie tak.
Słowa bzdury , głupie gadanie - to nie są mocne słowa. Bez przesady ;)


 
Cześć dziewczyny[emoji4] ja też mam mdłości, nie przez cały czas, ale często... Próbowałam imbiru ale nie pomaga mi... Może któraś ma jakieś sposoby, które choć trochę zmniejszą mdłości?

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
Ja mam 8 Tc. Mdłości non stop. Pomaga mi przegryzanie czegoś. Dziś np, od rana jem ogórki po plasterku i żółty ser. I leżę. Dziś dzień mega lenia mam i nic mi się nie chce. Przyszła teściowa której jeszcze o ciazy nie mówiliśmy podsmiewa się że chyba coś się szykuje ;-)
 
Ja mam takie mdlosci ze masakra i tez za bardzo mi nic nie pomaga :-(


Cześć dziewczyny[emoji4] ja też mam mdłości, nie przez cały czas, ale często... Próbowałam imbiru ale nie pomaga mi... Może któraś ma jakieś sposoby, które choć trochę zmniejszą mdłości?

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Skad tekst ze tak to jest jak sie chodzi do 5 lekarz... skoro jej nie mowilas ze chodzisz prywatnie...
Planuje isc tez na nfz..zeby skierowanie na badania dostac, sama sie zastanawiam jak to zrobic zeby dostac skierowanie na badania 4 konkretne, ktore prywatnie mi lekarz zalecił..... i czy mowic czy nie mowic ze chodze prywatnie...

Kurcze nigdy nie wiadomo na jakiego czlowieka sie trafi.... nie wiem co robic
Ja chodzę na NFZ, a wcześniej do tego lekarza z torbielami i po pozamacicznej chodziłam na prywatne. No i jak na NFZ powiedziałam mu ze na priv też chce do niego chodzić to powiedział że nie ma potrzeby takiej póki co a jak zajdzie to sam da znać żeby się na prywatną zapisać.
 
Dziewczyny macie problemy z zębami? Ogólnie jestem pod stałą kontrola od ponad roku, bo noszę aparat. Ale od jakiegoś czasu bolą mnie zęby, mam odczucie jakby mi się ruszały, jak coś jem to bolą. 6tc
 
Zgadzam się ,nie zawsze brak objawów w ciąży oznacza coś złego. Ja w poprzednich dwóch ciążach niemiałam kompletnie żadnych objawów i wszystko było w jak najlepszym porządku :)
Hej dziewczyny u mnie z przebojami... Idę jutro na oddzial, dostałam skierowanie. Okazało się że plamienia są przez polip!!!!!! Lekarz zadecyduje czy usuwamy teraz czy czekamy. Nie wiedziałam że może TAM urosnac. Bo do tej pory nie miałam żadnych problemów, każda cytologia cacunio. Badania w zeszłym roku u ginekologa i wszystko ok. Żadnych objawów aż do tamtego tygodnia. Proszę trzymajcie za mnie kciuki by wszystko poszło dobrze.
 
reklama
Hej dziewczyny u mnie z przebojami... Idę jutro na oddzial, dostałam skierowanie. Okazało się że plamienia są przez polip!!!!!! Lekarz zadecyduje czy usuwamy teraz czy czekamy. Nie wiedziałam że może TAM urosnac. Bo do tej pory nie miałam żadnych problemów, każda cytologia cacunio. Badania w zeszłym roku u ginekologa i wszystko ok. Żadnych objawów aż do tamtego tygodnia. Proszę trzymajcie za mnie kciuki by wszystko poszło dobrze.
Trzymam kciuki. Dawaj znać. Pozdrawiam [emoji4]

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry