reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2021

Usg to miałam Xd ale poprzedni lekarz żadnych pappa mi nie kazał robić hyhy
PAPPA jest w przypadku kobiet do 35 roku życia wskazane tylko wtedy gdy są jakieś wątpliwości w obrazie usg płodu czy np. jest obciążony wywiad, choćby dziecko z ZD w rodzinie. Jeśli w USG jest wszystko ok to test PAPPA jest zbedny.
Ja robiłam PAPPA tylko w ostatniej tj. trzeciej ciazy bo na usg u lekarza prowadzącego była obnizona echogenicznosc jelit dzidzi. Ostatecznie okazało się wszystko ok. Rocznikowo miałam wtedy 34 lata więc robiłam odpłatnie.
 
reklama
Aaaj bo prawda jest taka, że wszystko jest zależne od tego ile mamy miejsca i jakie potrzeby.
Ja stawiam na huga bo mamy za małe mieszkanie aktualnie i łóżeczka po prostu nie wcisnę. Do nowego przeprowadzimy się w styczniu i wtedy będzie tam najzwyklejszy drewniak a hug będzie robił już za krzesełko do karmienia, które i tak bym kupowała.
Komodę muszę kupić bo nie mam nawet najmniejszej ilości miejsca na rzeczy dziecka, także i na komodzie nadzieje się nakładka na przewijak. Gdybym miała trochę inne możliwości to pojawiło by się tylko łóżeczko, nakładka a w późniejszym czasie krzesełko... tak to wyglada.
dlatego każda musi przemyśleć czego potrzebuje i co faktycznie się przyda, a co jest tylko fanaberia, bo musi być jak w żurnalu. Dla mnie abstrakcją są np fotele do karmienia 🙈 wiem, że wygodne.... ale na kanapie tez można sobie wygodnie usiąść 😀

Początkowo chciałam kupić tylko Next2Me, bo drewniane łóżeczko się nie sprawdziło u synka (masa kontuzji :D ). Baby Hug to był hit wśród koleżanek i też kupiłam. Z perspektywy powiem Wam, że warto mieć oba sprzęty i jeśli planujecie większą ilość dzieci to brałabym nowe, bo jak mówicie ceny na OLX są zbliżone do tych ze sklepów. Ja mam w pracy w pracy bony Benefit i kupiłam za nie bony do Smyka, także mogłam po prostu dopłacić.
Babu Hug - był z nami non stop od powrotu ze szpitala. Ma regulowaną wysokość, także nawet siedząc wieczorem na kanapie mieliśmy stały widok na dziecko. Siatkowanie bardzo dobrze wpływa na przewiew i nawte w gorące dni córka nie była zgrzana. Od kiedy zaczyna lekko siadać często korzystamy z tej opcji "półsiadu" widzi wtedy co się dzieje, wodzi za nami wzrokiem, zabieram ją np. do kuchni i mam spokój, bo ma większe atrakcje niż leżąc na płasko ;) W baby hug fajne też jest to, że można dziecku puścić melodyjki :)

Next2Me - naprawdę najlepsze łóżeczko. Po pierwsze jest bardzo bezpieczne - też siatkowane, dziecko może spać w bardzo lekko pochylonej pozycji, można dopasować do wysokości łóżka rodziców. Ma opcję kołyski, co nam się bardzo przydało. Już wiemy, że nasze łóżeczko odkupi siostra, także nic się zmarnuje, a my planujemy się zaopatrzyć w doroślejszy model - Forever.

W ogóle mając dwójkę dzieci i masę powtarzających się prezentów, ciuszków itp w sytuacji gdy ktoś bliski pyta co kupić chyba warto poprosić o konkretną rzecz albo bon.. Wiem, że może nie jest to eleganckie, dlatego rada tylko do osób, z którymi mamy naprawdę bardzo bezpośrednie relacje. Można wtedy dopłacić sobie do jakiejś droższej i pożądanej rzeczy i nie zostaniecie z toną ciuszków czy zabawek.
 
Ja też mam bóle w podbrzuszu. Po prawej stronie to już w ogóle masakra. Mam na jajnikach torbiele i może to od nich? Boli jak stoję, ja siadam i wstaje. Boli mnie też tak jakby przy odbycie jak siadam i ogólnie czuję parcie na odbyt i ból. Czytałam, że to może być przez płyn, który się sączy i zbiera w zatoce Douglasa. Lekarz nic konkretnego mi nie powiedział, zbadał wczoraj te jajniki i mówił o torbielach. Zapisał luteinę i tyle. Ale czy te wszystkie dolegliwości mogą być przez te torbiele?
Ten mój lekarz jest ok. Prowadzi mi czwartą ciążę, ale jednak ostatnio mam wrażenie że więcej spraw bagatelizuje. Kwas foliowy też olał... A mam ewidentnie ponad normę (28 ng/ml). Może ktoś mógłby polecić mi innego gina w Warszawie? Aktualnie 9 tc.
 
