reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2021

Cześć, witam się z Wami na tym forum. Będę prawdopodobnie październikową mamusią, termin gdzieś na koniec października... Na razie ciąża potwierdzona przez gina, ale jest tylko pęcherzyk widoczny. Kolejna wizyta za 3 tygodnie.. Mam już jednego 3 letniego synka i jedno doświadczenie straty więc podchodzę ostrożnie do tej ciąży, zwłaszcza że jest ona totalnym szokiem dla mnie i męża.. Byliśmy przekonani,że przy mojej rozwijającej się endometriozie nie ma już szans na ponowne zajście w ciążę. Btw, u mnie w pracy z 20 osobowej ekipy to już 4 potwierdzona ciąża w przeciągu kilku miesięcy, bocian zaszalał [emoji23]
 
reklama
Cześć, witam się z Wami na tym forum. Będę prawdopodobnie październikową mamusią, termin gdzieś na koniec października... Na razie ciąża potwierdzona przez gina, ale jest tylko pęcherzyk widoczny. Kolejna wizyta za 3 tygodnie.. Mam już jednego 3 letniego synka i jedno doświadczenie straty więc podchodzę ostrożnie do tej ciąży, zwłaszcza że jest ona totalnym szokiem dla mnie i męża.. Byliśmy przekonani,że przy mojej rozwijającej się endometriozie nie ma już szans na ponowne zajście w ciążę. Btw, u mnie w pracy z 20 osobowej ekipy to już 4 potwierdzona ciąża w przeciągu kilku miesięcy, bocian zaszalał [emoji23]
Witamy na pokładzie kolejna mamusie 👋 nic tylko soe cieszyć, że szczęście przyszło do Was ☺️☺️
 
Cześć dziewczyny! U mnie nie najlepsze wieści [emoji17] niby serduszko było ale wg USG zarodek mniejszy o tydzień, co jest niemożliwe bo test ciążowy musiałby wyjść pozytywny 6 dni po zapłodnieniu... Plus pęcherzyk żółtkowy na granicy normy czyli 4 mm. Lekarz próbował nie straszyć i nie wyrokować na tym etapie ale wizyta za 2 tygodnie żeby zobaczyć czy się ciąża rozwija.
Ja staram się nie nastawiać pozytywnie.. wolę się pozytywnie rozczarować..
Czy któraś przerabiała temat powiekszonego pęcherzyka żółtkowego? Niby na granicy ale żadna historia z internetu nie kończy się pozytywnie :(
U mnie w pierwszej ciąża z usg była młodsza niż z om Ale miałam baardzo niereguralne okresy.... Ale tematu powiekszonego pęcherzyka nie znam więc nie pomogę...
Skoro lekarz starał się nie straszyć to nic tylko czekać na kolejną wizytę! Trzymam mocno kciuki wiesz o tym <3
 
A jakie macie ciśnienie?
Ja mam w zaleceniach mierzyć 2 razy w tyg ciśnienie i jak będzie powyżej 140/70.to mam dzwonić do gin. W niedziele i dziś miałam właśnie te 140/70 ale nie powyżej więc stwierdziłam że chyba nie będę do niej dzwonić, a po jakich 15 min spadło do 130/60. Czy w ciąży jest podwyższone czy jak? Dodam że 8 tydzień.
A przed ciąża miałaś jakieś problemy ?
Ja w pierwszej miałam podwyższone ciśnienie tak okolo 4 miesiąca pojawił się problem może koło 3.
Przed ciąża miałam nie nadciśnienie Ale podwyższone ciśnienie. Moja mama i tata mają nadciśnienie A mama w ostatniej ciąży że mną również się z tym męczyła...
Po cc jeszcze przez jakieś 1.5 miesiąca miałam podwyższone. Pierwszy tydzień po to miałam mega wysokie Ale to też chyba dodatkowo cała sytuacja i pojawienie się Kuby 2 tygodnie przed terminem mnie zdenerwowały i chyba tak odreagowywal organizm.
Cała ciążę brałam leki obniżające ciśnienie.

Ginekolog na wizycie pocieszyla mnie że nie musi ono występować w każdej ciąży. Mam nadzieję....
 
