reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2019

Każdy może zrobić, tylko wtedy się płaci, jak lekarz da skierowanie, to jest na NFZ.
Na Śląsku jest program dla kobiet do 35 roku życia i można zrobić za darmo.
 
reklama
Moja lekarka na pierwszej wizycie zapytała się mnie czy chce robić prenatalne i kiedy mam umówić się na badanie. Nawet nie pytałam się jej jakie są zalecenia itd bo wiedziałam, że i tak chce zrobić. Do lekarza chodze prywatnie.
 
W mojej przychodni jest to badanie OBOWIAZKOWE z tym ze akurat u nas bezplatne sa po 35 roku zycia. Wczesniej na NFZ tylko jak byly stwierdzone jakieś wady. Ja mam trzy nerki stąd mam poszerzona i BEZPŁATNA diagnostyke prenatalno-genetyczna.
 
@matylda92 a może Twój lekarz pomierzył najważniejsze parametry ale nie nazwał tego prenatalnymi? Ja miałam na NFZ z racji poronień ale wyników z krwi nawet nie odebrałam.usg wyszło dobrze więc nie ma czego się czepiać
 
Mi lekarz zaproponował pójście na badanie ale sami z mężem chcieliśmy zrobić to badanie dla swojego spokoju zaszlam w ciążę po poronieiu i trochę mnie uspokoiło to badanie. Chodzę prywatnie a nie było żadnych wskazań do badania na NFZ więc płaciłam.
 
Wszystkie dziewczyny macie badania prenatalne? Powinny być wskazania z tego co czytałam a większość która teraz się udziela jest już po albo przed a u mnie lekarz nic nie wspominał i zgłupiałam
U mnie to wyglądało jak zwykle USG tyle że dłużej trochę, dostałam zdjęcie z wypisanymi wymiarami i tętno płodu i wyniki z tego USG wpisała do karty ciąży po raz pierwszy, rzebym nie zapytała czy to są te badania prenatalne to bym chyba nie wiedziała. Chodzę na NFZ i badanie było za darmo, może u Ciebie tez juz było takie USG a się nie spatrzylas że to prenatalne?
 
Hej, jestem w tym wątku nowa. Dzidzia prawdopodobnie urodzi się na koniec października, ewentualnie sam początek listopada.

Jestem po badaniach prenatalnych i niestety jest bardzo źle ZD 1:31, zespół Edwardsa 1:162. Badania miałam w ramach pakietu w Medicover, na NFZ bym się nie łapała (mam 27lat). Pewnie niedługo amniopunkcja :(
 
reklama
Hej, jestem w tym wątku nowa. Dzidzia prawdopodobnie urodzi się na koniec października, ewentualnie sam początek listopada.

Jestem po badaniach prenatalnych i niestety jest bardzo źle ZD 1:31, zespół Edwardsa 1:162. Badania miałam w ramach pakietu w Medicover, na NFZ bym się nie łapała (mam 27lat). Pewnie niedługo amniopunkcja :(
Hej ojej, to faktycznie dość duże ryzyko. Współczuję serdecznie :( Amniopunkcje zlecił lekarz?
Czy ta statystyka w Twoim wypadku może zależeć od jakiś wad w rodzinie? Czy po pomiarach dzieciątka coś na to wskazuje? Bo czesto mimo nawet wysokiego ryzyka jednak okazuje się pomyłka i tylko kobieta niepotrzebnie się stresuję...
 
Ostatnia edycja:
Do góry