Wiemy już jak kichać a kto mi powie jak dobrze wstawać z łóżka żeby tym rozciągającym się więzadłom nie dowalać? Mnie przy wystawieniu właśnie najbardziej kłuje bo nie mam pomysłu jak to robić sensownie.
Najpierw na bok i dopiero wstawać. Na wszystko.sa patenty [emoji28]
PAPPA jest w przypadku kobiet do 35 roku życia wskazane tylko wtedy gdy są jakieś wątpliwości w obrazie usg płodu czy np. jest obciążony wywiad, choćby dziecko z ZD w rodzinie. Jeśli w USG jest wszystko ok to test PAPPA jest zbedny.
Ja robiłam PAPPA tylko w ostatniej tj. trzeciej ciazy bo na usg u lekarza prowadzącego była obnizona echogenicznosc jelit dzidzi. Ostatecznie okazało się wszystko ok. Rocznikowo miałam wtedy 34 lata więc robiłam odpłatnie.
Zupełnie się nie zgodzę. To że w rodzinie nie ma przypadku choroby genetycznej nie wyklucza urodzenia dziecka z choroba genetyczna.
Początkowo chciałam kupić tylko Next2Me, bo drewniane łóżeczko się nie sprawdziło u synka (masa kontuzji :D ). Baby Hug to był hit wśród koleżanek i też kupiłam. Z perspektywy powiem Wam, że warto mieć oba sprzęty i jeśli planujecie większą ilość dzieci to brałabym nowe, bo jak mówicie ceny na OLX są zbliżone do tych ze sklepów. Ja mam w pracy w pracy bony Benefit i kupiłam za nie bony do Smyka, także mogłam po prostu dopłacić.
Babu Hug - był z nami non stop od powrotu ze szpitala. Ma regulowaną wysokość, także nawet siedząc wieczorem na kanapie mieliśmy stały widok na dziecko. Siatkowanie bardzo dobrze wpływa na przewiew i nawte w gorące dni córka nie była zgrzana. Od kiedy zaczyna lekko siadać często korzystamy z tej opcji "półsiadu" widzi wtedy co się dzieje, wodzi za nami wzrokiem, zabieram ją np. do kuchni i mam spokój, bo ma większe atrakcje niż leżąc na płasko ;) W baby hug fajne też jest to, że można dziecku puścić melodyjki :)

Next2Me - naprawdę najlepsze łóżeczko. Po pierwsze jest bardzo bezpieczne - też siatkowane, dziecko może spać w bardzo lekko pochylonej pozycji, można dopasować do wysokości łóżka rodziców. Ma opcję kołyski, co nam się bardzo przydało. Już wiemy, że nasze łóżeczko odkupi siostra, także nic się zmarnuje, a my planujemy się zaopatrzyć w doroślejszy model - Forever.

W ogóle mając dwójkę dzieci i masę powtarzających się prezentów, ciuszków itp w sytuacji gdy ktoś bliski pyta co kupić chyba warto poprosić o konkretną rzecz albo bon.. Wiem, że może nie jest to eleganckie, dlatego rada tylko do osób, z którymi mamy naprawdę bardzo bezpośrednie relacje. Można wtedy dopłacić sobie do jakiejś droższej i pożądanej rzeczy i nie zostaniecie z toną ciuszków czy zabawek.
Ooo zgadzam się! Prezenty to jest temat rzeka! Jak tylko ktoś pyta to od razu daje linka i się nie cackam [emoji28] najlepiej wiemy czego nie mają a czym się bawią nasze dzieci.
Marty chrzestny ciągle przywozi jej maskotki... Od urodzenia.. no moje dziecko do dzisiaj nie bawi się maskotkami i nie wiem czy kiedykolwiek zacznie bo to jest nudne [emoji1787] a tych maskotek jest już z 15 [emoji1745]
Albo jakieś beznadziejne ubranka [emoji85] nigdy nie odrywam metek tylko jak coś mi nie pasuje to na vinted [emoji85]
 
@matylkafm ja nie twierdzę że jeśli w rodzinie nie ma dziecka z wadą to ma się gwarancję zdrowego dziecka. Napisałam tylko że w przypadku kobiet młodszych niż 35 lat jeśli np. wywiad nie jest obciążony to nie ma wskazań do testu PAPPA.
Każda ciężarna przed 35 rokiem życia może sobie zrobić PAPPA odpłatnie jeśli to spowoduje że będzie się czuła bardziej komfortowo.
 
reklama
Tak to prawda, dla mnie pierwsza i okres po to był horror, dochodziłam do siebie jakieś 2mc żeby chodzić wgl prosto a rok później po drugiej już po wyjściu ze szpitala śmigałam bez problemu, nosiłam roczniaka i noworodzia, bez żadnej pomocy ogarniałam dom. Także nie wiem od czego to może zależeć szczerze mówiąc i zastanawiam się jak będzie po 3
Hej laski.

Też mam te bóle cholerne. Najczęściej przy zmienianiu pozycji jak leżę. Lub jak wstaje z kanapy. Wczoraj to aż mnie zgielo w pół na dwie minuty. Ale staram się nie panikować i tłumacze sobie że wszystko się tam rozciąga.

A co do cesarek, to nie zawsze jest tak strasznie. Jestem po dwóch, po których karmiłam odrazu na sali pooperacyjnej, pod prysznic szłam sama kilka godzin po. Młodymi opiekowałam się odrazu. Żadnego bólu. Nic.
 
Do góry