reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2020

reklama
Ja też już 27 tydzień, po badaniu glukozą super, glukoza pyszna 😂👌🏻Nic mi nie dolegało a ostatnio jem sporo słodkiego więc się bałam cukrzycy, jednak wyniki idealne i wszystko super. Za to za 3 tygodnie zakładam pessar 😖 czy ma któraś z was? Czy zakładanie tego boli?
pozdrawiam mamusie 💋
 
Ja też już 27 tydzień, po badaniu glukozą super, glukoza pyszna 😂👌🏻Nic mi nie dolegało a ostatnio jem sporo słodkiego więc się bałam cukrzycy, jednak wyniki idealne i wszystko super. Za to za 3 tygodnie zakładam pessar 😖 czy ma któraś z was? Czy zakładanie tego boli?
pozdrawiam mamusie 💋
Polecam grupę Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze.
Tam dużo dziewczyn ma pessar lub szew
 
Polecam grupę Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze.
Tam dużo dziewczyn ma pessar lub szew
Dziękuje 💋
 
Super,że nie wyszla cukrzyca;) Ja robię badanie w przyszłym tygodniu i bardzo się boję, bo ciągle coś słodkiego szamię, tak mnie ciągnie.

A powiedz, bo bardzo mnie to ciekawi. Jaka masz długa szyjke,że chcą zakładać passer? Bo mi na ostatniej wizycie włączyła luteine, badała ta szyjke chyba 4 razy, za każdym razem inny pomiar, ale stwierdziła,że jest ogólnie ok 3cm. (Raz 3.14, raz 3.43, raz 2.9- mowila,że to zależy jak się przy badaniu przycisnie). Powiedziała,że mniej chodzić, więcej leżeć i tyle. Teraz mam wizytę dopiero 13tego
U mnie na połówkowych inny lekarz powiedział że jest 2,5 cm i mnie przestraszył. A u mojego ginekologa byłam wczoraj i też mnie długo badał, nawet kazał drugi raz się rozebrać bo miał wątpliwości i wyszło że szyjka ma 3,1 cm więc w sumie ok ale nacisnął mi lekko brzuch i skróciła się o dobrą polowe, tak te wody płodowe tam wchodziły takim lejkiem 🤯 więc jednak pobrał wymaz i kazał kupić pessar i zakładamy za 3 tyg. Stwierdził, że jak przyjdę za 3 tyg i będzie dużo krótsza to nie będzie czasu już na wymazy itd więc lepiej mieć wszystko gotowe na kolejną wizytę i dołożył nospę i luteinę dopichwowo. Jedynie do tej pory mi brzuch twardniał ale jestem szczupła i już widać jak mi dziecko się wypycha więc brałam dużo magnezu i było ok, a wczoraj rano na wizycie powiedział że to jednak nie dziecko bo już rano miałam twardy i że to źle więc dodał te leki. Jedynie pytałam 4 razy czy muszę leżeć plackiem i nie muszę, mam po prostu dużo odpoczywać, oszczędzać się, broń Boże dźwigać. Ale ja akurat się starałam od początku oszczędzać itd bo od 8 tygodnia miałam tego krwiaka ale się później wchłonął.
 
O kurczę. No to dobrze,że lekarz ma rękę na pulsie i wszystko dokładnie sprawdza. Mi też właśnie przed poprzednią wizyta jakos kilka dni w ciągu dnia zaczal brzuszek twardniec, moment się spinal, skała i puszczał. Też myślałam,że to dzidzia bo za dużego brzucha chyba nie mam. No ale lekarka,ze to za wcześnie na takie spinanie (To był 25tc). Dała mi luteine 100 po 2x1 i asmag forte 3x2 tabletki. Leżę więcej i rzeczywiście mniej się spina ten brzuszek. Wczoraj tylko mialam wrażenie,że znow częściej.
Trochę mnie pocieszylas tym,że nie kazał leżeć plackiem A oszczędzać się no i nie dźwigać. Bo mój mąż pracuje za granicą i ja w większości czasu jestem sama i nie mam opcji nic nie robienia.
Daj znac po następnej wizycie jak szyjka wygląda po lekach. A jak kazał Ci brać nospe? Przy każdym takim twardnieniu???
Luteinę i asmag tak jak tobie plus nospa 3x1. Dam znać na pewno 💋
I mnie też leżenie przeraża bo mąż do późna w pracy, mama trochę pomaga ale przy niej to chyba jeszcze więcej chodzę 🤪 Jak czytam że dziewczyny leżą plackiem i np czekają aż ktoś obiad poda to jestem przerażona i współczuje... położna do której jestem zapisana chciała mi wizytę w przyszłym tygodniu odwołać bo powiedziała że mam leżeć, ale to też starsza pani ... posłucham lekarza, a fajny artykuł o tym leżeniu ma też mama ginekolog na blogu.
 
reklama
Do góry