reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

Ooo witamy :rolleyes:

Rozumiem że będziesz rodzisz w Krakowie? Wiesz już gdzie ? Ja na Kopernika ale miedzy 5-12 października...

Już na L4 czy jeszcze pracujesz ?
Hmm ale w sumie masz w domku 20 m-ce córeczkę to pewnie w domu z nią jesteś :-D

Tak w Krakowie- podobnie jak poprzednim razem w szpitalu na Siemiradzkiego.

Jestem na L4, w tej ciąży bym w pracy nie wysiedziała,o wiele gorzej teraz się czuje. Poprzednia ciąża przy tej to była bajka. Mam nadzieje że dolegliwości w końcu ustąpią.
 
reklama
Orientujecie się może czy są jakieś przepisy regulujące kwestie dostarczania zwolnienia do zusu przez pracodawcę? Mój wysyła te dokumenty prawie po miesiącu od ich otrzymania. Tym samym ja 2 miesiące czekam na kasę z zusu. 14 maja otrzymali moje kolejne zwolnienie a 12 wysłali dopiero zwolnienie z 20 kwietnia. Paranoja
Na przepisach się nie znam, ale może zapytaj lekarza czy wystawia już elektroniczne zwolnienia? Moja takie wystawia i wtedy od razu idzie do pracodawcy i do ZUSu tylko zapisuję sobie daty zeby mieć pewność, że jest ciągłość
 
Aha ja chcę i lekki bo na 2 piętro i terenowy bo będę często na wsi hihi wiem nie ma takich wózkow , aaaaa i tani to już w ogole
Ale co ty zamierzasz z tym wózkiem robić ze względu na II piętro? Codziennie wciągać po schodach i spuszczać? Czy tylko gondolę wypinać, a stelaż zostawiać na dole? Adamex Barletta ma wg strony producenta:
gondolę 5,6 kg
stelaż 6,2 kg
koła 3,6 kg.
Jak to dodasz, to nie wyjdzie Ci 13 kg... a i 13 kg do wnoszenia to jest hardkor. Ja musiałam kilka razy z powodu awarii windy i zawsze robiłam to na raty: gondola/dziecko osobno, stelaż osobno. Ze 3 razy w życiu musiałam podnieść taki wózek z maleńkim dzieckiem (3 kg? max 4 kg), aby pokonać jeden stopień tramwaju i myślałam, że się przekręcę. Wszystkie moje koleżanki, które musiały wciągać i spuszczać tego typu wózek z IV piętra jak tylko dziecko skończyło pół roku kupowały lekkie spacerówki (telepadła, ale lekkie).
 
Na przepisach się nie znam, ale może zapytaj lekarza czy wystawia już elektroniczne zwolnienia? Moja takie wystawia i wtedy od razu idzie do pracodawcy i do ZUSu tylko zapisuję sobie daty zeby mieć pewność, że jest ciągłość

Mój lekarz wysyła zwolnienie elektronicznie i nic mi po tym,bo pracodawca i tak musi dostarczyć druk Z-3 do Zusu, a z tym już się nie spieszy.
 
Mi się te bebetto też strasznie podobają <3 ale chyba Holland 3w1 weźmiemy tylko chce go gdzieś spróbować w sklepie dorwać i wypróbować. Ale stylowka bebetto gondolek jest w punkt w mój gust. Luca śliczny
Tez myslalam nad holland ale jednak luca bo ma wg mnie oczywiscie lepsza kolorystykę hehe (zakochana jestem w czarnym stelazu) i jest troche lzejszy [emoji3]
 
Mewa416. Zgodnie z ustawą zasiłkową, ustawodawca nie wskazuje terminu, narzuca na pracodawcę niezwłoczne dostarczenie dokumentów do ZUS.
Masz dwa wyjścia, napisać pismo do zus o prawo do bezpośredniego dostarczenia z uwagi na częsta zwłokę że strony pracodawcy albo korzystać z elektronicznych zwolnień i czekać na zus Z3


