reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2020

Hej :) Ja urodziłam 22 października :) teraz mamy problem z kolkami.Troche mnie niepokoi,bo mała tak wygina się w trakcie snu, pręży się, macha rączkami i wydaje różne dziwne odgłosy.I potem albo się wybudza,albo uspokaja i śpi dalej.Nie wiem czy to ta kolka czy jeszcze coś innego.We wtorek jestem umówiona do pediatry.Wasze dzieciaczki też tak mają?
Na szczęście mój nie ma kolek ale też ma swoje gorsze dni...niekiedy też wierci się przez sen albo wydaje różne odgłosy ale to przez chwilę a później dalej śpi.
 
reklama
Hej :) Ja urodziłam 22 października :) teraz mamy problem z kolkami.Troche mnie niepokoi,bo mała tak wygina się w trakcie snu, pręży się, macha rączkami i wydaje różne dziwne odgłosy.I potem albo się wybudza,albo uspokaja i śpi dalej.Nie wiem czy to ta kolka czy jeszcze coś innego.We wtorek jestem umówiona do pediatry.Wasze dzieciaczki też tak mają?
Polecam espumisan dla dzieci naprawdę bardzo nam pomógł :D
 
Część dziewczyny 😊 widzę że już tutaj nikt nie pisze ..wszystkie urodziły i brak czasu..? Jak tam wasze maluszki się chowają ? Ktoś tu jeszcze zagłada haha 😂
Mała daje czadu . To typowe dziecko które chce być ciagle blisko wiec sama sobie nie poleży . Czasami nawet do toalety nie mogę wyjść 😜 Dobrze ze mąż malo pracy ma to z mi pomaga i się nią zajmuje . Teraz czekany na paszport i mamy nadzieje na święta w Polsce . A jak u Cb?
 
Mała daje czadu . To typowe dziecko które chce być ciagle blisko wiec sama sobie nie poleży . Czasami nawet do toalety nie mogę wyjść 😜 Dobrze ze mąż malo pracy ma to z mi pomaga i się nią zajmuje . Teraz czekany na paszport i mamy nadzieje na święta w Polsce . A jak u Cb?
Mój mały ma swoje gorsze dni ale naprawdę nie mam na co narzekać ponieważ mogę zrobić sobie w domu wszystko wiadomo jak już leży sam za długo to się odzywa krzyczy czy też płacze ale obiad czy umycie naczyń albo szybkie sprzątanie to bez problemu zrobię 😁😁😁 a on sobie leży i gada coś po swojemu 😂😂 ale z pierwszym dzieckiem tak dobrze nie miała he
 
Dziewczyny, wiem, ze macie totalne maluszki, ale może znajdziecie chwilę. Wraz ze studentami psychologii chcemy stworzyć/udostępnić narzędzia, dzięki którym każda z mam z brzuszkiem i w połogu będzie mogła zadbać o swoje emocje. Dlatego też przygotowałam całkowicie anonimową ankietę, której wypełnienie zajmuje średnio 10 minut. (jeśli udostępnisz w niej login, nikt poza mną go nie pozna)

Dlaczego to robimy? Od marca coraz więcej dziewczyn z forum zgłasza się do mnie z różnymi sytuacjami kryzysowymi ( dziękuję za zaufanie). I już wiadomo, że w sytuacji pandemii warto zadbać o samopoczucie i zdrowie psychiczne. A zależy mi ( a właściwie całej grupie, z którą pracuję), żebyś czas ciąży i połogu przeżyła możliwie jak najspokojniej.

Bardzo proszę wypełnij ankietę (nawet, jeśli czujesz się ok). Pomożesz innym mamom. Jeśli masz jakieś pytania, bądź wątpliwości - napisz do mnie. Ostatnią dużą BB ankietę wypełniło prawie 1000 osób. Liczę, że tym razem będzie podobnie. Bo w BB dziewczynach jest siła i sa najlepsze - w ciągu pierwszych 10 minut dostałam 17 ankiet :) Ogromnie dziękuję każdej z was za pomoc. Zdjęcie dla przykucia uwagi
dzidzia_test_male.jpg
 
Hej :) Ja urodziłam 22 października :) teraz mamy problem z kolkami.Troche mnie niepokoi,bo mała tak wygina się w trakcie snu, pręży się, macha rączkami i wydaje różne dziwne odgłosy.I potem albo się wybudza,albo uspokaja i śpi dalej.Nie wiem czy to ta kolka czy jeszcze coś innego.We wtorek jestem umówiona do pediatry.Wasze dzieciaczki też tak mają?
Hej😜 moja tak się prężyła i płakała, ale szybko dkojarzyłam to z kakaem. Odstawiłam i momentalnie przeszło. Poobserwuj czy nie reaguje tak po jakimś konkretnym składniku? Mojej już przeszło i mogę jeść kakao😜
 
hej . Meczy mnie jena kwestia . Moja mała urodziła się z waga 2842 G i tydzień po wyjściu ze szpitala ważyła 2800g teraz w 9 tygodniu życia wazy tylko 4350g . Czy to nie zbyt mała waga ? Mam wrażenie ze od 2 tygodni wgl nie przybiera na wadze . Karmie ja mlekiem modyfikowanym . 2 dni temu byłam u lekarza i pani doktor powiedziała tylko ze mogłaby ważyć więcej ale mieści się w siatce centylowej . Mieszkam w Anglii i nie ma tu takiego typowego pediatry żeby ktoś mogl ja zbadać . Ile po 2 miesiącach ważyły wasze dzieciątka ?
 
reklama
hej . Meczy mnie jena kwestia . Moja mała urodziła się z waga 2842 G i tydzień po wyjściu ze szpitala ważyła 2800g teraz w 9 tygodniu życia wazy tylko 4350g . Czy to nie zbyt mała waga ? Mam wrażenie ze od 2 tygodni wgl nie przybiera na wadze . Karmie ja mlekiem modyfikowanym . 2 dni temu byłam u lekarza i pani doktor powiedziała tylko ze mogłaby ważyć więcej ale mieści się w siatce centylowej . Mieszkam w Anglii i nie ma tu takiego typowego pediatry żeby ktoś mogl ja zbadać . Ile po 2 miesiącach ważyły wasze dzieciątka ?
Moja córeczka urodziła się z wagą 3060 g, ze szpitala wyszłyśmy z waga 2840 g, czyli identycznie jak u Ciebie. Teraz mamy dokładnie 8tyg. +3 dni i mała wazy 4480, wiec tez jak u Ciebie. Przyrost na tydzień u nas wychodzi 200g, i to jest Ok. Pediatra u położna, i gastrolog (moja corka strasznie ulewa), mówili, ze ma przybierać między 150-200g na tydzień. To jest norma i idealny przyrost.
 
Do góry