reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

Ja juz sama nie wiem, czy wolalabym w tym bolacym miejscu, czy po tej drugiej stronie. Moze uda sie bez... Lezalam na sali z kobieta, ktora przy trzecim i czwartym porodzie nie zgodzila sie na naciecie i nic nie pekla. Pamietam jak moj maz byl wkurzony po drugim porodzie, ze male dziecko a oni i tak mnie nacieli.

Napisane na LG-D620 w aplikacji Forum BabyBoom

Nacięcie w przypadku wczesniactwa jest konieczne. Nie chodzi tu o wielkość dziecka a o jego bezpieczeństwo.
 
reklama
chlip chlip:(:( Czyli nic tylko trzeba czekać :no:

Niestety,wg mnie nie ma się to nijak do winka,takiego wiesz,który jednak dzięki % ma to 'coś'. Będę próbowała tego soku z wodą gazowana:)
Ja kupiłam już wózek :-p wiem że wcześnie, ale nie mogłam się oprzeć. Jeśli chodzi o ubranka to mam dużo po córeczce uniwersalnych. Szkoda było mi oddać i w końcu się doczekały :biggrin2:
Ja zaczynam od 0 i wszystko muszę kupić:) i może to głupie,ale boję się jeszcze :-(
Poka to ferrari :-D

Jeśli chodzi o nacięcie,to mnie przy synu dawno temu nawet nikt nie zapytał czy mogą. Nie miałam pojęcia,ze haslo poloznej 'powiedz jak będzie skurcz' bedzie miało takie konsekwencje. Dlatego twraz chcę poznać położną przed i nawet jeśli ona nie będzie mogła być przy porodzie,to chociaż jej koleżanka
 
Kupować bede na finiszu ciąży. Tak sie zlozylo, ze dla obojga dzieci mialam te malenkie używane po jednym dziecku (raz od kolezanki, drugi raz kupilam uzywki) i w sumie nie przeszkadzalo mi to. Corce po porodzie musialam dokupic rozmiar 50 (zamowilam nowki). Od rozmiaru 62 juz caly czas kupuje nowe rzeczy (glownie w Smyku na promocjach). Mnie jakos moda nie kreci, wiec nawet lubię, kiedy ktos sprezentuje ubranko, ale wiem, ze sa mamy, które tego nienawidzą.

Napisane na LG-D620 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Kupować bede na finiszu ciąży. Tak sie zlozylo, ze dla obojga dzieci mialam te malenkie używane po jednym dziecku (raz od kolezanki, drugi raz kupilam uzywki) i w sumie nie przeszkadzalo mi to. Corce po porodzie musialam dokupic rozmiar 50 (zamowilam nowki). Od rozmiaru 62 juz caly czas kupuje nowe rzeczy (glownie w Smyku na promocjach). Mnie jakos moda nie kreci, wiec nawet lubię, kiedy ktos sprezentuje ubranko, ale wiem, ze sa mamy, które tego nienawidzą.

Napisane na LG-D620 w aplikacji Forum BabyBoom

Np. Ja :D a później do babci koniecznie załóż bluzeczkę od niej, bo się obrazi :/ nieznoszę tego, a co do używek - cóż sama nie lubię, nie nosze, to i dziecku kupuje nowe. Ale rozumiem, ze ktoś ma odwrotnie niż ja :)


p19ucsqv9zf9v2yk.png
 
Ja to bede sobie robic obciach, bo wozek mam z 2008, kupiony po dwojgu dzieciach i uzywany przez moich dwoje ;) Parasolke rozkladana na plasko i dosc lekka mam po najstarsztym i mysle, ze dla trzeciego tez posluzy, choc nie jest to Mercedes. Do zmiany wozka moze przekonac mnie tylko zepsucie sie albo brak miejsca w aucie ;)

Napisane na LG-D620 w aplikacji Forum BabyBoom

U nas dokładnie tak samo [emoji6] tym bardziej, ze jeśli synek będzie to brąz będzie jak najbardziej spoko. Przy Ani marzył mi się biało szary wózek [emoji6]
 
Kupować bede na finiszu ciąży. Tak sie zlozylo, ze dla obojga dzieci mialam te malenkie używane po jednym dziecku (raz od kolezanki, drugi raz kupilam uzywki) i w sumie nie przeszkadzalo mi to. Corce po porodzie musialam dokupic rozmiar 50 (zamowilam nowki). Od rozmiaru 62 juz caly czas kupuje nowe rzeczy (glownie w Smyku na promocjach). Mnie jakos moda nie kreci, wiec nawet lubię, kiedy ktos sprezentuje ubranko, ale wiem, ze sa mamy, które tego nienawidzą.

