reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2022

reklama
Czy któraś z Was wie, czy będąc na L4 ciążowym można lecieć sobie na wakacje np. Do Chorwacji samolotem. Mam rozkminę na ten temat. Chciałabym iść na L4 jakoś szybko bo pracuje w szkole z dziećmi, ale też mam wykupione wakacje. Podpowiecie ?
Teoretycznie jak mi powiedziała pani w ZUS choroba to choroba i nawet w ciąży można mieć kontrolę z ZUS co potabiam. Wiadomo zwolnienie mam że mogę chodzić ale w razie gdyby ZUS akurat mnie odwiedzil ktoś musi wyjaśnić gdzie jesteś, albo będą dziwić dopytywać.
Mi się w ciąży kontrola nie trafiła, ale koorznece tak, zapukali przedstawili się popatrzyli na nią o coś tam zapytali i poszli.
 
Też witam wszystkie nowe październikowe mamy na grupie 😊 czekam teraz na badania w przychodni ehh tak mi niedobrze że cieszę się, że jestem na czczo 😉 mam wrażenie że im wcześniej rano wstaję tym gorzej się czuje 😪
 
Ja jeszcze 1,5 tyg i też mnie to stresuje.
Mam pytanie orientujecie się jak to jest z usg piersi w trakcie ciąży? Ja miałam mirc 14 lutego ale ze względu na pozytywny test zadzwoniłam umówić się do lekarza i przy okazji zapytałam jak to jest z usg piersi, pani w rejestracji mi powiedziała że w ciąży to badanie może być nie miarodajne ze względu na pojawianie się gruczołów mlecnzych itp. Wiec odwołałam. Zapytam na wizycie lekarza. Stresuje mnie to trochę bo miałam co roku w styczniu zazwyczaj i chciałam mieć to z głowy a Narazie wiszę w próżni, nie wiem czy będę robić. Ja myślałam że ciąża nie ma wpływu na badanie piersi no ale może któraś z Was ma jakieś doświadczenie w tym temacie ??
Ja na pierwszej wizycie dostałam skierowanie na usg piersi więc wydaje mi się że jest jak najbardziej bezpieczne :)
 
Witajcie dziewczyny, jak dzisiejszy poranek? Ja na szczęście tak jak i w pierwszej ciąży mdłości nie mam i mam nadzieję że mnie nie dopadna☺
Czekamy dzisiaj z niecierpliwością na opowieści tych dziewczyn które dziś mają pierwsze wizyty😍😍🥰
Dobrego dnia kochane.
 
Ja jeszcze 1,5 tyg i też mnie to stresuje.
Mam pytanie orientujecie się jak to jest z usg piersi w trakcie ciąży? Ja miałam mirc 14 lutego ale ze względu na pozytywny test zadzwoniłam umówić się do lekarza i przy okazji zapytałam jak to jest z usg piersi, pani w rejestracji mi powiedziała że w ciąży to badanie może być nie miarodajne ze względu na pojawianie się gruczołów mlecnzych itp. Wiec odwołałam. Zapytam na wizycie lekarza. Stresuje mnie to trochę bo miałam co roku w styczniu zazwyczaj i chciałam mieć to z głowy a Narazie wiszę w próżni, nie wiem czy będę robić. Ja myślałam że ciąża nie ma wpływu na badanie piersi no ale może któraś z Was ma jakieś doświadczenie w tym temacie ??
Tak,w ciąży może być mniej miarodajne ale jak dawno nie robiłaś dobrze by było zrobić je jak najszybciej. Z każdym miesiące ciąży piersi się zmieniają i im szybciej tym lepiej. Zresztą... ciaza 9 miesięcy a potem laktacja może że dwa lata. To chcesz tyle czasu piersi nie badać?
Ja mam masę torbieli i przynajmniej raz na rok robię usg. Teraz mam wskazanie robić co pół roku a ostatnie z grudnia, spytam lekarza kiedy je robić. Mam też skierowanie na biopsje tych piersi cienkoigłowa i to chyba zrobię jak najszybciej. To jest jak zastrzyk, prawie nie boli, miałam już.
Cytologie też trzeba koniecznie zrobić jeśli nie masz świeżej. Pilnujcie tego dziewczyny w ciąży czy nie ciąży. Ja kiedyś zrobiłam po roku nagle i cin2/cin3. Konizacja czyli wycięcie kawałka szyjki macicy. Takiego malutkiego na szczęście i bez żadnych pozostałości ale kto wie co by było jak bym poczekają nie rok a dwa między badaniami
 
