reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

Inhalator ratuje często przed lekami albo przed antybiotykiem. Jak nie umiecie używać? Nalać wody z solą fizjologiczna i nałożyć miseczkę. Mnie tez pomagał w chorobach. edit: maseczke oczywiście ;)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Inhalator ratuje często przed lekami albo przed antybiotykiem. Jak nie umiecie używać? Nalać wody z solą fizjologiczna i nałożyć miseczkę. Mnie tez pomagał w chorobach.
Położna mi mówiła że małemu dziecku nawet nie zakładać maseczki po prostu trzymać blisko buzi żeby sobie trochę powdychał. Pediatra mojej siostry często każe robić inhalacje jak coś zaczyna się dziać, nie zaszkodzi A może pomóc i nie trzeba będzie silniejszych leków.
 
Położna mi mówiła że małemu dziecku nawet nie zakładać maseczki po prostu trzymać blisko buzi żeby sobie trochę powdychał. Pediatra mojej siostry często każe robić inhalacje jak coś zaczyna się dziać, nie zaszkodzi A może pomóc i nie trzeba będzie silniejszych leków.
Tak, prawda. Ja już mam starszaka, więc zapomniałam ;) Maluszkowi wystarczy tak jak piszesz, bo maseczki pewnie nie da się nałożyć. Ratuje przed choróbskiem. Mnie też :) Szkoda tylko, że mój głośny jak traktor ;) ale jak juz nadmieniałam kupowany "na gwałt". Nowego na razie nie przewiduję. Ale się okaże.
 
Pewnie ktos juz odpisal, a jak nie to...

2 dni za urodzenie dziecka wystarczy zglosic pracodawcy..temu nie potrzebny jest akt... maz je bral jak bylam jeszcze w szpitalu ....a aktu nie mialam jeszcze

2 dni ( do 14 roku życia) naleza sie jeszcze w tym roku co urodzisz dziecko...czyli jeszcze w 2018 niech maz wykorzysta..... moze to byc 2 dni lub w formie godzinowej odebrane....np 16 razy po 1h bedzie wczesniej konczyl..... ale niektorzy pracodawcy za ten urlop premie ucinaja ( teraz sie zastanawiam czy to zgodne z prawem)

Zaraz po cc nie dostanie na ciebie l4 w dniu cc...tylko od momentu wyjscia ze szpitala.... dostaje sie l4 opieke nad Toba...a te 3~5 dni w szpitalu...bo roznie to jest.... u nas w niedziele nie ma wypisow wiec zalezy kiedy rodzisz. I jal z dzieckiem, czy będzie zoltaczka..etc....w te dni co bedziesz w szpitalu nie dostanie opieki nad Toba bo szpital sie Toba "opiekuje".. w dniu wyjscia pytaja czy od dzis czy od jutra l4 dla męża....


Oki super dzięki za info . Nie byłam pewna tych 2 dni opieka ( dziecko do 14 r życia ,) ale już kilka osób potwierdziło że to się faktycznie należy nawet w roku porodu tj 2018 ;)
 
Witam , dziś znowu nie wyspana . Nie mogłam usnąć bo nie mogłam znaleźć dobrej pozycji do spania . Od kilku dni mogę tylko w spokoju i wygodnie na plecach leżeć ( minus że gozej mi się oddycha i podobno sape czy chrape ) ale nic nie boli nie ciągnie brzucha . Długo na lewym boku spałam i było ok a teraz na lewym synek się wierci coś mnie ściska . Prawy od dawna już był mega nie wygodnie ....

Dziś u mnie pogoda się robi słonko wychodzi ale w nocy byla jak ja to mówię już jesienna mgła.. i zimno 10 c...

Jeśli ktoś dziś wizytuje powodzenia :)

Miłego dnia... :)
 
hej
czy w waszej wyprawce/przydatnym sprzęcie jest nebulizator? ostatnio wybierałam aspirator do noska, bo wiem, że część noworodków ma problem z sapką, więc teraz przyszedł czas na nebulizator. Wolę mieć kupiony, żeby czekał lub był niewykorzystany niż wysyłać męża po nocy do apteki, żeby kupił byle co. Macie jakieś swoje typy sprawdzone modele? Narazie obczytuje internet
Myślę że zbędny wydatek na początek. Nie ma co zakładać że dziecko będzie chorować. My kupilismy dopiero po 3 urodzinach synka. Mały się rozchorował i był potrzebny. Kupilismy w aptece taki jaki akurat był. Jestem z niego zadowolona chociaż wolała bym żeby już więcej się nie przydal
 
Inhalator ratuje często przed lekami albo przed antybiotykiem. Jak nie umiecie używać? Nalać wody z solą fizjologiczna i nałożyć miseczkę. Mnie tez pomagał w chorobach. edit: maseczke oczywiście ;)
Umiem obsłużyć technicznie, ale: mnie dusi potwornie po jednym wdechu, a dzieci za nic w świecie nie chcą założyć maseczek ani nawet siedzieć w tej mgiełce. Po prostu nie kumam tego urządzenia - jak to należy przykładać, w jaki sposób oddychać. A jak chodziłam na inhalacje solanką w ramach rehabilitacji głosu, to drugiego dnia opuchła mi śluzówka i dostałam zakaz.
 
Umiem obsłużyć technicznie, ale: mnie dusi potwornie po jednym wdechu, a dzieci za nic w świecie nie chcą założyć maseczek ani nawet siedzieć w tej mgiełce. Po prostu nie kumam tego urządzenia - jak to należy przykładać, w jaki sposób oddychać. A jak chodziłam na inhalacje solanką w ramach rehabilitacji głosu, to drugiego dnia opuchła mi śluzówka i dostałam zakaz.
Jeszcze nikt nie wymyślił urządzenia, które by wszystkim odpowiadało [emoji4] jedni są zachwyceni inni nie lubią. Życie.
 
reklama
Do góry