reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2021

reklama
Jest tu jakąś mamuska z Krakowa? Nie wiecie czy badanie prenatalne można zrobić na NFZ czy tylko prywatnie?
Wydaje mi się, że jak jesteś przed 35 r.ż i wszystko jest w porządku, to chyba tylko prywatnie. Ja teraz umawiałam się w Krakowie na prenatalne i idę prywatnie. Moja kumpela chodzi do ginekologa na NFZ i powiedział, że nie ma już na kasę chorych 🤷‍♀️
 
Wydaje mi się, że jak jesteś przed 35 r.ż i wszystko jest w porządku, to chyba tylko prywatnie. Ja teraz umawiałam się w Krakowie na prenatalne i idę prywatnie. Moja kumpela chodzi do ginekologa na NFZ i powiedział, że nie ma już na kasę chorych 🤷‍♀️
Jeśli tak to do dupy, my na Śląsku mamy za darmo z programu unijnego, dla kobiet w każdym wieku, które nie łapią się na te darmowe z NFZ, powinno to być ogólnokrajowe
 
Ja mam tak:
TSH 1,35 w 4t3d
TSH 1,14 w 5t6d
TSH 1,92 w 9t3d

Jestem na letroxie i przy ostatnim wyniku dostałam zwiększoną dawkę. Norma teoretycznie jest do 2,5 ale moja endokrynolog twierdzi, że trzeba utrzymywać poniżej 2 a najlepiej to 1,5.

Jak widzisz, że masz więcej niż 1,5 to zbadaj za ok 2-3 tyg. bo TSH lubi się zmieniać.
Ja w każdej ciąży mam na początku 0.025 i się zastanawiam czy ktoś też tak ma czy to moja natura po prostu. Zawsze w około 14 tc TSH wraca mi do normy czyli do 1.5.
 
reklama
Do góry