Ja jakoś nie mam mdłości, jeśli są to małe. To dla mnie zupełnie nowość. Zjem w miarę wszystko ale małe ilości. Boże da się być w ciąży bez mdłości i wymiotow ? Serio ? Chwilo trwaj 😂
Ja tak miałam w poprzedniej ciazy I teraz też :) nudności lekkie, wymiotowałam raz. Jak się obszarami i wysiedziałam przy stole na weselu brata w 12tc. Ale za to dwa razy miałam omdlenia przy staniu w dusznym pomieszczeniu (apteka) przy staniu w autobusie - musiałam szybko na podłodze usiąść i przy pobraniu krwi na czczo w dusznym gabinecie (ja od lat mam pobrania krwi seriami kilkadziesiąt w roku i jakoś nigdy slabo mi się nie robiło a wtedy odleciałam na fotelu).
 
Ja jeśli nie będzie żadnych niepokojących sygnałów podczas badania USG nie będę robiła nic dodatkowego. Paapa czy nifty. Nie robiłam żadnego z nich w poprzednich ciążach. pierwsze ok 13 tc i drugie połówkowe prenatalne robię USG i nawet na to trzecie nie widzę sensu iść skoro na pierwszych dwóch wszystko bedzie ok. Ale to każdy sam decyduje.
Ja podobnie. Robię same prenatalne i jeśli będą ok to nic więcej. Z tym że zrobię wszystkie bo one są na każdym etapie ważne. Na każdym się sprawdza coś innego.
Nie straszę ale np na trzecim prenatalnym dziecku znajomej wykryto wadę serca. Wielki Szok i szybki poród. Dzieciak leczony.
Mój ginek też zalecał wszystkie trzy zrobić.
najlepiej właśnie po 12 tygodniu o ile dobrze pamiętam
Mi też tak mówili. 12-13.
Kochane a boli was bardziej brzuch jak zjecie za dużo 😂? O kurcze myślałam, ze nie wytrzymam, zjadłam kanapki 3 ze smalcem i ogórkami konserwowymi i były taaaaakie pyszne ale później pół dnia mi się po nich odbijało i żołądek dawał do wiwatu, jelita zaraz po tym 🤪 potrzebuje kłódki na lodowce 🤔😂
Mnie codziennie boli brzuch... Nawet się tym nie martwię bo wiem ze jak mnie złapie to jelita. Mam ogromne zaparcia :( znowu się będę musiała wysilać żeby to uregulować.. a kiwi mi zabrakło. Muszę jeszcze śliwek suszonych kupić.
Dziewczyny w poniedziałek miałam wizytę No i miałam robione usg, jakoś od 3 dni mam taki śluz lekko brunatny. Czy usg z poniedziałku może mieć wpływ ? Albo to ze teraz wg kalendarza powinnam mieć miesiączkę ma wpływ ? Powinnam się martwić ?
Mnie już dwa razy opierdzielili że z plamieniem się idzie do lekarza 🙈 U mnie po badaniu plamienie trwało krótko.
Witajcie dziewczyny, jak dzisiejszy poranek? Ja na szczęście tak jak i w pierwszej ciąży mdłości nie mam i mam nadzieję że mnie nie dopadna☺
Czekamy dzisiaj z niecierpliwością na opowieści tych dziewczyn które dziś mają pierwsze wizyty😍😍🥰
Dobrego dnia kochane.
Standardowo boję się wstać z łóżka bo już mi niedobrze :D
 
reklama
U mnie nudności i wymioty trochę ustały, jest kiepsko ale jestem w stanie normalnie funkcjonować i jechsc do pracy ❤️. Po za tym odrzuciło mnie od kawy więc śpię jeszcze więcej niż wcześniej😂. Z pozostałych smaków to mam ciągle ochotę na cytrusty, pomarańcze, kiwi, woda z cytryna i grejpfruty to moja dieta od kilku dni. Spokojnego tygodnia dziewczyny 🤞
 
Do góry