reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2020

Nie mam pojęcia co mój gin miał na myśli . Bo z tego co czytałam w necie to wg mnie nie dotyczy mojej osoby. Może pociągnie fakt ciąży extra i mojej operacji która miałam jakiś czas temu.
Wydaje mi się,że tylko na NFZ dostaje się skierowanie.
Nastawiałam się na wizytę prywatną.
Takie normalne skierowanie rzeczywiście powinno być w ramach nfz
Chyba że da ci tylko świstek z zalecanymi badaniami. Moja pierwsza lekarka dawala takie karteczki z zaleceniami. Ale nie były to skierowania. Dopytaj lekarza dla swiętego spokoju 😊
 
reklama
Takie normalne skierowanie rzeczywiście powinno być w ramach nfz
Chyba że da ci tylko świstek z zalecanymi badaniami. Moja pierwsza lekarka dawala takie karteczki z zaleceniami. Ale nie były to skierowania. Dopytaj lekarza dla swiętego spokoju [emoji4]
No właśnie mój nic nie wystawia ogólnie.
A będzie co będzie. Ustale sobie termin na prywatne badanie w razie czego żeby był. Dostanę na NFZ to też ok, pójdę[emoji6]
 
Czy któraś z Was planuje robić test wolnego płodowego dna? Te NIFTY, Sanco itp?
I zapisałyście się już na prenatalne ?
Ja bardzo mocno rozwazalam zrobienie testu Nifty. Pomimo,że trochę kosztuje,to kwestie finansowe nie maja dla nas żadnego znaczenia. Nie mniej jednak lekarz powiedział, żeby się z nimi poki co wstrzymać. Dlatego jestem zapisana na 30 marca na usg+ test podwójny prywatnie. Myślę,że na takie badania nie powinny się decydować osoby, które pomimo wady nie usunelby ciąży. Ja należę do osób,które by ciążę przerwaly.
 
Ja trochę zielona jestem w tych badaniach. W 1 ciąży 8 lat temu poszłam na usg w 12 tyg i tyle.
Wiesz co, jak masz dobrego lekarza to powie ci czy wszystko z maleństwem ok. Tzn.z oszacuje się prawdopodobieństwo kilki dużych wad genetycznych (zes. Downa, Edwardsa i Patau). Sprawdzi czy ma wszystkie kończyny, przy odrobinie szczęści i chęci policzy czy są wszystkie palce, czy nie ma bezmózgowia. Czasami jest szansa na wstepne określenie płci.
 
Wiesz co, jak masz dobrego lekarza to powie ci czy wszystko z maleństwem ok. Tzn.z oszacuje się prawdopodobieństwo kilki dużych wad genetycznych (zes. Downa, Edwardsa i Patau). Sprawdzi czy ma wszystkie kończyny, przy odrobinie szczęści i chęci policzy czy są wszystkie palce, czy nie ma bezmózgowia. Czasami jest szansa na wstepne określenie płci.
Mój jest bardzo dobry , ale poleca pójść zrobić prenatalne. Pójdę. Kwestia tylko czy prywatnie czy NFZ i tyle [emoji4][emoji4] tak dla samej siebie.[emoji173][emoji173]
 
Jak jest jakiś mega specjalista to ma szanse wypatrzeć wadę serca u płodu (lepiej to widać w 2 badaniach prenatalnych ale niektórzy potrafią wysnuć podejrzenia wcześniej). Nie chce w błąd wprowadzić ale na króryś badaniach prenatalnych (1 lub 2) widać nerki i pęcherz. Ogólnie daje wgląd w to, czego możemy się spodziewać. Niestety zdarzają się straszne pomyłki tak jak kilka lat temu żaden z kilku lekarzy nie zauważył że dziecko w ogóle nie ma kończyn. Często bywają też nierozpoznane wady serca.
 
reklama
Do góry