reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2022

A ja do wizyty jeszcze tydzień. Przyszły poniedziałek dopiero. Skręci mnie do tego czasu 😂 nie martwię się że będzie coś nie tak, ale ciekawa jestem co tam słychać😂
O właśnie też tak sobie pomyślałam że tak czy tak Zobaczymy Się ♡
Kurcze,na wieczòr biust daje czadu...Najlepiej by pod tym prysznicem zostać

Majonez wrócił i u mnie do łask, w tamtym tygodniu zapomnij.
 
reklama
Ja jakoś nie mam mdłości, jeśli są to małe. To dla mnie zupełnie nowość. Zjem w miarę wszystko ale małe ilości. Boże da się być w ciąży bez mdłości i wymiotow ? Serio ? Chwilo trwaj 😂
 
Ja jeszcze 1,5 tyg i też mnie to stresuje.
Mam pytanie orientujecie się jak to jest z usg piersi w trakcie ciąży? Ja miałam mirc 14 lutego ale ze względu na pozytywny test zadzwoniłam umówić się do lekarza i przy okazji zapytałam jak to jest z usg piersi, pani w rejestracji mi powiedziała że w ciąży to badanie może być nie miarodajne ze względu na pojawianie się gruczołów mlecnzych itp. Wiec odwołałam. Zapytam na wizycie lekarza. Stresuje mnie to trochę bo miałam co roku w styczniu zazwyczaj i chciałam mieć to z głowy a Narazie wiszę w próżni, nie wiem czy będę robić. Ja myślałam że ciąża nie ma wpływu na badanie piersi no ale może któraś z Was ma jakieś doświadczenie w tym temacie ??
ja normalnie miałam wykonywane w ciąży, kobieta przy badaniu spytała czy jestem w ciąży(sama nie uprzedziłam przed) i normalnie wszystko zrobiła a byłam juz w polowie ciąży. Ani karmienie ani ciąża nie jest przeciwwskazaniem
 
Ja dopiero w środę będzie dzwonić i się dopraszać o usg i spotkanie z lekarzem/położna.
Mam nadzieje ze mnie nie zbędą…..
 
Ja dzisiaj na kolacje jadłam pastę jajeczną z awokado na toście. Macie parcie na słodkie? Ja ostatnio strasznie ale oszukuje się owocami (na razie)

Plus uwielbiam zdrowo się odżywiać a od kilku dni fantazjuje o klopsach z Ikea 😩
Ojej musze koniecznie spróbować taka paste 😍 nie mam jeszcze parcia na słodkie, wręcz mnie odrzucilo - ale jak mogę to jem owoce albo desery tj jogurt zwykły, truskawki, banan, migdaly, miód i troszkę gorzkiego kakao 😍 to zatykało zawsze moje ochoty na slodkie. Nawet czekoladowe zachcianki zapychało 🥴

Witaj w klubie ❤️ tez uwielbiam sie zdrowo odżywiać! Choć czasem pozwalam sobie na jakieś szaleństwa, ale potrzebuje lekkich, kolorowych, zdrowych potraw by czuc sie dobrze 😪
 
Co do tych zaparc w ciąży itp. Uważajcie, bo hemoroidy uwielbiają okres ciąży niestety.. Jest to dość częsty problem, u mnie też się pojawił prawdopodobnie w pierwszej ciąży, ale nie był uciążliwy. W drugiej się pogłębiło i jak mogę coś doradzić, to spróbujcie załatwiać się z podnóżkiem pod nogami, takim schodkiem jak dzieci stają żeby umyć zęby. Będzie to zdrowsze dla Was i dla Waszych narządów wewnętrznych i jeżeli chodzi o odbyt i jeżeli chodzi o cewkę moczową. Im mocniej się napinamy załatwiając się tym większe prawdopodobieństwo hemoroidów. Dobrze byłoby spróbować co na kogo działa, żeby do zaparc nie dopuszczać. A i ćwiczyć mięśnie Kegla, zaciskanie pochwy, tto przyda się i podczas załatwiania i później po porodzie😉
 
Ja dzisiaj na kolacje jadłam pastę jajeczną z awokado na toście. Macie parcie na słodkie? Ja ostatnio strasznie ale oszukuje się owocami (na razie)

Plus uwielbiam zdrowo się odżywiać a od kilku dni fantazjuje o klopsach z Ikea 😩
Twoja kolacja to moje śniadanie 😉
Dla mnie na chwilę obecną słodycze mogą nie istnieć.
Ja jeszcze 1,5 tyg i też mnie to stresuje.
Mam pytanie orientujecie się jak to jest z usg piersi w trakcie ciąży? Ja miałam mirc 14 lutego ale ze względu na pozytywny test zadzwoniłam umówić się do lekarza i przy okazji zapytałam jak to jest z usg piersi, pani w rejestracji mi powiedziała że w ciąży to badanie może być nie miarodajne ze względu na pojawianie się gruczołów mlecnzych itp. Wiec odwołałam. Zapytam na wizycie lekarza. Stresuje mnie to trochę bo miałam co roku w styczniu zazwyczaj i chciałam mieć to z głowy a Narazie wiszę w próżni, nie wiem czy będę robić. Ja myślałam że ciąża nie ma wpływu na badanie piersi no ale może któraś z Was ma jakieś doświadczenie w tym temacie ??
Ja robiłam przy zapaleniu jak karmiłam, wtedy już jest laktacja rozkręcona na maksa. Więc myślę, że w ciąży też można zrobić.
Ja jakoś nie mam mdłości, jeśli są to małe. To dla mnie zupełnie nowość. Zjem w miarę wszystko ale małe ilości. Boże da się być w ciąży bez mdłości i wymiotow ? Serio ? Chwilo trwaj 😂
Moja pierwsza ciąża taka była, nie wiedziałam co to mdłości itd. choć wiem co to zgaga na maksa( zawsze była po wypiciu Soku pomarańczowego)
Co do tych zaparc w ciąży itp. Uważajcie, bo hemoroidy uwielbiają okres ciąży niestety.. Jest to dość częsty problem, u mnie też się pojawił prawdopodobnie w pierwszej ciąży, ale nie był uciążliwy. W drugiej się pogłębiło i jak mogę coś doradzić, to spróbujcie załatwiać się z podnóżkiem pod nogami, takim schodkiem jak dzieci stają żeby umyć zęby. Będzie to zdrowsze dla Was i dla Waszych narządów wewnętrznych i jeżeli chodzi o odbyt i jeżeli chodzi o cewkę moczową. Im mocniej się napinamy załatwiając się tym większe prawdopodobieństwo hemoroidów. Dobrze byłoby spróbować co na kogo działa, żeby do zaparc nie dopuszczać. A i ćwiczyć mięśnie Kegla, zaciskanie pochwy, tto przyda się i podczas załatwiania i później po porodzie😉
Potwierdzam w kwestii podnóżka, u mnie zaczęły się problemy chyba od luteiny, ale pasażerów na gapę ( hemoroidów) nigdy nie miałam.
 
wizytę mam dopiero 14.03 wiec jeszcze trochę … niby przy podcieraniu na papierze nic nie ma ale popołudniu widzę na wkładce dosłownie leciutko brunatne
Z tego co piszesz to takie coś często zdarza się w pierwszym trymestrze, więc trzymam kciuki żeby nie było niczym poważnym i oczywiście żeby przeszło i więcej nie wracało, bo stres teraz najmniej potrzebny ✊
 
reklama
Do góry