reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2019

Nie wytrzymałam, zbudziłam się o 5 rano, chyba z bólu brzucha i stwierdziłam, że nagle przestały boleć mnie piersi. Spanikowałam, pobiegałam do pierwszego możliwego lekarza. Z OM wychodzi 7 tydzień, ale z USG około 5, mam potwierdzone na wcześniejszym USG w 14 dniu cyklu, że nawet pęcherzyka jeszcze nie było na jajniku, więc to by się zgadzało. W każdym razie pęcherzyk ciążowy jest w macicy i jest ciałko żółte, więc doktorek powiedział, że idziemy w dobrym kierunku :) Trochę mi ulżyło, postaram się nie panikować znów tak, kolejna wizyta za 2 tygodnie
 
reklama
Moim zdaniem nie ma co narzekać na opiekę okołoporodową w polskich szpitalach. Wiadomo że trafiają się słabe placówki, ale ogólnie jest dobrze. Leki przeciwbólowe? Oczywiście, że dają. Po cesarce leżenie plackiem to chyba w wyjątkowych sytuacjach (albo w niektórych szpitalach). Ale nie słyszałam od koleżanek żeby musiały leżeć w bezruchu. I dziecko też mają od razu przy sobie. To że nie generalnie nie robi się cc na żądanie to moim zdaniem plus. Choć są wszystkim wiadome miejsca jak Ujastek w Krakowie gdzie łatwo o cesarkę. Ja rodziłam w prywatnej sali z łazienką, różnymi udogodnieniami, muzyką (własną) ale odtwarzaną na szpitalnym sprzęcie, możliwością znieczulenia. Więc nie narzekam. Sale poporodowe są co prawda kilkuosobowe, ale za dopłatą można mieć prywatną (czego bym w życiu nie chciała ;)) Także nie ma w Polsce zacofania, to jakieś mity :)

Sent from my NEM-L21 using Forum BabyBoom mobile app
To jeszcze zależy gdzie [emoji6]wciaz sa szpitale z traktem porodowym, łóżkami przedzielonymi zasłoną. U nas na szczęście oba szpitale po remoncie. Jeden schludnie czysto, drugi juz z takimi udogodnieniami jak lozko na pilot. Sale 2 osobowe więc jest dobrze. No i dwie prywatne kliniki
 
8+2
U mnie też 3 dziecko i sytuacja o tyle skomplikowana, że pierwsza dwójkę mam z byłym mężem, a tą Fasolkę z.. partnerem, z którym żyję bez ślubu i mimo ciąży jakoś nie mamy parcia na sfinalizowanie tego związku. Znaczy ja nie mam, bo On coś tam przebąkuje [emoji33]
Moi rodzice są bardzo wierzący. Ciężko przeżyli mój rozwód, nie skakali z radości, że żyję w konkubinacie, ale widać było, że w ciągu ostatniego roku niejako się z tym pogodzili i nawet się cieszyli, że nie jestem sama.
Bałam się jaka będzie reakcja na dziecko, ale... dowiedziałam się, że to Błogosławieństwo Boże i radość w rodzinie. Szczerze się cieszą i każdego dnia dopytują jak się czuję. [emoji7]
Śmieją się tylko, że muszę wybrać porządnych chrzestnych, skoro mu tacy nieporządni [emoji1787]

Od wczoraj strasznie swędzi mnie skóra na piersiach, chyba szykują się rozstępy [emoji33]
Mnje tez swedzi czasem,myslisz ze to rostepy??
 
Mi
Nie wytrzymałam, zbudziłam się o 5 rano, chyba z bólu brzucha i stwierdziłam, że nagle przestały boleć mnie piersi. Spanikowałam, pobiegałam do pierwszego możliwego lekarza. Z OM wychodzi 7 tydzień, ale z USG około 5, mam potwierdzone na wcześniejszym USG w 14 dniu cyklu, że nawet pęcherzyka jeszcze nie było na jajniku, więc to by się zgadzało. W każdym razie pęcherzyk ciążowy jest w macicy i jest ciałko żółte, więc doktorek powiedział, że idziemy w dobrym kierunku :) Trochę mi ulżyło, postaram się nie panikować znów tak, kolejna wizyta za 2 tygodnie
Mi z okresu 7 tydz a z skanu 5+5 i pecherzyk i cialko zolte tylko
 
Czesc Dziewczyny witam po sniadanku.
U mnie druga z koleji noc przespana:) Ale bywaja takie ze budze sie o 2 i do 4 nie da razy zasnac a potem znow pobudka o 6 jak małz;) wychodzi do pracy. I jak sobie pomysle ze mialabym isc do pracy po takiej nocy to bardzo sie ciesze ze jestm juz na zwolnieniu (chodz w pracy szykuja podwyzki). No nic nie kasa najwaznijesza.
Ja milam cc 5 tyg wczesniej z powodu zatrucia ciazowego, mam nadzieje ze tym razem mnie to ominie ale juz przynajmniej wiem na co mam zwracac uwage.
@Madzix88 Super! przynajmniej teraz odetchniesz spokojnie.
Co do wpadek z 3 dzieckiem -moja bratowka z miala zalozona wkladke a i tak zaszla:D smiejemy sie do dzis ze to taki maly cud juz ponad dwuletni chodzi. Brat pol ciazy sie do niej nie odzywal - jakby to tylko ona zmajstrowala!!! a teraz Szymus oczko w glowie:D
Moja cora dzis do mnie mowi, wiesz mamo przytylas, brzuch ci urosl.:)
 
Byłam w Lidlu i kupiłam spodnie ciążowe i koszulę do karmienia. Obydwie rzeczy bardzo w porządku. Nad koszulą się jeszcze zastanawiałam bo jest z wiskozy. A wiskoza jest poddawana mocnej obróbce chemicznej. Ale na opakowaniu jest niby napisane że produkcja przebiega wg unijnych standardów eko, więc może jednak zostawię ;)

IMG_20190221_102629.jpg
IMG_20190221_102540.jpg
IMG_20190221_102905.jpg
 
Byłam w Lidlu i kupiłam spodnie ciążowe i koszulę do karmienia. Obydwie rzeczy bardzo w porządku. Nad koszulą się jeszcze zastanawiałam bo jest z wiskozy. A wiskoza jest poddawana mocnej obróbce chemicznej. Ale na opakowaniu jest niby napisane że produkcja przebiega wg unijnych standardów eko, więc może jednak zostawię ;)

Zobacz załącznik 945096Zobacz załącznik 945097Zobacz załącznik 945098
Ooooo zapomniałam ze to od dziś.... Spodnie muszę kupić. Jeszcze takie fajne sweterki w paski do kamienia miały być.
 
reklama
Do góry