reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2021

eeee tam ja cala poprzednia ciaze zarlam watrobke co weekend ;D i nonstop jajecznice na sniadanie i moje gnojcu jest zdrowe. fakt faktem ze tradycja jezdzenia do restauracji na watrobke chyba zaczela sie ok 16 tc. Zalezy ile kto je. Nawet w zwyklym codziennym zyciu nie nalezy przesadzac zwlaszcza ze juz nie wit a a cala chemia i hormony ktorymi faszeruja te kury odkladaja sie w podrobach. Wszysko z umiarem :) serow plesniowych nie chcialam zrec, a kolezanki sie zajadaly. W tej ciazy mam listerio fobie i boje sie zjesc makrele wedzona a przyznam ze ochote mam wielka. Poczekam.
Ja się dziś rozmarzyłam o takim ciepłym camembercie w panierce z sosem żurawinowym - coś pięknego 😁 swego czasu w delegacjach tylko to jadłam na kolację, piękne czasy 😁
Ale, jak wiemy, wszelkie pleśniowe są niewskazane w ciąży, dlatego na marzeniach się skończyło 😛 teraz sobie leżę i dalej wegetuję, po co ma mi być normalnie 😁
 
reklama
Cześć :) To za radą Agi piszę i tutaj.. :)
Dołączam do Was! Jutro mam pierwsze usg i panikuje jak nigdy ;) Objawów praktycznie brak - a człowiek zamiast się cieszyć panikuje... ;) Robiłam betę, najpierw rosła o 120% później 75%, przestałam badać bo można zwariować ;) Jak zrobiłam progesteron to umarłam ze strachu, że spadł aż o 6... zadzowniłam w nerwach do swojego wybawcy gin., uspokoił mnie, że on rośnie skokowa i że odchodzi się od badania jego w ciąży - piszę gdyby któraś panikowała jak ja ;)

Wstępna data 21.10 :)
Mam podobny termin. Właśnie planowałam badać kontrolnie progesteron bo boję się że mi za bardzo spadnie. Obserwuję u siebie śluz rozciągliwy mleczny lub przezroczysty i się boję że to może przez spadek progesteronu. A Ty jaki masz śluz? Bierzesz luteinę?
 
eeee tam ja cala poprzednia ciaze zarlam watrobke co weekend ;D i nonstop jajecznice na sniadanie i moje gnojcu jest zdrowe. fakt faktem ze tradycja jezdzenia do restauracji na watrobke chyba zaczela sie ok 16 tc. Zalezy ile kto je. Nawet w zwyklym codziennym zyciu nie nalezy przesadzac zwlaszcza ze juz nie wit a a cala chemia i hormony ktorymi faszeruja te kury odkladaja sie w podrobach. Wszysko z umiarem :) serow plesniowych nie chcialam zrec, a kolezanki sie zajadaly. W tej ciazy mam listerio fobie i boje sie zjesc makrele wedzona a przyznam ze ochote mam wielka. Poczekam.
Z tą wątrobką to pamiętam że moja przyjaciółka jak była w ciąży to objadała się wątróbkami gołębimi non stop. Ogólnie jadła podroby w takiej ilości w jakiej ja przez całe swoje życie nie zjadłam. Jak mi powiedziała byłam w ciężkim szoku bo jest groźna i ja nigdy bym się nie odważyła na nie. Jej synek ma już rok i jest okazem zdrowia. Ale ja jednak nie jem tego co zakazane bo jestem chyba trochę tchórzem 🙄
 
Ale w sumie tak jak teraz myślę to nie do końca jest tak że pilnuje rzeczy zakazanych bo jak patrzę na to czego jeść nie wolno to chodziłabym głodna. Nie jem po prostu podrobów, surowego mięsa i ryb no i serów pleśniowych. Na razie na inne po prostu zwracam bardziej uwagę co do świeżości i źródła pochodzenia
 
