reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2022

No właśnie różnie mówią, raz że pół roku raz że caly rok, a ja na początku lutego dostałam awans i kurcze fajnie byłoby przytulić większą kwote na l4😀
Internety mówią że z roku i z tego co mi dziewczyny w pracy mówiły też miały liczone z roku. Ale pewnie zależy to od pracodawcy, teraz oszaleć idzie z tymi wymogami.

"Jak czytamy w art. 36 wyżej wymienionej ustawy, podstawę wymiaru zasiłku chorobowego stanowi przeciętne miesięczne wynagrodzenie wypłacone za okres 12 miesięcy kalendarzowych poprzedzających miesiąc, w którym powstała niezdolność do pracy
 
reklama
Internety mówią że z roku i z tego co mi dziewczyny w pracy mówiły też miały liczone z roku. Ale pewnie zależy to od pracodawcy, teraz oszaleć idzie z tymi wymogami.

"Jak czytamy w art. 36 wyżej wymienionej ustawy, podstawę wymiaru zasiłku chorobowego stanowi przeciętne miesięczne wynagrodzenie wypłacone za okres 12 miesięcy kalendarzowych poprzedzających miesiąc, w którym powstała niezdolność do pracy
No właśnie... A czemu mówisz że zależy to od oracodawvy? Czy pracodawca składa jakiś wniosek z konkretna kwota czy jak?
 
No właśnie... A czemu mówisz że zależy to od oracodawvy? Czy pracodawca składa jakiś wniosek z konkretna kwota czy jak?
Z tego co wiem to zależy jeszcze to od wielkości firmy bo jak jest mało pracowników to płaci bezpośrednio ZUS a jak jest duża firma to płaci pracodawca a on zgłasza się do zusu po zwrot. Więc najlepiej chyba dowiedzieć się u swojej księgowej :)
 
No właśnie różnie mówią, raz że pół roku raz że caly rok, a ja na początku lutego dostałam awans i kurcze fajnie byłoby przytulić większą kwote na l4😀
Ja mówię na swoim przykładzie jak szłam na l4 ciążowe, to nie mogłam zrozumieć czemu miałam mniejsza kwotę i księgowa mi tłumaczyła ze w ciągu 3 ostatnich miesięcy byłam na zwolnieniu także może coś teraz się zmieniło, to w sumie było 3 lata temu 🤔
 
reklama
Do góry