reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2021

reklama
Hej dziewczyny, ja juz po wizycie, dzisiaj się z wami żegnam, niesety ciąża obumarla. Trzymam za was kciuki [emoji175]
Przykro mi [emoji17]
Serio??? O kurna! A to nie chodzi o jakieś jeszcze inne tematy związane z produkcją takich pleśniowych serków? Czy ta sztuczna pleśń nie może jakichś niedobrych rzeczy wyrządzić?
Nie znam metody produkcji ale na pewno można [emoji12]
Przez ciebie moj stary ma kurs do biedry po ser i żurawinę [emoji2][emoji2]
Mój po chrzan [emoji28] tak mi żurek wchodzi że 4 miskę jem
 
A ser Halloumi? Z koziego mleka? :) Grecki, z patelni idealny :D
Tu przyznam, że jeszcze nie próbowałam. Kiedyś mi się rzucił w oczy, chyba w Biedrze, ale wtedy byłam strasznie głodna robiąc zakupy (jeszcze przed ciążą) i już miałam ładować ten Halloumi do koszyka, gdy się skapnęłam, że z tego głodu pazernie załadowałam 3/4 kosza niepotrzebnymi produktami 😁 i stwierdziłam, że się już z tym serem opamiętam, bo jeszcze mi nie będzie smakował, a nakupuje jakichś cudów. Ale jak mówisz, że warto spróbować to chętnie wrócę do tematu 😀 a do czego byś porównała smak?
 
Dziewczyny, a ja przychodzę z dziwnym pytaniem 😁

Z OM jestem w 8t0d ciąży, a z USG dopiero 6t5d. To w którym tygodniu jestem?

Niby 9 tydzień ciąży leci, ale Bobo dopiero jest w rozmiarze na 7. No kurcze 🤭
ciążę liczy się mimo wszysko z OM. Tak przyjęto umownie dawno temu zanim powstalo usg i umiano policzyc kiedy doszlo do zaplodnienia :) Taka tez date sie stosuje zeby nie bylo nie porozumien zwlaszcza ze na usg moze sie obraz zmieniac. Moja corka na poczatku byla do tylu w poprzedniej ciazy, a potem byla do przodu, a potem znow przed rozwiazaniem mnie sie pytali czy jestem pewna ze nie zaszlam w ciaze pozniej bo dziecko jest za male. :D Jakby malo teraz dzieci sie rodzilo ponizej 3 kg.
Z tą wątrobką to pamiętam że moja przyjaciółka jak była w ciąży to objadała się wątróbkami gołębimi non stop. Ogólnie jadła podroby w takiej ilości w jakiej ja przez całe swoje życie nie zjadłam. Jak mi powiedziała byłam w ciężkim szoku bo jest groźna i ja nigdy bym się nie odważyła na nie. Jej synek ma już rok i jest okazem zdrowia. Ale ja jednak nie jem tego co zakazane bo jestem chyba trochę tchórzem 🙄
Wiadomo lepiej dmuchac na zimne :) no ja tak mam z serami miekkimi i teraz wedzona ryba :p ale tez nie mozna sie przez 9 mc zjesc cokolwiek bo od razu cos sie stanie. Masz ochote na kebaba to zjedz kebaba, chcesz maka kup se maka, chcesz chipsy zjedz chipsy :p Wiadomo ze to chemia i cala tablica mendelejewa ale raz, dwa, trzy razy sie nic ne stanie no chyba ze ktos sie truje tym codziennie :p Znam osobe ktora w 1 trymestrze walila mefe i ma dziecko zdrowe. Nie jest to oczywiscie przyklad do nasladowania :D ale mysle ze narkotyki sa duzo gorsze niz zjedzenie watrobki, czy innych flaczkow :p
 
Ja się dziś rozmarzyłam o takim ciepłym camembercie w panierce z sosem żurawinowym - coś pięknego 😁 swego czasu w delegacjach tylko to jadłam na kolację, piękne czasy 😁
Ale, jak wiemy, wszelkie pleśniowe są niewskazane w ciąży, dlatego na marzeniach się skończyło 😛 teraz sobie leżę i dalej wegetuję, po co ma mi być normalnie 😁
OOO pożarłabym :)) musze sie zadowolic serem żoltym :D w spagetti. Wlasnie makaron powoli dochodzi :D
 
Tu przyznam, że jeszcze nie próbowałam. Kiedyś mi się rzucił w oczy, chyba w Biedrze, ale wtedy byłam strasznie głodna robiąc zakupy (jeszcze przed ciążą) i już miałam ładować ten Halloumi do koszyka, gdy się skapnęłam, że z tego głodu pazernie załadowałam 3/4 kosza niepotrzebnymi produktami 😁 i stwierdziłam, że się już z tym serem opamiętam, bo jeszcze mi nie będzie smakował, a nakupuje jakichś cudów. Ale jak mówisz, że warto spróbować to chętnie wrócę do tematu 😀 a do czego byś porównała smak?
Słona gąbka 😃😃ja smażę go w placek tortilla go wrzucam robie tzatziki mnóstwo warzyw super przekąska .
Jak my tu o jedzeniu bedziemy pisać to dowale z wagą 😃😃już jestem głodna
 
reklama
Bardzo mi przykro. Ściskam mocno [emoji173]
Hej dziewczyny, ja juz po wizycie, dzisiaj się z wami żegnam, niesety ciąża obumarla. Trzymam za was kciuki [emoji175]
Ważne że wiesz co robić. A jak te treningi mają wpływać na cytokiny? Ciekawa sprawa [emoji854] Ta immunologia to jest zagadka jednak. Ja mam z komórkami NK problem i u mnie to monitorujemy. Też mi w ciąży szaleją i próbują atakować płód. Ale dzielnie walczymy [emoji6]
Ja dziś byłam u lekarza.. Pani profesor zaniemówiła kiedy zobaczyła moje wyniki testu CBA (nie jest to wskazane badanie dla wszystkich, także spokojnie [emoji28]) także... wyniki wyszły słabe, co mówi o odpowiedzi immunologicznej mojego organizmu na to co się w nim dzieje. Reasumując, mój organizm widzi w sobie mnóstwo stanow zapalnych, które chce zwalczyć - w efekcie atakuje zdrowe tkanki. Także mam zwiekszona dawkę leków immunosupresyjnych do maximum, dodatkowo doszło kilka suplementów jak Miovelia NAC czy alanerv, no i mam zacząć ćwiczyć z trenerem i chodzić na terapie do fizjoterapeuty ze względu na te wysokie wyrzuty cytokin (test CBA). Po za tym zero seksu i pracy. Mam myśleć tylko o sobie i codziennie się relaksować.
a! I co ciekawe. Pani profesor uważa, ze do 16tc nie powinno się wykonywać badań ginekologicznych ponieważ każda ingerencja w pochwę może przynieść jakieś zagrożenia. Wiec u niej tylko usg przed 10tyg i później 1trym i test pappa.
Żanych wzierników, pobierania cytologii czy coś w tym stylu. [emoji85]
Także zakazała mi chodzić do drugiego gina na usg [emoji28] ale w pn i tak pójdę bo nie wytrzymam do 26, bo dopiero wtedy mam test pappa.
 
Do góry