reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2020

ja jak mojego pytam gdzie jest dzidzia to pokazuje na siebie :D bo zawsze mowilam ze to mamy dzidzia.. jeszcze trochę i pewnie będzie pokazywał tez brzuch ale za czesto mu narazie nie mówię :)
Mój ma 17 miesięcy i też mu tak opowiadaliśmy a teraz podchodzi do mnie podnosi bluzkę i całuje w brzuch a jak pytamy gdzie jest dzidzia to pokazuje na brzuch [emoji6]
 
reklama
no właśnie ciekawa jestem jak to jest bo mi wychodzi z om 8.10 a z usg 20.10 straszny rozstrzal zobaczę jak po prenatalnych wyjdzie... w 1 ciąży miałam termin z om i w ten dzien urodzilam a teraz jestem az głupia bo nic nie wiem [emoji23]
Różnica między okresem a terminem z USG musi być większa niż tydzień żeby brali ten z USG pod uwagę
 
Wydaje mi sie, ze prenatalne to jednak są takie bardzo dokladne i lekarz bardziej przykłada się do pomiaru od pupy do główki więc moze wyjsc juz inny termin..
 
Ja mam nadzieję, że tym razem tyle nie przenoszę bo ostatnie dni to koszmar był. Narazie tak mi się nie spieszy do porodu :D chce się jeszcze pocieszyć ciążą, bo narazie to głównie źle się czułam a może 2 trymestr będzie łaskawszy [emoji14]
Oj znam to 🤦‍♀️długo przenosiłaś?
Co do terminu to liczy się ten z badań prenatalnych czy z którego USG? U mnie na początku wychodziło, że ciąża jest o 8 dni młodsza, później o 5 dni, a na prenatalnych wyszło, że wszystko już się wyrównało.
 
Wydaje mi sie, ze prenatalne to jednak są takie bardzo dokladne i lekarz bardziej przykłada się do pomiaru od pupy do główki więc moze wyjsc juz inny termin..
Moim zdaniem to jest termin najdokładniejszy, bo od zapłodnienia do jakiegoś momentu (już nie pamiętam dokladbie) dzieci rozwijają się/rosną w bardzo podobnym tempie,a owulacja mogła się przesunąć, nie zawsze wypada w środku cyklu i już na późniejszym etapie ciąży nie powinno się korygować tego terminu.
 
Witam, chciałabym dołączyć do was 😊 Jestem w 13 tyg ciąży i mam termin na 5 października 😊 Do tej pory było wszystko dobrze ale w piątek na wieczór dostała plamienia trwało to tylko przez chwilę później było ok a dzisiaj jak wstałam miałam obfite uplawy. Jutro z rana będę szła do lekarza mam nadzieję że mnie przyjmie. Czy któraś z was miała podobny problem strasznie się boje i denerwuje.
Jakiego koloru te upławy?
 
Ale szybko zmieniacie tematy. Co do jedynaków, to moja mama przez większość życia była jedynaczką i bardzo żałowała, że nie ma rodzeństwa. Koło 40-stki odnalazła ją jej przyrodnia siostra o której istnieniu nie miała pojęcia. Okazało się, że pierwsza żona mojego dziadka i moja babcia bardzo się nie lubiły i nie chciały mieć ze sobą żadnego kontaktu i nie chciały, żeby ich córeczki miały. Gdy obie umarły, "siostra" mamy znalazła stary adres babci w jakichś dokumentach, a wiedziała, że gdzieś tam istnieje jej przyrodnia siostra, którą zawsze chciała mieć, więc spróbowała się skontaktować. Mama, całe szczęście, nie sprzedała mieszkania po babci. Spotkały się i bardzo polubiły. Co prawda różnią się bardzo, ale obie uważają się za prawdziwe siostry i często się widują i są w stałym kontakcie telefonicznym. Taki happy end ♡

Super historia [emoji16]
 
Szczerze to przy pierwszej ciazy nie myslalam nawet o tym, ze termin z usg jest inny ale jest to chyba tez spowodowane tym, ze moj lekarz byl fajtlapą i o innym terminie mnie nawet nie informował.. Teraz mam tydzien różnicy więc wg sporo zobaczymy jak za 2 tyg bedzie na usg..
Za 2 tyg już nie będzie brane pod uwagę, bo potem już dzieci rosna we własnym tempie. Termin wyliczają z OM lub z prenatalnego.
 
reklama
Do góry