Napisane na LG-D620 w aplikacji Forum BabyBoom

Ja też się uciesze z każdego ciuszka,choć jeśli będzie dziewczynka,to za nic w świecie nie odstroje jej na różowo. Oczywiście każdy ma swój gust i niech ubiera dziecko jak chce,ale ja nie cierpię różowych ubranek dla malucha. I jak ktoś mnie zna,to na pewno o tym wie. A jak ktoś takie da,owszem podziekuję,ale nie założę choćby sie miał obrazić :-D
Jeszcze nie lubię na tych maleńkich glowkach opasek z ogromnymi kwiatami. Nie lubię i już.
O i butów na niemowlaku.
Dziwna chyba jestem:errr:
A wózek może jakiś bebetto...czy jakoś tak
 
A co do kupowania przy pierworodnym musiałam ze sobą walczyć, kupowałam hurtowo wszystko z netu jakby wojna miała nadejść [emoji23][emoji23][emoji23] przy córce było lepiej, ale jak potwierdziła się płeć następnego dnia wróciłam z dwoma siatami różowych sukienek do domu [emoji23][emoji23][emoji23][emoji1320] teraz mam kartony ciuchów uniwersalnych i takich tylko dla chłopca lub dla dziewczynki plus na pewno śliczności na początku w prezencie kilka dostanę wiec nie kupuje nic. Z odzieży dla ciężarnej dzisiaj wyciągnęłam stare zapasy i całkiem spoko są wiec nic nie planuje. Łóżeczko i gadżety trzymałam w razie wu, tylko matę edukacyjną oddałam osobie potrzebującej to ewentualnie komuś podpowiem jako prezent [emoji6] przez pierwsze pół roku maleństwo będzie z nami w sypialni wiec tylko komodę przestawię z pokoju córki i jej ciuszki do innej szafy przełożę. A w przyszłym roku czeka nas remont, przebijemy się na strych, zrobimy nowe schody i sypialnie przeniesiemy na 4 poziom i zyskamy trzeci pokój dla dziecka. Takie są plany jeśli damy radę finansowo. Jak nie chłopaki dostaną piętrowe łóżko [emoji6]ale się rozpisałam [emoji23][emoji23][emoji23]
 
To może greentom ? Nie używałam ale same superlatywy, ze cichy lekki i zwrotny.

Coś powoli przeglądam w temacie wózków i łóżeczek. Głównie to drugie bo realizacja mebli gdzieniegdzie to nawet 8 tygodni. Muszę jakoś dwoje dzieci upchnąć w pokoju. Początkowo bobas w sypialni, bo nie wiem jakie pomysły będzie miał starszy w nocy, ale łóżeczko na drzemki w dzień gdzieś musi stać :/ i tu niestety w sypialni się nie zmieści w żaden sposób. Co do wózka - zamierzam sobie „ulżyć” w tym temacie i kupić coś naprawdę ekstra :D liczę się ze to raczej ostatnia kareta w moim życiu, wiec ma być naj :) bugaboo cybex coś z tych dwóch. Poprzednio woziliśmy Mutsy evo i elodie i żadnego dobrze nie wspominam ...


p19ucsqv9zf9v2yk.png

Ja niestety muszę kupować wszystko od podstaw i właśnie strasznie spodobały mi się wózki Mutsy , szczególnie starszy model Rider Urban. Czytałam gdzieś że ma niestety mała gondole i koszyk . Możesz coś więcej napisać o wadach tego wózka Mutsy Evo?
 
Ja niestety muszę kupować wszystko od podstaw i właśnie strasznie spodobały mi się wózki Mutsy , szczególnie starszy model Rider Urban. Czytałam gdzieś że ma niestety mała gondole i koszyk . Możesz coś więcej napisać o wadach tego wózka Mutsy Evo?

Przede wszystkim koła - rozjeżdżały się albo stawały w poprzek na płytkach, na piasku nie wspomnę. Generalnie kolka stworzone na asfalt tylko i wyłącznie. amortyzacja żadna. Myśle ze w tej cenie warto szukać czegoś innego i jednak pójść w te koła pompowane :)
 
reklama
Jeszcze nic nie kupiłam maleństwu, ale nauczona doświadczeniem zamierzam w śierpniu najpóźniej mieć już większość rzeczy. Z córką w 33 tygodniu trafiłam do szpitala i to mąż większość rzeczy musiał kupować, składał łóżeczko itp. Niby wszystko było już wybrane, ale np kombinezon małej kupił który mi się nie podobał.
 
Do góry