reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2020

Właśnie miałam telefon od mojego lekarza. Wizytę potwierdził, będą wykonane wszystkie pomiary, nic nie będzie skracał ani pomijał. Mam być sama i wejść bezpośrednio do gabinetu z pominięciem poczekalni. Muszę dodatkowo mieć maseczkę. Dobrze, że mam w domu kilka pudełek maseczek chirurgicznych z czasów studiów, bo teraz już bym nie kupiła. Oczywiście dezynfekcja rąk na wejściu. Nagra film i wydrukuje zdjęcia dla taty, żeby nie czuł się pokrzywdzony ;)
 
reklama
Ale fajnie :) no mi mama jedna jednorazowa na czarna godzine zalatwila [emoji23] zobaczymy jak to bedzie [emoji23] 100 zl na plytke mi szkoda, ale najwyzej moze pozwoli zdezynfekowanym telefonem nagrac :)
Właśnie miałam telefon od mojego lekarza. Wizytę potwierdził, będą wykonane wszystkie pomiary, nic nie będzie skracał ani pomijał. Mam być sama i wejść bezpośrednio do gabinetu z pominięciem poczekalni. Muszę dodatkowo mieć maseczkę. Dobrze, że mam w domu kilka pudełek maseczek chirurgicznych z czasów studiów, bo teraz już bym nie kupiła. Oczywiście dezynfekcja rąk na wejściu. Nagra film i wydrukuje zdjęcia dla taty, żeby nie czuł się pokrzywdzony ;)
 
Niedługo będziemy wiedzieć :D Jestem mega niecierpliwa w takich kwestiach 😂 Chociaż za wiele się to nie przełoży na zakupy, w ktorych ta płeć może miec największe znaczenie, bo ja akurat lubię delikatne pastelowe kolory, to mogą być zarówno dla chłopca jak i dziewczynki, ale mimo wszystko chciałabym już wiedzieć kto tam mieszka, kto tak krecił pupką na ostatnim USG i jak mam się do bąbla zwracać :D
U mnie podobnie,bo większość rzeczy będę mieć po dziewczynkach mojej i szwagierki więc wybiorę te nadające się dla chłopca.
Ale teraz są takie piękne wzory pościeli,pieluszek, otulaczy,kompletów do wózka że tu już muszę wiedzieć dla kogo kupuje:-)
 
Kupiłam krem Cutis Help w wersji na dzień (jest jeszcze na noc). Kosztuje około 40 zł. Ma naklejkę, że jest bezpieczny dla kobiet w ciąży i kobiet karmiących i polecono mi go w aptece. Odkąd go używam moja skóra wraca do normalności, zostały już tylko pojedyncze wypryski.

Na takie bolące podskórne lekarz pozwolił mi używać miejscowo maści tormentiol lub cynkowej, ale tylko miejscowo, dosłownie kropkę na krostkę :)

Dodatkowo myję buzię żelem Bielenda VegeDetox do skóry mieszanej i nawilżam skórę kremem Embryolisse :)

Polecam ten Cutis Help! Serio! On mi najbardziej pomógł a byłam bardzo bardzo wysypana w pierwszych tygodniach ciąży. W załączeniu fotka tego kremu z apteki :)
Dzięki!!! <3 poczytam sobie o tym kremie :)
 
Ale fajnie :) no mi mama jedna jednorazowa na czarna godzine zalatwila [emoji23] zobaczymy jak to bedzie [emoji23] 100 zl na plytke mi szkoda, ale najwyzej moze pozwoli zdezynfekowanym telefonem nagrac :)
To też jest jakieś rozwiązanie ;) chyba nie powinien mieć nic przeciwko, a zawsze to jakaś opcja dla pokrzywdzonych ojców.
 
U mnie podobnie,bo większość rzeczy będę mieć po dziewczynkach mojej i szwagierki więc wybiorę te nadające się dla chłopca.
Ale teraz są takie piękne wzory pościeli,pieluszek, otulaczy,kompletów do wózka że tu już muszę wiedzieć dla kogo kupuje:-)
Pościel czytałam, że nie powinna być zbyt wzorzysta, żeby nie przyciągać uwagi dziecka w trakcie przygotowywania się do snu, więc to też wpisuje się w mój minimalistyczny styl i pościel wybiorę jednolitą lub taką unisex jakąś beżową na przykład :D A z resztą to wydaje mi się, że jakby się postarać, to na pewno dużo jest wzorów unisex, tylko zależy co komu się podoba i jaki ma się styl bo każda mama lubi co innego i ma inną wizję :D U mnie bardziej jest styl taki powiedzmy skandynawski :D Proste wzory, pastelowe delikatne kolory, łóżeczka mega mi się podobają takie zwykle najzwyklejsze kanciaste drewniane, a wózek będzie cały czarny bez żadnych wzorków i dodatków :) Ale np dla dziewczynki baardzo podobają mi się ubranka w tzw. brudnym różu oraz w kwiaty - tego niestety dla chłopaka nie kupię :D
 
Hej jestem po prenatalnych państwowych. Lekarz sumiennie wszystko zbadał wszystkie kości, przepływy są w porządku byłam ze 40 minut w gabinecie. Następny lekarz powiedział ze dla niego to dziewczynka i tłumaczył mi ze to się sprawdza po wyrostku płciowym. Coś ze u dziewczynek on jest w górę a u chłopców w dół albo w sumie na odwrót nie pamietam [emoji23] łobuziak strasznie latał w brzuchu i nie dał sobie zrobić zdjęcia w 3d bo zasłaniał się cały czas dłonią 🤷🏼‍♀️ ma całe 6 cm [emoji173]️
IMG_6484.JPG
IMG_6483.JPG
 
reklama
Właśnie miałam telefon od mojego lekarza. Wizytę potwierdził, będą wykonane wszystkie pomiary, nic nie będzie skracał ani pomijał. Mam być sama i wejść bezpośrednio do gabinetu z pominięciem poczekalni. Muszę dodatkowo mieć maseczkę. Dobrze, że mam w domu kilka pudełek maseczek chirurgicznych z czasów studiów, bo teraz już bym nie kupiła. Oczywiście dezynfekcja rąk na wejściu. Nagra film i wydrukuje zdjęcia dla taty, żeby nie czuł się pokrzywdzony ;)
U nas też na szczęście wszystko będzie zrobione tak jak ma być.
Wystraszyłam się tym co dziewczyny pisały że mają ograniczenia w czasie badania.
O płytę to na szczęście nie muszę prosić bo mąż nie chce
W tamtej ciąży zaciągnęłam go na połówkowe i powiedział że więcej nie pójdzie więc chociaż to z głowy:)
 
Do góry