reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2020

reklama
Ja tam nie jestem wogole fanką służby zdrowia amerykańskiej a właściwie tej kasy co ze mnie zdarli :D mimo posiadania ubezpieczenia
Co do samej opieki to spoko dość krótko się czeka na sorze i jest ok ale szału nie ma wiedząc że za to płacisz dość dużo to opieka jest po prostu wprost proporcjonalna
Za to w kwestii porodów w USA to większość osób z jakimi rozmawiałam to były zadowolone
Moja najblizsza kuzynka mieszka w Stanach i raczej leczy się kiedy przylatuje do Polski niestety, więc cudownie to tam nie ma jeśli chodzi o służbę zdrowia 😉 Ale jeszcze nie rodziła, więc w tej kwestii nie mam pojęcia ☺️
 
Ja tam nie jestem wogole fanką służby zdrowia amerykańskiej a właściwie tej kasy co ze mnie zdarli :D mimo posiadania ubezpieczenia
Co do samej opieki to spoko dość krótko się czeka na sorze i jest ok ale szału nie ma wiedząc że za to płacisz dość dużo to opieka jest po prostu wprost proporcjonalna
Za to w kwestii porodów w USA to większość osób z jakimi rozmawiałam to były zadowolone
Opieka pediatryczna też była ok.
Nie wiem jak z innymi specjalizacjami.
Leczyłam raz ząb i nie narzekam na precyzję, chociaż trzech pacjentów obok siebie i jeden skaczący wokół nich stomatolog to dziwna praktyka.
Przy każdym z nas siedziała asystentka stomatologiczna.

Kurcze, słabo z tymi laboratoriami.
Powinni przyjmować ludzi z zachowaniem maksimum bezpieczeństwa. Co mają teraz zrobić pacjenci?

U mnie w pracy szyte są teraz maski.
Pozostałe projekty odsunięte w czasie.
Podobno szał jest kompletny.
Koszt uszycia jednej to 1 PLN a sprzedaż w hurcie to 10 PLN.
Oczywiście nie ma mowy o zamknięciu szwalni. A w hali 100 szwaczek.
Wylęgarnia zarazków.
Jedna z nich zachorowała. Bardzo źle się poczuła. Okazało się, że syn wrócił z Hiszpanii. Nic nikomu nie powiedziała. Cały tydzień chodziła do pracy zarażając innych. Czym? Nie wiadomo.
Twierdzi, że była u lekarza, ale nikt jej nie wierzy. Od poniedziałku jest nieobecna.
Ja co prawda miałam biuro na uboczu, ale cieszę się, że mnie tam nie ma.
 
Wrzucam jako ciekawostkę [emoji4]
FB_IMG_1583564850921.jpeg
 
Na śląsku sytuacja zmienia się z dnia na dzień. W różnych miejscach. Tzn. W piątek przychodnie poz przyjmowały notmalnie ale już od poniedziałku tylko na telefon. W zeszłym tygodniu w aptekach możns było normalnie kupować, po 2 dniach w niektórych aptekach płatność tylko kartą i max 2 osoby w środku a już wczoraj otwarte tylko okienka nocne. W mięsnym podobnie. Liczę się z tym, że mogą zadzwonić na kilka dni przed badaniem, że jednak się nie odbędzie. Ja na prenatalne umawiałam się z miesięcznym wyprzedzeniem. Z drugiej strony nie wyobrażam sobie, żeby umówić w jeszcze kilku miejscach "na wszelki wypadek " a później odwoływać w ostatniej chwili te wizyty.
Ja mam jutro,m w Katowicach, póki co nic nie odwołali... Dzisiaj zadzwonię czy na pewno są...
 
Dziewczynki mamy prawie 5cm - 4,80cm.
Było usg przez brzuch i słyszałam 4sec serduszko. Nie wiem ile uderzeń bo mi nie powiedzieli. Ruszał rączkami i nóżkami, podskakiwał jak się śmiałam. Potem miałam wizytę u ginekologa wiec mam pierwsze badania krwi morfologia itd. No i w związku z pcos będę mieć badanie z obciążeniem glukoza w kierunku wykluczenia/potwierdzenia cukrzycy ciążowej - ale to dopiero w 23-24tc. Teraz w piątek odwołali moja wizytę konsultacyjna przed NIPT i będą dzwonić na telefon.

Lekarze liczą ze dziś 11+3 (wg usg 11+1) także jest super
Jestem taka szczęśliwa [emoji3059][emoji3059][emoji3059]

Zobacz załącznik 1092882
Ale obciążenie glukozą mają wszystkie. Prawda? [emoji3526]

Super widok, co? [emoji7]
 
U nas zamknęli przychodnie, a ja na początku kwietnia mam wizytę u położnej. Ciekawe czy wizytę odwoła czy przyjedzie do mnie do domu 🤔
 
Dziewczyny z racji ze od siedzenia w domu dostaje tak zwanego fisia potrzebuje przepisow na ciasta z niczego, czyli z tego co zazwyczaj jest w domu, maka, cukier, jajka, jakis budyn... tak mnie naszlo zjesc jakies ciasto, a patrze ze w szafkach skromnie....
 
reklama
Trochę przeklamane😜 ja mam niebieskie oczy, mąż zielone wg obrazka nie ma szans na brązowe u dzieci. A jednak 2 synków ma ciemno brązowe oczyska 😂
Ciekawe, bo zielone i niebieskie to recesywne kolory i rzeczywiście z krzyżówek genetycznych nijak to nie wychodzi, żeby się dało ugrać z tego brązowe 😁😁
 
Do góry