A przed ciąża miałaś jakieś problemy ?
Ja w pierwszej miałam podwyższone ciśnienie tak okolo 4 miesiąca pojawił się problem może koło 3.
Przed ciąża miałam nie nadciśnienie Ale podwyższone ciśnienie. Moja mama i tata mają nadciśnienie A mama w ostatniej ciąży że mną również się z tym męczyła...
Po cc jeszcze przez jakieś 1.5 miesiąca miałam podwyższone. Pierwszy tydzień po to miałam mega wysokie Ale to też chyba dodatkowo cała sytuacja i pojawienie się Kuby 2 tygodnie przed terminem mnie zdenerwowały i chyba tak odreagowywal organizm.
Cała ciążę brałam leki obniżające ciśnienie.

Ginekolog na wizycie pocieszyla mnie że nie musi ono występować w każdej ciąży. Mam nadzieję....
Ja przed ciąża miałam różnie ale jakichś wielkich problemów nie miałam. Może lepiej odezwać się do ginekolog i powiedzieć o sytuacji.
 
@Athena__01 myślę że powinnaś powiedzieć swojej gin skoro takie miałaś zalecenie, być może nic na to nie powie ale ty będziesz spokojniejsza że skonsultowałaś to i że nic nie pominęłaś Ja zazwyczaj ciśnienie mam 120/80 chyba ok, więc nie pomogę bo nigdy nie miałam takich problemów.
Witamy nowe mamusie a wizytującym dziś powodzenia życzę 😀
Ja jeszcze równo dwa tygodnie do wizyty, jak wytrzymać?😀
@matylkafm trzymam kciuki żeby wszystko było dobrze ✊
@Hashi ja napisze tak samo jak dziewczyny już wcześniej, uciekaj na l4 i wcale nie miej wyrzutów sumienia, to Twoje zdrowie, Twoje dziecko i nie możesz się teraz denerwować i narażać na stres 😉
 
Teraz troche teorii spiskowych :p co sadzicie w ciazy o falach gsm i laptopach? Bo mi w poprzedniej ciazy poprzedni gin zabronil klasc se lapka na brzuchu gdyz nie zbadano wplywu fal wifi i promieniowania kompow na plody.
To jest tak samo jak ze szkodliwością usg oraz szczepionkami znajdą się zwolennicy jak i przeciwnicy .
Gdy moja mama robiła specjalizacje pediatryczną . Uczęszczała na wykłady do jednego z doktorów który miał swoje praktyki na temat karmienia dzieci piersią np jego zdaniem karmienie dziecka do pól roku to przymus do roku wybór a powyżej 2 lat to patologia . Także widać że co człowiek inna teoria.
 
Ostatnia edycja:
@Hashi dokladnie tak, jak piszą dziewczyny, sio na zwolnienie. Masz teraz inne priorytety 😉

Miałam dzisiaj fatalną noc, a to kość łonowa mnie bolała, a to ogonowa, a to znowu dostałam dreszczy i nie mogłam ich opanować. Wstałam tak obolała, jakbym co najmniej urodziła tej nocy 😂😂😂

W 1 ciąży poszłam szybko na zwolnienie, w 6 tygodniu, jutro już u mnie 8+0 i marzę o tym, by poleżeć w spokoju, ale tak jak mi powiedziała znajoma, korzystać z 1 ciąży i leż i pachnij, bo w 2 już nie będziesz mogła 👅

Także Dziewczynki, które jesteście w 1 ciąży, dbajcie o siebie i wypoczywajcie ile się da, czas szybko minie, a potem już nie będzie można spać ile się będzie chciało 😂
 
reklama
Teraz troche teorii spiskowych :p co sadzicie w ciazy o falach gsm i laptopach? Bo mi w poprzedniej ciazy poprzedni gin zabronil klasc se lapka na brzuchu gdyz nie zbadano wplywu fal wifi i promieniowania kompow na plody.
Hej, nie słyszałam nigdy podobnych ciekawostek :-) ja bym to włożyła między historie nt. HAARP, płaskiej ziemi itp. :-D
Jako osoba bardziej techniczna, że tak powiem (jestem inżynierem) nie widzę możliwości żeby fale gsm czy laptop wydzielały jakieś szkodliwe promieniowanie. To jest wzdłuż i wszerz przebadane.
Jakiś czas temu był szał, że fale z mikrofalówki są szkodliwe i to też jest nieprawda.
Fakt jest jednak taki, że jak ktoś wierzy, że to jest szkodliwe i "po prostu wie", że to na niego źle wpływa, to niech unika. Lepiej wpłynie to na jego psychikę, mniej stresu, a tego chcemy w ciąży :-)
 
Do góry