Mam podobny termin. Właśnie planowałam badać kontrolnie progesteron bo boję się że mi za bardzo spadnie. Obserwuję u siebie śluz rozciągliwy mleczny lub przezroczysty i się boję że to może przez spadek progesteronu. A Ty jaki masz śluz? Bierzesz luteinę?
Nic na razie nie biorę, jutro mam wizytę usg i bede zadawać milion pytań. Ja mialam za pierwszym badaniem 30, po tygodniu 24. Lekarza mnie uspokoił, że to rośnie skokowo, są wyrzuty co chyba mniej wiecej 2 godz. no i jak trafisz taki wynik... powiedzial, tak jak wspomnialam, ze odchodzi sie od badania progestreonu (pewnie bez potrzeby wskazan lekarzy i kilku badan porownawczych). U mnie to bywa różnie mam tak i tak, a czasami w ogóle... Jutro będę go pytać o milion spraw aż będzie miał mnie dosyć (to na szczęscie złoty człowiek na wszystkie mojego bojenia się i bolączki życia ;) ) i mogę dać Ci znać co dokładnie mówił jeszcze w związku z progesteronem. Podejrzewam, że ważniejsze jest badanie lekarza (i np. sprawdzenie szyjki) niż krwii wtym przypadku.
 
Dziewczyny właśnie wróciłam ze sklepu z flakami po warszawsku bo dostałam na ich widok ślinotoku. Ale dopiero przed samym gotowaniem naszła mnie myśl czy ja je w ogóle mogę jeść [emoji849] przeszukałam internet czy jest dozwolony ale ten milczy. Ma któraś z was wiedzę odnośnie tego czy można jeść w ciąży?
Wg mojej najlepszej wiedzy w ciąży nie można alkoholu, surowego mięsa i ryb i mleka niepasteryzowanego i jego przetworów.
Smacznego [emoji16]
Ja zobaczylam w spiżarce żur i pobiegałam po kiełbasę [emoji85]
Tarczycówki, powiedzcie mi, na jakim poziomie trzymacie teraz TSH? Miałam 2 z hakiem i dostałam zwiększoną dawkę Euthyroxu. Teraz będę chciała trzymać w okolicy 1 :)
Poprzednio mnie lekarz trzymał poniżej 2.0
Teraz pierwsza wizyta i niespodzianka 3,27
A poza ciążą tarczyca w normie [emoji1745]
Hej dziewczyny! Podczytuję Was już od jakiegoś czasu i mam nadzieję do Was dołączyć. Mam 34 lata dwoje dzieci (czerwiec 2017 i wrzesień 2018 - pozdrowienia dla Ani i matylki ;)) 3 ciąża poroniona i teraz 4ta ale jeszcze nie rozgaszzcam się całkowicie bo na wizytę poszłam w 7tyg i pęcherzyk był, ale dopiero pole zarodka i nie wiadomo czy coś będzie, podobno dobrze rokuje. Poronienie to właśnie było puste jajo płodowe więc mam stres, ale nic nie zrobię. Samopoczucie okropne, okazji do odpoczynku brak bo dzieci ze mną w domu, mąż jest na 2-3h dziennie w domu.
Cześć!!! [emoji3590] Trzymam kciuki!
Ja się dziś rozmarzyłam o takim ciepłym camembercie w panierce z sosem żurawinowym - coś pięknego [emoji16] swego czasu w delegacjach tylko to jadłam na kolację, piękne czasy [emoji16]
Ale, jak wiemy, wszelkie pleśniowe są niewskazane w ciąży, dlatego na marzeniach się skończyło [emoji14] teraz sobie leżę i dalej wegetuję, po co ma mi być normalnie [emoji16]
Sery tylko z niepasteryzowanego nie można. A taki w sklepie ciężko znaleźć. Wszystkie Turki itp są z pasteryzowanego mleka więc można [emoji6]
 
reklama
Tarczycówki, powiedzcie mi, na jakim poziomie trzymacie teraz TSH? Miałam 2 z hakiem i dostałam zwiększoną dawkę Euthyroxu. Teraz będę chciała trzymać w okolicy 1 :)
Mam 2,46 a ft4 20,9 i endo niechętnie ale zwiększył mi dawkę o 0,25mg letroxu raz w tygodniu. Powiedział, ze TSH jest na granicy, ale ft4 jest bardzo ładne i to to jest najwazniejsze, a zwiększenie dawki może to zepsuć. Wiec mam zwiększenie o naprawdę minimum. I za tydzień kontrola.
Pilne. Macie już założone karty ciążowe? U mnie 7+1 czyli początek 8 tyg. Czy to prawda że w Polsce jak się nie założy książeczkę ciążowa do 10 tyg ciąży to przepada becikowe?
A w jaki sposób ktoś sprawdzi kiedy miałaś założona kartę ciąży? U mnie nie ma żadnej daty.... także raczej zaświadczenie od lekarza lub np usg które masz przed 10tyg wystarczy do potwierdzenia, ze bylas już w tym czasie pod opieka lekarza. ;)
 
Do góry