reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2020

Robicie badania prenatalne z powodu zaleceń czy dla wlasnej wiedzy? Bo ja pytałam swojego lekarza i on twierdzi że badania prenatalne są zlecane przede wszystkim gdy mama ma powyżej 35 roku życia a nie ukrywam że wolałabym wykonać te badania tak dla własnego spokoju ducha czy wszystko na pewno jest ok
Ja mam prenatalne na NFZ, lekarz zlecił. To piąta ciaza, w pierwsza obciążona bo wykryto przeszczep kręgosłupa na dwóch odcinkach, mimo że do 23tyg. Wszystko niby było ok... wszystkie badania,usg nic nie było widać. W drugiej poronienie w 8tyg. , trzecia poród miesiąc przed terminem cc, dopiero czwarta była spokojna...
 
reklama
Ale prenatalne usg robi się od 11+0 do 13+6.
Najlepiej iść tak w połowie a nie na stycznych czyli nie równo w 11+0 lub 13+6
U mnie dziecko jest młodsze i właśnie ten pierwszy termin może być taki stykowy.
Drugi już na pewno spoko

W pierwszej ciąży poszłam 12+5 i było małe dziecko ale udało się wszystko zmierzyć na szczęście
 
Ojeju ty to miałaś dopiero kwiatki z ciążą mi. Doświadczona jak mało która. Życzę aby teraz było spokojnie
Ja mam prenatalne na NFZ, lekarz zlecił. To piąta ciaza, w pierwsza obciążona bo wykryto przeszczep kręgosłupa na dwóch odcinkach, mimo że do 23tyg. Wszystko niby było ok... wszystkie badania,usg nic nie było widać. W drugiej poronienie w 8tyg. , trzecia poród miesiąc przed terminem cc, dopiero czwarta była spokojna...
 
Ojeju ty to miałaś dopiero kwiatki z ciążą mi. Doświadczona jak mało która. Życzę aby teraz było spokojnie
I niestety przez te wszystkie przygody,teraz jestem przewrazliwiona na punkcie wszystkich dziwnych objawów... A szczerze mówiąc to ta ciążę przechodzę dużo gorzej niż poprzednie ... jedna myśl mnie pociesza,że może wreszcie będzie chłopak skoro samopoczucie zupełnie inne niż we wcześniejszych 😁 no i dotrwać do najbliższej wizyty w 12tyg. Jak będzie wszystko dobrze To człowiek trochę odetchnie
 
Najlepiej iść tak w połowie a nie na stycznych czyli nie równo w 11+0 lub 13+6
U mnie dziecko jest młodsze i właśnie ten pierwszy termin może być taki stykowy.
Drugi już na pewno spoko

W pierwszej ciąży poszłam 12+5 i było małe dziecko ale udało się wszystko zmierzyć na szczęście

Tak, to fakt. Mój lekarz też mówi, że woli jak dziecko jest większe. Na razie umówiłam się na 11+6 ze względu na sytuację.
W poprzedniej ciąży byłam 12+1 i też było 3 dni do przodu wg usg i było ok.
 
Mojego nie było na żadnym badaniu 😉 ale to też z tego powodu,że nie widzialam takiej potrzeby żeby leciał że mną. Poza tym moj lekarz za każdym razem bada mnie ginekologicznie i jakos czulabym się niezręcznie,gdyby była tam osoba trzecia 🙃 na prenatalnym mimo,że bardzo chciał, to wiadomo,że go nie będzie,ale zobaczy filmik i będzie tez fajnie.
U nas w przychodni jest tak, że lekarze sami wołają facetów do gabinetu jak już jest po badaniu ginekologicznym i jak już kobieta jest na kozetce i czeka na USG, więc nie musi być tak, a w sumie nawet nie powinno, że mężczyzna jest obecny przy całej wizycie i też przy badaniu ginekologicznym :) Potem po USG facet wychodzi a kobieta kończy wizytę ze swoim lekarzem. Wg mnie to bardzo fajny system. Mój mąż bardzo chciał pójść na USG, sam zaproponował, nawet nie miałabym serca mu odmówić :)
 
Ja mam prenatalne na NFZ, lekarz zlecił. To piąta ciaza, w pierwsza obciążona bo wykryto przeszczep kręgosłupa na dwóch odcinkach, mimo że do 23tyg. Wszystko niby było ok... wszystkie badania,usg nic nie było widać. W drugiej poronienie w 8tyg. , trzecia poród miesiąc przed terminem cc, dopiero czwarta była spokojna...
No u mnie pierwsza ciąża przebiegła książkowo a druga niby na pierwszej wizycie było wszystko dobrze a później nagle poronienie i robiłam badania i niby nie było żadnych powodów poronienia... Wiem niby że takie rzeczy się zdarzają jednak wolałabym się upewnić że tym razem będzie ok wszystko . Tylko że ja mieszkam na wsi i najbliżej to chyba w Poznaniu mogę zrobić badania
 
reklama
Ja będę sobie mówić w którym tygodniu jestem tak jak mi się to podoba, a nie jakie są „zasady”, bez urazy oczywiście - chodzi mi tylko o to jakie mam do tego podejście. U lekarzy mówię tygodnie skończone, prywatnie posługuję się tygodniami rzeczywistymi. Co do terminu prenatalnych, to lekarz sam wyliczył tygodnie od OM, powiedział, ze chce żebym przyszła w skończonym 12 tc, a więc po 5 kwietnia, więc zapisałam sie na 7 kwietnia. Nie musiałam sama liczyć :)
 
Do góry