reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

Kurcze.... A ja mam obawy przed lataniem samolotem w ciąży? Może niesłusznie? Planujemy Włochy samochodem w czerwcu, chociaż wcale aż tak bardzo mnie to nie rajcuje tyle godzin w aucie :(
Byliśmy w tamtym roku samochodem we Włoszech. Fajna przygoda, no ale nie byłam wtedy w ciąży. W tym roku chcieliśmy jechać do Chorwacji ( całą objeździć, lubię zwiedzać), ale początkowe problemy z ciążą odwiodły mnie od tego pomysłu. Pozostaje pobyt na wsi u moich rodziców:)
 
reklama
@aspekt na bòl plecow mnie tez troche pomagała masc, z naturalnym skladem ginekolog mi ja pozwolil stosowac zaraz wysle ci na priv pocztaj moze sprobujesz i troche ci ulzy.

A ja dzis rano zaplamilam !! ☹️ niewiele ale wodnisto brazowe identyczne jak przy krwiaku mialam ktory sie juz przeciez wchlonal ?! Obserwuje i jesli tylko poleci cos drugi raz dzwonie do gina ...
faktem jest to ze przestalam sie w ogole oszczedzac po mies lezenia okna umyte firanki wyprane balkon w bratkach obsadzony szafy wysprzatane ... jesli to przez to ... bo jak kladlam sie wieczorem to czulam bole takie z przemeczenia
 
A ja mam obawy przed lataniem samolotem w ciąży? Może niesłusznie? Planujemy Włochy samochodem w czerwcu
Wczoraj u gina spotkałam kobitkę, która ma termin na listopad a w czerwcu leci do USA i z powrotem. Europa przy tym to pikuś ;) Jak ciąża prawidłowa, to można latać, tylko warto wykupić sobie dobre ubezpieczenie podróżne, żeby nie było klauzul wyłączających ciążę. I niektóre linie chcą zaświadczenie lekarskie. Nie wiem, jak Twój mąż jest wytrzymały przy kierownicy i jak szybko jeździ, ale ja w poprzedniej ciąży (dwa miesiące wyższa niż Ty chcesz jechać, a to też ma znaczenie) nie zdecydowałam się autem nad Bałtyk, pojechaliśmy pociągiem (co w jedną stronę było super, a w drugą koszmarne, bo był inny skład i trzęsło - przesiedziałam kilka godzin na krzesełku w korytarzu, bo to rozkładane krzesełko lepiej amortyzowało drgania niż fotele). Do Włoch mam uraz, bo właśnie w autokarze do Włoch dostałam rwy kulszowej. We własnym aucie niby lepiej, bo można postoje robić.

@aspekt ja bym chyba zmieniła tego lekarza prowadzącego. Z tego co mówisz ta lekarka wydaje się być o wiele konkretniejsza, niż Twój gin. I to, że ma ludzkie podejście też jest bardzo ważne. Przemyśl na spokojnie
Umówiłam się do niej za 2 tyg na kontrolę i za 4 tyg na połówkowe. Jutro idę do tego mojego gina w ramach abonamentu, bo muszę wyjaśnić sprawę posiewu z pochwy, wezmę też skierowanie na bezpłatne połówkowe. Powiem mu bez ogródek, że byłam na tych dwóch konsultacjach i że raczej rezygnuję z płatnych wizyt u niego (to już mu mówiłam na początku ciąży, ale wtedy jeszcze wszystko było dobrze i w końcu zdecydowałam się chodzić do niego prywatnie+abonament).

Zamawiała któraś z Was rolety z allegro dzien noc na wymiar? Szukam jakiegos spzredającego godnego polecenia
Mam takie rolety (a właściwie mama ma), ale jednak nie zdecydowałam się na allegro, tylko na lokalną firmę. Trochę się strzępią po bokach, nie wiem, czy wszystkie są takie zupełnie niezabezpieczone?
 
