reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2022

Dobra rada z tym kształtem😁
Pytalam tu o poduszki ciazowe jakis czas temu. Dziewczyny polecaly w ksztalcie c i u. Z tego co widze na rynku jest jednak wiecej c ewentualnie w ksztalcie 9 ale z tego co slyszalam u jest najwygodniejsze chociazby przy obracaniu sie w nocy na drugi bok.
Sama jestem bardziej za kupnem u ale z tego co widze jest ich jednak mniej na rynku i ciezko powiedziec jakiej sa jakosci. Wiekszosc moich znajomych poleca poduszki z poofi czy motherhood ale tam nie ma wlasnie tych typowych u
 
reklama
Podzielam Twoja opinie, tez kupiłam zachęcona dobra ocena, ale wg mnie wiele tematów jest po prostu oczywistych, a kwestie o których chciałabym się dowiedzieć więcej są opisane w pigułce. Teraz zaczęłam „w oczekiwaniu na dziecko” Heidi Murkoff, ale za mało przeczytałam by sie wypowiedzieć. Czytałam tez cudowne 9 miesięcy, nie jest to typowa książka o ciąży z opisem co sie dzieje tydzien po tygodniu, a wywiady z mniej i bardziej znanymi osobami, natomiast mi przyniosła dużo spokoju, ze ciaza to nie tylko zagrożenia czyhające za rogiem
Jak ma mi dać spokój, to chyba się na nią zdecyduję 😁
 
Miałam dzisiaj badania krwi i moczu i jestem załamana... Ba! ze-srana wręcz, że z dzieckiem będzie coś nie tak... wizytę mam 12.05, ale do tego czasu chyba umrę ze strachu. W moczu (generalnie to był drugi sik bo przy pierwszym zapomniałam kubka wziąć) wyszla obecna bilirubina i lekko wzmożony urobilinogen. Leukocyty i bakterie też są obecne... Boję się, że to jakaś cholestaza albo inna ch*lera. Martwić się?
 
Miałam dzisiaj badania krwi i moczu i jestem załamana... Ba! ze-srana wręcz, że z dzieckiem będzie coś nie tak... wizytę mam 12.05, ale do tego czasu chyba umrę ze strachu. W moczu (generalnie to był drugi sik bo przy pierwszym zapomniałam kubka wziąć) wyszla obecna bilirubina i lekko wzmożony urobilinogen. Leukocyty i bakterie też są obecne... Boję się, że to jakaś cholestaza albo inna ch*lera. Martwić się?
zrób próby watrobowe z krwi
 
Miałam dzisiaj badania krwi i moczu i jestem załamana... Ba! ze-srana wręcz, że z dzieckiem będzie coś nie tak... wizytę mam 12.05, ale do tego czasu chyba umrę ze strachu. W moczu (generalnie to był drugi sik bo przy pierwszym zapomniałam kubka wziąć) wyszla obecna bilirubina i lekko wzmożony urobilinogen. Leukocyty i bakterie też są obecne... Boję się, że to jakaś cholestaza albo inna ch*lera. Martwić się?
Wiesz jeśli to jest niewiele podniesione to różne rzeczy mogły mieć wpływ. Natomiast wg mnie skontrolować trzeba, zrobić dodatkowe badania.
Mi w poprzedniej ciąży wyszły wyniki źle bo zjadłam dzień wcześniej potrawę z grzybami leśnymi;) już nie pamiętam co ale miałam podniesione trzykrotnie. Zrobiłam dodatkowe badania i w normie. Dopiero później skojarzyłam co i jak :)
 
A mogą być takie ciulowe wyniki przez to, ze zjadłam o 8 rano kanapkę? (Nie dałabym rady wytrzymać w ciąży do 11:30 na czczo) dodam tez, ze chyba za mało pije wody 🤷🏼‍♀️ W czwartek mam lekarza…
Ale mocz tez nie był z rana? Czy mocz był z rana ale np. stał na szafce kilka godzin az dojedziesz do labu? Jakbym miała się denerwować przed wizyta, to bym zrobiła badania na własną rękę i poszła na wizytę z wynikami. Ale jak uważasz, że wolisz czekać na skierowanie od lekarza, to spoko. Przy czym powinnaś mu powiedzieć, że mocz był/nie był z nocy i że krew była po śniadaniu badania.
 
Mocz i krew to koło 20zł. Jak masz iść na wizytę i się dowiedzieć, że masz je powtórzyć, bo za późno i nie na czczo, to warto je zrobić raz jeszcze. W Vitalabo miałam wynik tego samego dnia na na swoim koncie :-)
A czemu na 11:30? Moje labolatorium o od 7:30. Jestem na czczo z kanapką w kieszeni :-)
 
reklama
Mocz i krew to koło 20zł. Jak masz iść na wizytę i się dowiedzieć, że masz je powtórzyć, bo za późno i nie na czczo, to warto je zrobić raz jeszcze. W Vitalabo miałam wynik tego samego dnia na na swoim koncie :-)
A czemu na 11:30? Moje labolatorium o od 7:30. Jestem na czczo z kanapką w kieszeni :-)
Robię identycznie :D jadę na otwarcie I w torebce mam kanapeczkę:D
 
Do góry