reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2020

reklama
Moja córeczka urodziła się z wagą 3060 g, ze szpitala wyszłyśmy z waga 2840 g, czyli identycznie jak u Ciebie. Teraz mamy dokładnie 8tyg. +3 dni i mała wazy 4480, wiec tez jak u Ciebie. Przyrost na tydzień u nas wychodzi 200g, i to jest Ok. Pediatra u położna, i gastrolog (moja corka strasznie ulewa), mówili, ze ma przybierać między 150-200g na tydzień. To jest norma i idealny przyrost.
Dziękuje za odpowiedz :) trochę będę się martwic mniej
 
Hej dziewczyny.jak sen waszych pociech? U nas ostatnio jakiś kryzys.nie wiem czy mała nie dojadą ,bo karmie piersią czy to te kolki ,ale od dwóch dni nie śpi w nocy.Nie marudzi jakoś strasznie ,ale macha rączkami ,nóżkami i główką przez sen.Tak jakby coś nie dawało jej spać.Dzisiaj w nocy spała dosłownie może z 4 godziny,a tak cały czas była taka niespokojna.Tak macha rączkami ,że jak weźmiemy ją w nocy na łóżko to aż mi się obrywa po buzi😰
 
hej . Meczy mnie jena kwestia . Moja mała urodziła się z waga 2842 G i tydzień po wyjściu ze szpitala ważyła 2800g teraz w 9 tygodniu życia wazy tylko 4350g . Czy to nie zbyt mała waga ? Mam wrażenie ze od 2 tygodni wgl nie przybiera na wadze . Karmie ja mlekiem modyfikowanym . 2 dni temu byłam u lekarza i pani doktor powiedziała tylko ze mogłaby ważyć więcej ale mieści się w siatce centylowej . Mieszkam w Anglii i nie ma tu takiego typowego pediatry żeby ktoś mogl ja zbadać . Ile po 2 miesiącach ważyły wasze dzieciątka ?
Powinno się sprawdzać dobowe przyrosty wagi a nie mieszczenie się dziecka na siatce centylowej :) Może zamów sobie swoją wagę do domu? Będziesz spokojniejsza. Mój Staś przy porodzie 3250 g, przy wyjściu ze szpitala 2965 g, a po 7 tygodniach 4790 g :) A i tak na siatce jest nisko bo w 25 centylu, choć przyrosty dobowe ma w normie.
 
Hej dziewczyny.jak sen waszych pociech? U nas ostatnio jakiś kryzys.nie wiem czy mała nie dojadą ,bo karmie piersią czy to te kolki ,ale od dwóch dni nie śpi w nocy.Nie marudzi jakoś strasznie ,ale macha rączkami ,nóżkami i główką przez sen.Tak jakby coś nie dawało jej spać.Dzisiaj w nocy spała dosłownie może z 4 godziny,a tak cały czas była taka niespokojna.Tak macha rączkami ,że jak weźmiemy ją w nocy na łóżko to aż mi się obrywa po buzi😰
Myślę że jest to skok rozwojowy. Czy talar że po pierwszym skoku dziecko więcej rusza nogami i rękami. Poczytaj sobie o tym.
 
Powinno się sprawdzać dobowe przyrosty wagi a nie mieszczenie się dziecka na siatce centylowej :) Może zamów sobie swoją wagę do domu? Będziesz spokojniejsza. Mój Staś przy porodzie 3250 g, przy wyjściu ze szpitala 2965 g, a po 7 tygodniach 4790 g :) A i tak na siatce jest nisko bo w 25 centylu, choć przyrosty dobowe ma w normie.
Mam wagę ale u siebie w domu a teraz jestem u mamy na urlopie . Umówiłam się do pediatry najlepszego w moim mieście i pani doktor powiedziała ze dobrze ze się miesi na siatce (również 25 centyl) i ze mam nie świrować i patrzeć czy przybiera ok 600 gr na miesiąc .
 
Hej dziewczyny.jak sen waszych pociech? U nas ostatnio jakiś kryzys.nie wiem czy mała nie dojadą ,bo karmie piersią czy to te kolki ,ale od dwóch dni nie śpi w nocy.Nie marudzi jakoś strasznie ,ale macha rączkami ,nóżkami i główką przez sen.Tak jakby coś nie dawało jej spać.Dzisiaj w nocy spała dosłownie może z 4 godziny,a tak cały czas była taka niespokojna.Tak macha rączkami ,że jak weźmiemy ją w nocy na łóżko to aż mi się obrywa po buzi😰
Moja tez tak miała jak miała gdzieś 4-6 tygodni . Teraz jest wszystko super chociaż czasami się kręci przez sen
 
reklama
To się ciesz ! Moja mała robi sobie tylko krótkie drzemki i nic nie mogę zrobić w ciągu dnia :p Śpi ile potrzebuje . Nie ma czym się martwic jeśli przybiera na wadze :)
 
Do góry