reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2022

reklama
nie nooo, na to bym nie wpadła haha 🤣 a mam bujną wyobraźnie!
ja nie puchne, ale czuje się coraz gorzej w te upały, a w czwartek jedziemy na dwudniowe wesele... apropo, ledwo zmieściłam się w sukienkę, też Wam tak brzuchu wysadziło, bo u mnie między 20-23tc to brzuch straaaaasznie urósł, aż się boję się rozstępy mi się porobią 🙉
mi też gdzieś w tych tygodniach brzuch mocno urósł, no i niestety widzę już nowe rozstępy 😏 teraz mam 26 tygodni i z kolei piersi się "uaktywniły" w rośnięciu, znowu będę musiała większe staniki wyciągać. No i kupiłam ostatnio strój kąpielowy ciążowy i widzę, że powinnam w biuście trochę większy kupić, no ale już trudno, jakoś się mieszczę.
Mi nogi nie puchną na razie, aby palce u rąk trochę, myślę, że na dalszym etapie ciąży to będzie większy problem, pewnie koło sierpnia to już będziemy mocno na to narzekać. Ale w upał ciężko a końca nie widać 😯
 
No jodem jodem ..jodyna jest jej rozcieńczonym tworem,ale chodziło mi o jod na terapię przy tarczycy. RTG w ciąży też nie możesz robić ani przebywać w pobliżu też nie
Jodyną w ciąży można się posmarować, a płyn Lugola nawet brać regularnie doustnie przy niedoborach jodu (a Lugola to ten sam składnik chemiczny co jodyna, ale bez alkoholu). Ta terapia na choroby tarczycy wykorzystuje inny izotop jodu. Małe dawki RTG w ciąży nie na macicę można przyjmować, moja gin uważa że lepiej prześwietlić zęby lub zatoki niz hodować zapalenie w ciąży. Z tym tomografem nogi mnie zaciekawiłas, zastanawiam się, czy chodziło może o jakiś specyficzny kontrast? W każdym razie, mam nadzieję, że - tak jak każdej kobiecie w wieku rozrodczym podsuwają kartkę z oświadczeniem o ciąży - każdego pacjenta, który może promieniować na innych, wyraznie informują o zasadach izolowania się.

U mnie w ogóle doszło do takiej sytuacji, że chyba 5 stycznia robilam RTG klatki piersiowej a 21 stycznia już mialam betę 160...
 
Jodyną w ciąży można się posmarować, a płyn Lugola nawet brać regularnie doustnie przy niedoborach jodu (a Lugola to ten sam składnik chemiczny co jodyna, ale bez alkoholu). Ta terapia na choroby tarczycy wykorzystuje inny izotop jodu. Małe dawki RTG w ciąży nie na macicę można przyjmować, moja gin uważa że lepiej prześwietlić zęby lub zatoki niz hodować zapalenie w ciąży. Z tym tomografem nogi mnie zaciekawiłas, zastanawiam się, czy chodziło może o jakiś specyficzny kontrast? W każdym razie, mam nadzieję, że - tak jak każdej kobiecie w wieku rozrodczym podsuwają kartkę z oświadczeniem o ciąży - każdego pacjenta, który może promieniować na innych, wyraznie informują o zasadach izolowania się.

U mnie w ogóle doszło do takiej sytuacji, że chyba 5 stycznia robilam RTG klatki piersiowej a 21 stycznia już mialam betę 160...
Ja miałam terapię laserem punktowo i kiedy zobaczyłam 2kreski i powiedziałam rehabilitantce ,odrazu mi przestała to robić i z dala od pola magnetycznego trzymali, które miesiąc wcześniej miałam ale to jeszcze w ciąży nie byłam naszczescie bo bym się zachlastala ..
 
Co do przepuszczania w kolejce miałam dziś komiczną sytuacje w biedronce. Najpierw dwójka nastolatków normalnie wyprzedziła mnie pod samą kasą. No i stoję ostatnia i krzyczy do mnie pani która akurat otwierała nową kasę, że pierwszą panią w ciąży prosi. No to ide. Zakupów miałam mnóstwo. Byłam wyposażona w rydwan emeryta. No i po skasowaniu 3/4 i zapakowaniu do rydwanu pani się kasa zepsuła i zakonczyła sama transakcje. Trzeba było dzwonić po kierowniczkę, ta przyszła i kazała wszystko wyjmować z rydwanu i robić zwrot. No to wyjmuje, ale zawołała chłopaka z obsługi i on mi to powyciągał. Pomieszał niestety z tym co nie bylo skasowane. Potem do zwrotu musieli wszystko nabić a następnie nabić znowu żebym mogla za to zaplacic. Trwalo to wszystko z 15 min 😀 więc tak mi przyspieszyło to pierwszeństwo dla ciężarnych. W między czasie oczywiście cala ta kolejka przy której wcześniej stalam została obsłużona heheh. Śmiałam się a babce było bardzo glupio.
 
mi też gdzieś w tych tygodniach brzuch mocno urósł, no i niestety widzę już nowe rozstępy 😏 teraz mam 26 tygodni i z kolei piersi się "uaktywniły" w rośnięciu, znowu będę musiała większe staniki wyciągać. No i kupiłam ostatnio strój kąpielowy ciążowy i widzę, że powinnam w biuście trochę większy kupić, no ale już trudno, jakoś się mieszczę.
Mi nogi nie puchną na razie, aby palce u rąk trochę, myślę, że na dalszym etapie ciąży to będzie większy problem, pewnie koło sierpnia to już będziemy mocno na to narzekać. Ale w upał ciężko a końca nie widać 😯
Mi piersi przestaly rosnąć nie są już takie nabrzmiałe jak były do 16tyg ,wiadomo są większe ale minął już ten okres co były jak na baczność 🤣🤣
 
reklama
Ja miałam terapię laserem punktowo i kiedy zobaczyłam 2kreski i powiedziałam rehabilitantce ,odrazu mi przestała to robić i z dala od pola magnetycznego trzymali, które miesiąc wcześniej miałam ale to jeszcze w ciąży nie byłam naszczescie bo bym się zachlastala ..
Też mam na koncie ciążę, w którą zaszłam albo zaraz przed albo podczas zabiegów - na szczęście nie miałam pola tylko laser, lampy i terapię manualna na kręgosłup szyjny. Ale u mnie często jakieś dziwne rzeczy się zdarzają ;)
 
Do góry