reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2020

Chodzicie na USG z mężem/partnerem czy zawsze same? [emoji6] ja się zastanawiam [emoji848]

Tylko i wyłącznie z mężem, trzymał mnie za rękę podczas każdego usg, przed ciaza i w czasie ciąży. Dla nas usg przez pochwę to normalność a nie coś wstydliwego. Zreszta w Holandii zawsze prosi się małżonków do gabinetu a nie tylko kobietę. W końcu facet tez ma prawo widzieć
 
reklama
To moja dzidzia po dzisiejszej wizycie... z usg wychodzi, że dzidzia jest o 4 dni starsza i termin porodu wyznaczony na 28.09.2020.. widzialam dzis rączki nóżki... nawet groszek pomachał nóżkami.. dzis gin zapytał również o badania pappa koszt 600 zl nie wiem czy duzo czy malo jeszcze nie sprawdzałam gdzie indziej.. nie wiem czy sie decydować ponieważ u nas nie ma w rodzinie wad nie skonczylam jeszcze 35 lat.. w pierwszej ciąży bylam na badaniu 3d i tak mi lekarz posprawdzal wszystkie organy tętnice żyły i koszt był o wiele mniejszy... czy któraś z was może mi przybliżyć bardziej to badanie.
20200228_184816.jpeg
 
hej jeszcze Was tu podczytuje bo jestescie skarbnicą wiedzy.. dziś zrobilam druga betę po 48h wyniki ze środy 103650,00 z dzisiaj 124012,00 mlU/ml. myślicie że jest jakas szansa czy ten przyrost jest za mały? ? [emoji22]
Myślę,że nikt tutaj Ci nie powie czy jest ok,czy też nie. Ja mogę Ci jedynie powiedzieć,jak to było u mnie w poprzedniej lecz niestety poronionej ciąży. W moim przypadku wartości bety były również tak wysokie, ok
99 tyś. Bete zrobilam tylko i wyłącznie z ciekawości,ponieważ odstęp pomiędzy usg był ok 3 tyg,a ja już miałam paranoję i chcialam sprawdzić,czy jest ok no i tak zrobiłam. Beta wyszła duża ok 100 tys, po 48h 110 tyś A po 72h 90 tyś. I tak się skończyła moja przygoda. Dodam tylko,że na usg był zarodek z bijacym sercem, a po sprawdzeniu bety na usg nie uwidoczniono już akcji serca.
 
dziękuję za ten wpis :) niestety jestem chyba swiadoma co może się wydarzyć wiec pozostaje mi czekać [emoji26]
Myślę,że nikt tutaj Ci nie powie czy jest ok,czy też nie. Ja mogę Ci jedynie powiedzieć,jak to było u mnie w poprzedniej lecz niestety poronionej ciąży. W moim przypadku wartości bety były również tak wysokie, ok
99 tyś. Bete zrobilam tylko i wyłącznie z ciekawości,ponieważ odstęp pomiędzy usg był ok 3 tyg,a ja już miałam paranoję i chcialam sprawdzić,czy jest ok no i tak zrobiłam. Beta wyszła duża ok 100 tys, po 48h 110 tyś A po 72h 90 tyś. I tak się skończyła moja przygoda. Dodam tylko,że na usg był zarodek z bijacym sercem, a po sprawdzeniu bety na usg nie uwidoczniono już akcji serca.
 
To moja dzidzia po dzisiejszej wizycie... z usg wychodzi, że dzidzia jest o 4 dni starsza i termin porodu wyznaczony na 28.09.2020.. widzialam dzis rączki nóżki... nawet groszek pomachał nóżkami.. dzis gin zapytał również o badania pappa koszt 600 zl nie wiem czy duzo czy malo jeszcze nie sprawdzałam gdzie indziej.. nie wiem czy sie decydować ponieważ u nas nie ma w rodzinie wad nie skonczylam jeszcze 35 lat.. w pierwszej ciąży bylam na badaniu 3d i tak mi lekarz posprawdzal wszystkie organy tętnice żyły i koszt był o wiele mniejszy... czy któraś z was może mi przybliżyć bardziej to badanie.Zobacz załącznik 1086109
Może się mylę ale chyba trochę za drogo. Polega na pobraniu twojej krwi i oznaczeniu hormonów, dzięki którym w ok 90% można wysnuć prawdopodobieństwo wystąpienia z.downa, patau, edwardsa. Najczęściej wykonuje się go razem z usg prenatalnym. Nie daje pewności czy dziecko jest zdrowe czy chorw tylko pokazuje prawdopodobieństwo wystąpienia choroby np 1: 10000
 
I jeszcze a propos pappa: gdyby wynik był nieprawidłowy i obraz usg tez, to lekarz moze zalecić badanie inwazyjne np amniopunkcję
 
dziękuję za ten wpis :) niestety jestem chyba swiadoma co może się wydarzyć wiec pozostaje mi czekać [emoji26]
Tak naprawdę może się wydarzyć wszystko. Nawet w zaawansowanej ciąży nie jest nic pewnego. Kiedyś taka pani ginekolog powiedziała mi,że od zapłodnienia do urodzenia jest to długa droga. I to jest prawda...Ale myśl pozytywnie, bo takie myślenie przyciąga pozytywną energię 😊 wszystko się ułoży,prędzej czy później 😘
 
To niby test podwójny ale ja osobiscie nie mam wiedzy dotyczacej tego testu oraz cen dlatego drogie mamy i przyszłe mamy oświeccie mnie swoją wiedza na ten temat... nie daje pewnosci tylko okresla prawdopodobieństwo? O masakra to jak zobacze wynik i nawet jak będzie ok to ja bede rozkminiać na milion sposob czy jest ok
Może się mylę ale chyba trochę za drogo. Polega na pobraniu twojej krwi i oznaczeniu hormonów, dzięki którym w ok 90% można wysnuć prawdopodobieństwo wystąpienia z.downa, patau, edwardsa. Najczęściej wykonuje się go razem z usg prenatalnym. Nie daje pewności czy dziecko jest zdrowe czy chorw tylko pokazuje prawdopodobieństwo wystąpienia choroby np 1: 10000
 
Może się mylę ale chyba trochę za drogo. Polega na pobraniu twojej krwi i oznaczeniu hormonów, dzięki którym w ok 90% można wysnuć prawdopodobieństwo wystąpienia z.downa, patau, edwardsa. Najczęściej wykonuje się go razem z usg prenatalnym. Nie daje pewności czy dziecko jest zdrowe czy chorw tylko pokazuje prawdopodobieństwo wystąpienia choroby np 1: 10000
Teraz to ja juz z glupialam, bo ja zapisałam się na prenatalne i będę płacić 400 zl, więc może lekarz zapisał mnie tylko na usg skoro ceny piszecie to ok 600 zł.
 
reklama
To niby test podwójny ale ja osobiscie nie mam wiedzy dotyczacej tego testu oraz cen dlatego drogie mamy i przyszłe mamy oświeccie mnie swoją wiedza na ten temat... nie daje pewnosci tylko okresla prawdopodobieństwo? O masakra to jak zobacze wynik i nawet jak będzie ok to ja bede rozkminiać na milion sposob czy jest ok
Tak, dokładnie. To jest tylko prawdopodobieństwo. Dlatego tak bardzo myślałam o teście Nifty,który daje wynik ponad 99% i jest badaniem top of The top jeśli chodzi o badanie genetyczne. Dodatkowo pokazuje też inne choroby i patologie układu sercowo-naczyniowego.
 
Do góry