reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2021

Co prawda jestem tu nowa, ale również bardzo Ci kibicuję 😊 Tak jak pisała Celia89 po USG masz prognozę na zdrowe dziecko 😊 Przezierność karkowa 1,63 jest bardzo dobra (najważniejsze, że mniej niż 2,5). Rzecz jasna to badanie nie daje 100% pewności.
Skoro decydujesz się na amniopunkcję, oczywiście z pozostałymi dziewczynami trzymam kciuki za informację, że dziecko jest zdrowe 😊 To badanie jest jednak obciążone dużym ryzykiem.
Kiedyś tak było. Teraz ryzyko jest znikome, a przez ten ciągnący się smrodek wiele kobiet nie decyduje się na to badanie, które może w wielu przypadkach pomóc. :)

@_Katharsis_ trzymam kciuki! Jestem z Tobą myślami i wiem, że chociaż czasami uważasz, że już sił nie masz na to wszystko to wierzę, że się ułoży! :)
 
reklama
Powiem wam że przez ten stres od wczoraj mam prawie cały czas napiętą macicę. Ja jestem dość szczupła i jak leżę to nad blizną cc tworzy mi sie aż górka. Także teraz dochodzi mi stres przez to bo to jest ten sam czas kiedy poprzednio zaczęły mi sie skurcze a później skończyło się poronieniem. Dzisiaj zwiększam już dawke magnezu i zaczynam brać progesteron.
 
Powiem wam że przez ten stres od wczoraj mam prawie cały czas napiętą macicę. Ja jestem dość szczupła i jak leżę to nad blizną cc tworzy mi sie aż górka. Także teraz dochodzi mi stres przez to bo to jest ten sam czas kiedy poprzednio zaczęły mi sie skurcze a później skończyło się poronieniem. Dzisiaj zwiększam już dawke magnezu i zaczynam brać progesteron.
Z progiem to nie eksperymentuj na własną rękę bo to hormon, ale możesz pobrać w takiej sytuacji no-spe 2 x dziennie. Rano i wieczorem. Zaraz wynik powinien byc. Daj im z 10 dni roboczych czyli pewnie w srode po weekendzie. Na Amio tez pewnie ok 2 tyg / 10 dni roboczych.
 
Z progiem to nie eksperymentuj na własną rękę bo to hormon, ale możesz pobrać w takiej sytuacji no-spe 2 x dziennie. Rano i wieczorem. Zaraz wynik powinien byc. Daj im z 10 dni roboczych czyli pewnie w srode po weekendzie. Na Amio tez pewnie ok 2 tyg / 10 dni roboczych.
Nie, nie, Progesteron lekarka mówila brać 2x1 dziennie. A jak pojawi się krew lub ból w krzyżu i macicy to wtedy do nich. Powiem ci że ja od wczoraj to dodatkowo wymiotuję jak kot kłaczki 🤦‍♀️ myslala o nospie też ale nie wiem czy mi dodatkowo nie spotęguje tych cholernych wymiotów.
 
Nie, nie, Progesteron lekarka mówila brać 2x1 dziennie. A jak pojawi się krew lub ból w krzyżu i macicy to wtedy do nich. Powiem ci że ja od wczoraj to dodatkowo wymiotuję jak kot kłaczki 🤦‍♀️ myslala o nospie też ale nie wiem czy mi dodatkowo nie spotęguje tych cholernych wymiotów.
A to jak lekarz tak zalecił to spoko. Nospe można brać zamiennie z buscopanem. Mam to i to. Chociaż u mnie pomaga mg b6 2 x dziennie. Wymioty to przez stres. Pij więcej wody.
 
@_Katharsis_ i jak tam :)? Dostalas juz wynik? Jestes juz po Amino ?
Dalej nie mam wyników nipt 🤯 juz nawet moja lekarka w piątek dzwoniła do labo zapytać ale nie mieli. Strasznie długo to trwa. Do genetyka się zapisałam ale na konsultacje dopiero w czerwcu najszybszy wolny termin. Takze nadal nie wiem nic 😔
Ale wczoraj wieczorem czułam ruchy maluszka i się popłakałam 😍 z racji tego że jestem dość chuda to jak leżę na płasko to widać gdzie mam tę moją macicę więc spokojnie mogę wyczuć jej wielkość i kształt. Wczoraj przyłożylam rękę aby zobaczyć czy nadal jest tak napięta i dostalam kopa.
 
Dalej nie mam wyników nipt 🤯 juz nawet moja lekarka w piątek dzwoniła do labo zapytać ale nie mieli. Strasznie długo to trwa. Do genetyka się zapisałam ale na konsultacje dopiero w czerwcu najszybszy wolny termin. Takze nadal nie wiem nic 😔
Ale wczoraj wieczorem czułam ruchy maluszka i się popłakałam 😍 z racji tego że jestem dość chuda to jak leżę na płasko to widać gdzie mam tę moją macicę więc spokojnie mogę wyczuć jej wielkość i kształt. Wczoraj przyłożylam rękę aby zobaczyć czy nadal jest tak napięta i dostalam kopa.
łoo w takim tępie jakim oni to robia to prędzej sie upewnisz ze wszystko ok z połówkowego. Tez jakos w czerwcu by wypadalo.
 
reklama
Do góry