reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2022

A czy któraś z was zastanawiała się nad kołyską? Naczytałam się ostatnio, że mają super wpływ na dzieci i kolysanie szybko uspokaja.
 
reklama
A czy któraś z was zastanawiała się nad kołyską? Naczytałam się ostatnio, że mają super wpływ na dzieci i kolysanie szybko uspokaja.
Miałam drewniana taki najpopularniejszy model przy pierwszym dziecku, które miało trudne niemowlęctwo. Nic nie dawała, bo dziecko potrzebowalo być bujane w inna stronę. Potem widziałam kołyski z bardziej rozbudowanym mechanizmem i one były w miarę obiecujące, ale teraz nawet nie mogę ich w necie namierzyć, więc może przestali je sprowadzać...
 
@Dzeli93 mi brzuch nie twardnieje... Ale magnezu chyba też mam mało.. (biorę 2 tabletki Forte). Skurcze łydek łapią mnie po przebudzeniu. Lekarz ginekolog dodatkowo przepisał potas, ale tydzień biorę go i dziś znowu mnie skurcz dopadł.. Ledwo chodzę teraz, musze to chyba rozchodzić. 😔. A u was jak tam? Nie macie skurczy łydek? Mnie już chyba tak z miesiąc męczyły (oczywiście niecodzienne), po braniu potasu tydzień przerwy i znowu... Powieka też mi "drgała" ale odpukać spokój z nią już jest.
 
Miałam drewniana taki najpopularniejszy model przy pierwszym dziecku, które miało trudne niemowlęctwo. Nic nie dawała, bo dziecko potrzebowalo być bujane w inna stronę. Potem widziałam kołyski z bardziej rozbudowanym mechanizmem i one były w miarę obiecujące, ale teraz nawet nie mogę ich w necie namierzyć, więc może przestali je sprowadzać...
Z kołyskami jest też często ten minus, że z reguły są bardzo płytkie i w zasadzie powinno się zrezygnować jak dziecko zaczyna się samo obracać. No chyba, że się pozmieniało 8-) Z tego co widziałam, to są łóżeczka, z opcją domontowania płóz pod nóżki, więc może warto pójść w tę stronę?
 
@Dzeli93 mi brzuch nie twardnieje... Ale magnezu chyba też mam mało.. (biorę 2 tabletki Forte). Skurcze łydek łapią mnie po przebudzeniu. Lekarz ginekolog dodatkowo przepisał potas, ale tydzień biorę go i dziś znowu mnie skurcz dopadł.. Ledwo chodzę teraz, musze to chyba rozchodzić. 😔. A u was jak tam? Nie macie skurczy łydek? Mnie już chyba tak z miesiąc męczyły (oczywiście niecodzienne), po braniu potasu tydzień przerwy i znowu... Powieka też mi "drgała" ale odpukać spokój z nią już jest.
Mam to samo też drganie powieki i skurcze łydek nad ranem. Teraz już jest lepiej, pomogła mi zmiana preparatu magnezu na inny, nie jest forte ale chyba lepiej się wchłania niż ten co mialam, biorę 4 tabletki z czego 2 przed snem, do tego potas przepisany przez lekarza. Rozmasowywanie też mi pomagało, męża do tego zatrudnilam😉 staram się też spać na lewym boku z rogalem między nogami, żeby był jak najlepszy przepływ krwi, czasami macica naciska na jakieś naczynia krwionośne i stąd mogą brać się skurcze lydek w nocy.
 
Miałam drewniana taki najpopularniejszy model przy pierwszym dziecku, które miało trudne niemowlęctwo. Nic nie dawała, bo dziecko potrzebowalo być bujane w inna stronę. Potem widziałam kołyski z bardziej rozbudowanym mechanizmem i one były w miarę obiecujące, ale teraz nawet nie mogę ich w necie namierzyć, więc może przestali je sprowadzać...
Mi się marzy kosz Mojżesza z funkcją bujania, albo dostawka. Mieliśmy przy synku łóżeczko turystyczne gdzie można było wymienić stojak na bujany, ale nam się to nie sprawdziło 🙂
 
Hej, dziewczyny jestem tu nowa, miała któraś z was brązowe plamienia w 20tyg ?? Byłam na USG i nie wiedzą od czego,jedyne co to mówił lekarz że lepiej że brązowe bo się oczyszcza niż żywa krew.Ale.dostalam.skierowanie do szpitala wrazie wystąpienia krwawienia.Ostatnio twardniała mi macica,ale czytałam że to już mogą być te skurcze przewidujące.Plamienie mam już 3dzien trochę że skrzepami.Lekarz kazał odpoczywać i zapisał duphaston i magnez ale nadal nie wiadomo od czego to może być😐
 
Dodatkowo jeszcze czy którejs z was w osadzie moczu za każdym razem wychodziły d.liczne bakterie ? Już dwa razy na własny koszt robiłam posiew i wychodzi ujemny.Natomiast na te bakterie mimo ujemnego posiewu dostałam furagine i nic i potem zaś monural 1saszetke i nadal bakterie są a mocz pobieram według zasad.
 
@JM* Dziwna ta sytuacja z plamieniami. I jeszcze te bakterie. Trochę dużo na raz jak na jedną osobę. A posiew z pochwy albo z cewki?
 
reklama
Dodatkowo jeszcze czy którejs z was w osadzie moczu za każdym razem wychodziły d.liczne bakterie ? Już dwa razy na własny koszt robiłam posiew i wychodzi ujemny.Natomiast na te bakterie mimo ujemnego posiewu dostałam furagine i nic i potem zaś monural 1saszetke i nadal bakterie są a mocz pobieram według zasad.
a nie są to bakterie z pochwy? trochę dziwne, że posiewy wychodzą ujemne, a bakterii jest dość dużo... a robiłaś sobie wymaz z pochwy? może to jakaś infekcja intymna...
 
Do góry