reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2021

Cześć, czytam Was od jakiegoś czasu ale jeszcze nie pisałam :) u mnie teraz 10+1, to moja druga ciąża, nie licząc biochemicznych. W pierwszej czułam się źle, ale w tej dopiero jest masakra, ciągle mdłości, schudłam 4 kilo i jestem tak osłabiona ze nie mam siły się nawet sobą zająć, nie wspominając o mojej trzylatce :/ czekam z utęsknieniem na jakąkolwiek poprawę.

A jeśli chodzi o przewijak to zależy od dziecka :) my używaliśmy do czasu zdjęcia pieluchy czyli aż skończyła 2 lata. Jak miała 7 czy 8 miesięcy to faktycznie się wierciła, ale jak była starsza to już w miarę rozumiała do czego ten przewijak służy. Ja sobie nie wyobrażam przewijać na łóżku czy podłodze, moje plecy by nie dały rady :)
 
reklama
A tak to na kanapie czy lozku przewijalas?
Wlasnie czytalam, ze sa takie podklady do przewijania dziecka w kazdym miejscu, kosztuja kilka, kilkadziesiat zlotych. Moze nie ma co kupowac calego mebla po to zeby go 6 miesiecy uzywac 🤔 ja akurat miejsca mam sporo, wiec te dodatkowe szuflady nie sa mi potrzebne. Mam w pokoju dziecka wielkie szafisko, sama nie wiem co tam upcham 😁
Takie chodzące dziecko to najczęściej w locie.
Jeśli masz kupę miejsca to nie kupuj zbędnego przewijaka. Ewentualnie nakładkę na łóżeczko bo to jest po prostu wygodne. Przynajmniej dla mnie, celia mówi, ze nie używała... no mi się wydaje ze to każdy ma inaczej. Ale taka nakładka na łóżeczko kosztuje grosze. A w połogu na pewno będzie ci wygodniej stanąć i ogarnąć na normalnej wysokości dziecko niż się schylać albo siedzieć w dziwnej pozycji nad dzieckiem na łóżku.
Takie moje zdanie. Sama zobaczysz jak Ci lepiej 😀
 
Takie chodzące dziecko to najczęściej w locie.
Jeśli masz kupę miejsca to nie kupuj zbędnego przewijaka. Ewentualnie nakładkę na łóżeczko bo to jest po prostu wygodne. Przynajmniej dla mnie, celia mówi, ze nie używała... no mi się wydaje ze to każdy ma inaczej. Ale taka nakładka na łóżeczko kosztuje grosze. A w połogu na pewno będzie ci wygodniej stanąć i ogarnąć na normalnej wysokości dziecko niż się schylać albo siedzieć w dziwnej pozycji nad dzieckiem na łóżku.
Takie moje zdanie. Sama zobaczysz jak Ci lepiej 😀
Dzięki! Dobra, to wpisuję przewijak do listy zakupów 🙂
 
A tak to na kanapie czy lozku przewijalas?
Wlasnie czytalam, ze sa takie podklady do przewijania dziecka w kazdym miejscu, kosztuja kilka, kilkadziesiat zlotych. Moze nie ma co kupowac calego mebla po to zeby go 6 miesiecy uzywac 🤔 ja akurat miejsca mam sporo, wiec te dodatkowe szuflady nie sa mi potrzebne. Mam w pokoju dziecka wielkie szafisko, sama nie wiem co tam upcham 😁
Na łóżku bo w sumie z stamtąd pierwszy miesiąc się w ogóle nie ruszalam z dzieckiem poza spacerami. Noworodek jest rozlany jak galareta więc strach z nim było łazić do przewijaka A potem to było mi wygodniej. Podkład i tak trzeba rozłożyć bo potrafią srac i sikac w trakcie przewijania Xd teraz na podłodze ją przewijam w locie bo ucieka gnojcun.
 
Ja tak szybciutko Was czytam, wspominalyscie o remontach my tez konczymy w październiku zaczęliśmy remont całej chaty🤦‍♀️No i już ostatnie pierdy zostały czyli tak zwana „wykończeniowka”(dosłownie) Ale apropo przewijakow wrzucam foto nie żebym miała ale dla małych pomieszczeń nie głupie rozwiązanie myśle 🤔
 

Załączniki

  • 75045A5E-1454-4718-9D47-C4BB4B89EB2B.png
    75045A5E-1454-4718-9D47-C4BB4B89EB2B.png
    113,8 KB · Wyświetleń: 32
  • 1DAB3D53-0300-4955-9729-557C256513F8.png
    1DAB3D53-0300-4955-9729-557C256513F8.png
    108,8 KB · Wyświetleń: 30
  • EE384C6D-A8A6-4393-B327-21FFF8F35DBF.png
    EE384C6D-A8A6-4393-B327-21FFF8F35DBF.png
    150,7 KB · Wyświetleń: 32
Ja tak szybciutko Was czytam, wspominalyscie o remontach my tez konczymy w październiku zaczęliśmy remont całej chaty🤦‍♀️No i już ostatnie pierdy zostały czyli tak zwana „wykończeniowka”(dosłownie) Ale apropo przewijakow wrzucam foto nie żebym miała ale dla małych pomieszczeń nie głupie rozwiązanie myśle 🤔
Mimo wszystko dodatkowy mebel 😀 ja postawiłam na wanienkę stokke flex. Największą moją zmorą są te suszące się wanienki pod prysznicem 🙈 z reszta, ja to w ogóle najlepiej jakbym miała wszystko w szafie zamkniete i nic nie było widać 🤣
 
O, w sumie wanienka to kolejny temat o ktory mialam pytac 😁 od razu powiem, ze mam prysznic. Jak sie zalatwia kapiel takiego bobaska? 🙂 Kupic wanne z jakims stelazem zeby mi w krzyzu nie walnelo, po prostu wanne wstawiana do prysznica zeby dziecko nie chlapalo? Czy w ogole ta wanne kladziecie w pokoju dziecka i po kapaniu siup na ten przewijak?
 
@Valezi cidkawa ta wanienka stokke flex! Od razu zapytam - to jakiejs szwedzkiej firmy? Bo kojarze taka firme, ktora produkuje cuda dla dzieci, m.in.taki krzeselko do karmienia, ktore rosnie razem z dzieckiem. Kojarze, taaa, ale oczywiscie z moja skleroza sobie nie przypomne teraz

Mam! Nazywa sie Stokke Tripp Trapp. Tochyba ta sama firma?
 
reklama
O, w sumie wanienka to kolejny temat o ktory mialam pytac 😁 od razu powiem, ze mam prysznic. Jak sie zalatwia kapiel takiego bobaska? 🙂 Kupic wanne z jakims stelazem zeby mi w krzyzu nie walnelo, po prostu wanne wstawiana do prysznica zeby dziecko nie chlapalo? Czy w ogole ta wanne kladziecie w pokoju dziecka i po kapaniu siup na ten przewijak?
Do wanienki z noworodkiem będziesz musiała się schylać, wiec stojak jest super. Tym bardziej ze pod prysznicem to albo trochę wejść. Chyba ze masz szerokie wejście i będzie wygodnie.
 
Do góry