Mi też tak mówił, no ale ja mam jakieś takie wewnętrzne obawy :( pewnie niepotrzebnie, ale z drugiej strony czasem lepiej słuchać intuicji.
Ja jestem już po przedwczesnym porodzie więc trochę mam obawy, że zestresuje się przed lotem i będa problemy.
Oczywiście tobie zazdroszczę :) bo 100x bardziej wolałabym jakiś all inclusive :) na greckiej wyspie
No jesli tak czujesz to faktycznie, spokoj jest najważniejszy. Ja sie nie stresuje przed lotem [emoji4] to bedzie 2 trymestr wiec spokojnie moge leciec
 
@aspekt na bòl plecow mnie tez troche pomagała masc, z naturalnym skladem ginekolog mi ja pozwolil stosowac zaraz wysle ci na priv pocztaj moze sprobujesz i troche ci ulzy.
O, bardzo proszę!

ja dzis rano zaplamilam !! ☹️ niewiele ale wodnisto brazowe identyczne jak przy krwiaku mialam ktory sie juz przeciez wchlonal ?! Obserwuje i jesli tylko poleci cos drugi raz dzwonie do gina ...
faktem jest to ze przestalam sie w ogole oszczedzac po mies lezenia okna umyte firanki wyprane balkon w bratkach obsadzony szafy wysprzatane ... jesli to przez to ... bo jak kladlam sie wieczorem to czulam bole takie z przemeczenia
To na pewno przez te porządki. Rozumiem, że nie mogłaś się powstrzymać, bo i mnie szlag trafia jak patrzę na zasłony i brudne doniczki, ale jednak nieeeeeee był to dobry pomysł. Bierzesz jeszcze progesteron?
 
Wy wesela, a ja koncert Sheerana w sierpniu :D szczerze mówiąc dalej nie mam planu jak to ogarnąć, tym bardziej, że jadę sama. Miałam jechać autem, ale w tej sytuacji raczej ciężko widzę samotna podróż 450 km. Ale nie odpuszczę, w lipcu zeszłego roku bilet kupiony i czekałam cały ten czas [emoji14]
 
Byliśmy już we Włoszech samochodem jak byłam w pierwszej ciąży w 7 miesiącu :) bardzo fajnie wspominam :) jechaliśmy 10 Godzin w okolice Wenecji, teraz planujemy wybrać się mniej więcej na wysokość Rzymu.
Dla mnie mój mąż jest najlepszym kierowca na świecie i jedyna osoba z którą nie boję się jechać :)
 
reklama
Wczoraj u gina spotkałam kobitkę, która ma termin na listopad a w czerwcu leci do USA i z powrotem. Europa przy tym to pikuś ;) Jak ciąża prawidłowa, to można latać, tylko warto wykupić sobie dobre ubezpieczenie podróżne, żeby nie było klauzul wyłączających ciążę. I niektóre linie chcą zaświadczenie lekarskie. Nie wiem, jak Twój mąż jest wytrzymały przy kierownicy i jak szybko jeździ, ale ja w poprzedniej ciąży (dwa miesiące wyższa niż Ty chcesz jechać, a to też ma znaczenie) nie zdecydowałam się autem nad Bałtyk, pojechaliśmy pociągiem (co w jedną stronę było super, a w drugą koszmarne, bo był inny skład i trzęsło - przesiedziałam kilka godzin na krzesełku w korytarzu, bo to rozkładane krzesełko lepiej amortyzowało drgania niż fotele). Do Włoch mam uraz, bo właśnie w autokarze do Włoch dostałam rwy kulszowej. We własnym aucie niby lepiej, bo można postoje robić.


Umówiłam się do niej za 2 tyg na kontrolę i za 4 tyg na połówkowe. Jutro idę do tego mojego gina w ramach abonamentu, bo muszę wyjaśnić sprawę posiewu z pochwy, wezmę też skierowanie na bezpłatne połówkowe. Powiem mu bez ogródek, że byłam na tych dwóch konsultacjach i że raczej rezygnuję z płatnych wizyt u niego (to już mu mówiłam na początku ciąży, ale wtedy jeszcze wszystko było dobrze i w końcu zdecydowałam się chodzić do niego prywatnie+abonament).


Mam takie rolety (a właściwie mama ma), ale jednak nie zdecydowałam się na allegro, tylko na lokalną firmę. Trochę się strzępią po bokach, nie wiem, czy wszystkie są takie zupełnie niezabezpieczone?
Dzieki!
W naszym mieszkaniu tylko jedne sie na boku postrzępiły,ale kupione były w castoramie i za grosze. Reszta jest ok,wyglądają na precyzyjnie docięte itd. Szukamy do domu właśnie nnie za miliony. W lokalnych firmach też muszę popytać,ale zdarzyło sie koleżance,że niby lokalna firma a zamawiała na allegro własnie i doliczali swoja marżę.
 
Do góry