Na przepisach się nie znam, ale może zapytaj lekarza czy wystawia już elektroniczne zwolnienia? Moja takie wystawia i wtedy od razu idzie do pracodawcy i do ZUSu tylko zapisuję sobie daty zeby mieć pewność, że jest ciągłość
 
Plus maluszek to juz jest od 16 kg w górę.
Dla mnie ciężki bo koleżanka ma x-landera to 9 kg bez dzieciaczka.
Pewnie,że są różne-dla mnie 13 kg pusty wozek+dziecko podnieść to duzo. Są i oczywiście cięższe. Ja wybralam afamex bo jest wagowo pośredni,ale i nie jest drogi. Nie bardzo mogę pozwolić sobie na pojazd za 2000 zl:/


Tak też patrzyłam x- Lander x puls np. One sa bardzo lekkie , najlzejsze , ale i faktycznie one są droższe więc chyba też podziękuję ..
Ale co ty zamierzasz z tym wózkiem robić ze względu na II piętro? Codziennie wciągać po schodach i spuszczać? Czy tylko gondolę wypinać, a stelaż zostawiać na dole? Adamex Barletta ma wg strony producenta:
gondolę 5,6 kg
stelaż 6,2 kg
koła 3,6 kg.
Jak to dodasz, to nie wyjdzie Ci 13 kg... a i 13 kg do wnoszenia to jest hardkor. Ja musiałam kilka razy z powodu awarii windy i zawsze robiłam to na raty: gondola/dziecko osobno, stelaż osobno. Ze 3 razy w życiu musiałam podnieść taki wózek z maleńkim dzieckiem (3 kg? max 4 kg), aby pokonać jeden stopień tramwaju i myślałam, że się przekręcę. Wszystkie moje koleżanki, które musiały wciągać i spuszczać tego typu wózek z IV piętra jak tylko dziecko skończyło pół roku kupowały lekkie spacerówki (telepadła, ale lekkie).
Oooo masz rację teraz czailam stronę producenta ...

Upsssss ja w żadnym wózku tym czy innym nie liczyłam do wagi spacerowki czy glebokiego - wagi kół... Serio.. :eek:
 
Ale co ty zamierzasz z tym wózkiem robić ze względu na II piętro? Codziennie wciągać po schodach i spuszczać? Czy tylko gondolę wypinać, a stelaż zostawiać na dole? Adamex Barletta ma wg strony producenta:
gondolę 5,6 kg
stelaż 6,2 kg
koła 3,6 kg.
Jak to dodasz, to nie wyjdzie Ci 13 kg... a i 13 kg do wnoszenia to jest hardkor. Ja musiałam kilka razy z powodu awarii windy i zawsze robiłam to na raty: gondola/dziecko osobno, stelaż osobno. Ze 3 razy w życiu musiałam podnieść taki wózek z maleńkim dzieckiem (3 kg? max 4 kg), aby pokonać jeden stopień tramwaju i myślałam, że się przekręcę. Wszystkie moje koleżanki, które musiały wciągać i spuszczać tego typu wózek z IV piętra jak tylko dziecko skończyło pół roku kupowały lekkie spacerówki (telepadła, ale lekkie).

Uuu 15,4 kg to o faktycznie sporo... Muszę porównać z innymi na stronie producenta
 
reklama
Tez myslalam nad holland ale jednak luca bo ma wg mnie oczywiscie lepsza kolorystykę hehe (zakochana jestem w czarnym stelazu) i jest troche lzejszy [emoji3]

Tam na stronie bebetto producenta jest porównanie wózków ich z kg i cm ... Chyba Vulcano jest najlzejszy z holandem i Luca... Aż to sprawdzę sobie :cool2:

Ale Luca faktycznie ma więcej kolorów też chce ciemny stelaż ewentualnie grafitowy :rolleyes:
 
Do góry