reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2021

18+3 i dalej nic, może raz albo to jelita były i się trochę martwię, ale wiem, że ma jeszcze czas, ale dalej ta obawa jest, gdy tyle dziewczyn pisze, że już poczuło wcześniej, nawet w 14 tyg.
Myślę że na te ruchy składa sie wiele czynników. Która ciąża, rozciągnięcie mięśni brzucha, waga... Ja jak juz pisałam nie raz, jestem na brzuchu dość chuda, jak leżę na płasko to gołym okiem widzę gdzie mam macicę bo mi wystaje, a reszta brzucha zapadnięta 😂
Także jeszcze masz czas na ruchy. Mi lekarka mówila że ruchy dopiero od 20tc
 
reklama
Myślę że na te ruchy składa sie wiele czynników. Która ciąża, rozciągnięcie mięśni brzucha, waga... Ja jak juz pisałam nie raz, jestem na brzuchu dość chuda, jak leżę na płasko to gołym okiem widzę gdzie mam macicę bo mi wystaje, a reszta brzucha zapadnięta 😂
Także jeszcze masz czas na ruchy. Mi lekarka mówila że ruchy dopiero od 20tc
wiem, że powinny być tak około 18-20 tydz, dlatego też się aż tak bardzo nie martwię
u mnie nawet nie widać, że to 5 miesiąc, ostatnio jak byłam na przymiarkach, to krawcowa nawet nie zauważyła, że jestem w ciąży i nie wiem czy się cieszyć czy płakać
 
wiem, że powinny być tak około 18-20 tydz, dlatego też się aż tak bardzo nie martwię
u mnie nawet nie widać, że to 5 miesiąc, ostatnio jak byłam na przymiarkach, to krawcowa nawet nie zauważyła, że jestem w ciąży i nie wiem czy się cieszyć czy płakać
Ja pamiętam że w 1szej ciąży do 6tego m-ca nic nie było widać. Tak się bałam że potem jadłam za dwoje żeby mieć brzuch 🤭 ale najszybciej to uzyskałam tluszczyk :p podobno często w pierwszej ciazy brzuch widać dopiero koło 6-7 m-ca:)
 
Ja pamiętam że w 1szej ciąży do 6tego m-ca nic nie było widać. Tak się bałam że potem jadłam za dwoje żeby mieć brzuch 🤭 ale najszybciej to uzyskałam tluszczyk :p podobno często w pierwszej ciazy brzuch widać dopiero koło 6-7 m-ca:)
Czytałam, że to też może być przez mocniejsze mięśnie brzucha czy coś, a przed ciążą trenowałam, ale jak lekarz mówi, że wszystko dobrze, to staram się nie przejmować
 
wiecie czy w ciąży można normalnie na strzelnicę? w sensie mam zajęcia na studiach ze strzelnictwa i nie wiem czy mogę w tym stanie
Technicznie rzecz biorąc wiele zależy od tego z czego strzelasz. Nie mam doświadczenia z odrzutem broni krótkiej, ale długą opierasz na barku więc nie zagraża to brzuchowi. Ale maluszek już słyszy hałas i może go nie lubić :) Laura dała mi popalić w 34 tc na koncercie tenorów oraz orkiestry w teatrze. Mój brzuch falował w rytmie Figaro :DBolałoo..
Inna sprawa to żeby ktoś Cię nie ustrzelił :p jakaś pierdoła, no i w razie gdybyś się skaleczyła to kicha :D mój wujek se zaciął palca przeładowując broń i musiał jechać aż na szycie to trudniej z tymi znieczuleniami, antybiotykami itp i td. No ale to skrajne przykłady. Ja jestem taka, że bym jeździła bo żyje się raz, ciążą należy się cieszyć, a nie się jej bać, a jak coś ma się stać to stanie się nawet w domowym zaciszu podczas wylegiwania się na tapczanie.
 
Co do ruchów. W porzedniej ciazy smyranie czulam juz w 14 tc ale takie ruchy ktorych bylam pewna w 17 tc. Moj syn narazie nie daje o sobie znac. Jest leniwy. Znam dziewczyny ktore czuly wczesnie inne po 24-26 tc, a jedna nie poczula wcale do konca ciazy. Moglo to wynikac np z tego ze dziecko bywalo aktywne kiedy ona spala. Schizujace kiedy kolezanki licza ruchy, a Ty wiesz ze nic nie wiesz, ale bobas zdrowy :)
 
Co do ruchów. W porzedniej ciazy smyranie czulam juz w 14 tc ale takie ruchy ktorych bylam pewna w 17 tc. Moj syn narazie nie daje o sobie znac. Jest leniwy. Znam dziewczyny ktore czuly wczesnie inne po 24-26 tc, a jedna nie poczula wcale do konca ciazy. Moglo to wynikac np z tego ze dziecko bywalo aktywne kiedy ona spala. Schizujace kiedy kolezanki licza ruchy, a Ty wiesz ze nic nie wiesz, ale bobas zdrowy :)
Ja tak miałam 🙈 Ale z dwojga złego wolałam już bardzo rzadko czuć ruchy niż narzekać na obolałe żebra czy inne miejsca 😁
 
Ja tak miałam 🙈 Ale z dwojga złego wolałam już bardzo rzadko czuć ruchy niż narzekać na obolałe żebra czy inne miejsca 😁
ja na koniec jak wyszlo u mnie to malowodzie to bardzo mocno czulam ruchy. Jakby mi stado zmij sie zagniezdzilo w brzuchu. Jak czekalam w kolejce do gina, a poprzedni byl finezyjny ze nawet spozniona mysialam czekac nieraz po 40 min na swoja kolej to myslalam ze zemdleje.
 
reklama
ja na koniec jak wyszlo u mnie to malowodzie to bardzo mocno czulam ruchy. Jakby mi stado zmij sie zagniezdzilo w brzuchu. Jak czekalam w kolejce do gina, a poprzedni byl finezyjny ze nawet spozniona mysialam czekac nieraz po 40 min na swoja kolej to myslalam ze zemdleje.
U mojego też często taka kolejka była, teraz przez covid idzie to na szczęście w miarę punktualnie. Zresztą Twoja mała to taki wariat, że nie dziwią mnie takie odczucia. Oby w tej ciąży było lepiej 🤞
 
Do góry