reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2022

Ja jakoś mało bystra jestem, bo nie ogarniam o co chodzi z kształtami brzucha, swojemu się nie przyglądam inaczej jak z góry. Ostatnio jakaś kobieta mnie zaczepiła, jakiej płci jest dziecko i na moją odpowiedź kręciła głowa, że kształt brzucha nie pasuje. Lol.

@olala25 Mam nadzieję, że to tylko takie dolegliwości ciążowe i nic tam się nie dzieje!

Te podkłady poporodowe zajmują masę miejsca w torbie. Ja prawie nic jeszcze nie mam a już mam zastawioną półkę w szafie.
 
reklama
Ja jakoś mało bystra jestem, bo nie ogarniam o co chodzi z kształtami brzucha, swojemu się nie przyglądam inaczej jak z góry. Ostatnio jakaś kobieta mnie zaczepiła, jakiej płci jest dziecko i na moją odpowiedź kręciła głowa, że kształt brzucha nie pasuje. Lol.

@olala25 Mam nadzieję, że to tylko takie dolegliwości ciążowe i nic tam się nie dzieje!

Te podkłady poporodowe zajmują masę miejsca w torbie. Ja prawie nic jeszcze nie mam a już mam zastawioną półkę w szafie.
mój brzuch taki zawsze jak piłka z przodu, kształt mniej więcej ten sam, a płeć dzieci różna 😉
 
Ja jakoś mało bystra jestem, bo nie ogarniam o co chodzi z kształtami brzucha, swojemu się nie przyglądam inaczej jak z góry. Ostatnio jakaś kobieta mnie zaczepiła, jakiej płci jest dziecko i na moją odpowiedź kręciła głowa, że kształt brzucha nie pasuje. Lol.

@olala25 Mam nadzieję, że to tylko takie dolegliwości ciążowe i nic tam się nie dzieje!

Te podkłady poporodowe zajmują masę miejsca w torbie. Ja prawie nic jeszcze nie mam a już mam zastawioną półkę w szafie.
Niby na chłopca jak USG jeszcze nie robili to że brzuch bardziej szczypiasty ,pilkowaty a na dziewczynkę rozlany.Przy chłopcu ladniejesz a przy dziewczynce brzydniesz tak kiedyś oceniali płeć 🙂 Ja mam taki sam tyle że teraz mam niżej brzuch.
 
Czy bierzecie oprócz luteiny nospe ? Bo ja w pierwszej ciąży mialam właśnie dopochwowo i nospe forte. A teraz jakoś chyba od tej nospy odeszli bo ani razu nie słyszałam prędzej właśnie już ten magnez każą brać.
 
Ja jakoś mało bystra jestem, bo nie ogarniam o co chodzi z kształtami brzucha, swojemu się nie przyglądam inaczej jak z góry. Ostatnio jakaś kobieta mnie zaczepiła, jakiej płci jest dziecko i na moją odpowiedź kręciła głowa, że kształt brzucha nie pasuje. Lol.

@olala25 Mam nadzieję, że to tylko takie dolegliwości ciążowe i nic tam się nie dzieje!

Te podkłady poporodowe zajmują masę miejsca w torbie. Ja prawie nic jeszcze nie mam a już mam zastawioną półkę w szafie.
Dlatego podkłady to ja do worka włożę osobno a nie w torbę, a majtki siatkowany kupowałas ?
 
Czy bierzecie oprócz luteiny nospe ? Bo ja w pierwszej ciąży mialam właśnie dopochwowo i nospe forte. A teraz jakoś chyba od tej nospy odeszli bo ani razu nie słyszałam prędzej właśnie już ten magnez każą brać.
Ja brałam w tej i poprzedniej ciąży no-spe (i duphaston, i progesteron dopochwowy, i dużo magnezu). Ale teraz odstawiłam jakoś jeszcze przed 20tc. Przy wcześniejszych ciążach mój owczesny lekarz pozwalał brać no-spe (ja nie widziałam potrzeby, więc nie brałam albo łykalan okazjonalnie), ale w pierwszej kolejności zalecal magnez. Generalnie uważa się że niektóre dzieci rodzą się z problemami neurologicznymi po no-spie, dlatego w niektórych krajach w ogóle jest to lek zakazany w ciąży.

Ja zawsze majtki siatkowe biorę, czasem je przepieram nawet w spzitalu (szybko schną), czasem wywalam jak się zabrudzą. Mnie jakoś bardziej pasowały takie fioletowe niż Canpol, ale teraz dostałam nowe podklady i majtki od dziewczyny, która ich nie potrzebowała, więc już nie wybrzydzam ;)
 
reklama
Czy bierzecie oprócz luteiny nospe ? Bo ja w pierwszej ciąży mialam właśnie dopochwowo i nospe forte. A teraz jakoś chyba od tej nospy odeszli bo ani razu nie słyszałam prędzej właśnie już ten magnez każą brać.

Ja mam przepisana 2 x 100 luteiny i właśnie 2 x 1 nospe forte ale na necie jest bardzo dużo negatywnych opinii co do nospy właśnie,
po pierwsze działa rozluzniajaca na mięśnie gładkie czyli ok rozluźnia macine ale jak np niby jest już szyjka rozwarta to ją rozluźnia i rozwiera,
po drugie przenika przez łożysko co może powodować obniżone napięcie mięśniowe u dziecka ale nie ma na to dowodów.

Dlatego podkłady to ja do worka włożę osobno a nie w torbę, a majtki siatkowany kupowałas ?

U mnie w szpitalu niby chca majki popordowe wielorazowe.
 
Do góry