reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2022

W Biedronce mają kefir z suszonymi śliwkami🙂 Na mnie nie robi wrażenia, ale ponoć jestem nieliczna🙂
Kefiry pije,jogurty naturalne też może za mało płatków owsianych bo średnio przepadam.Pewnie najgorzej wpływa na mnie ten biały chleb, bo razowy był codzien a od ciąży jakoś mi ciężko po nim więc odstawiłam.
 
reklama
Kefiry pije,jogurty naturalne też może za mało płatków owsianych bo średnio przepadam.Pewnie najgorzej wpływa na mnie ten biały chleb, bo razowy był codzien a od ciąży jakoś mi ciężko po nim więc odstawiłam.
Złą robotę robią też słodycze🙂
 
A propos kręgosłupa, czy dyskopatia jest wskazaniem do cesarki, czy niekoniecznie, czy w zależności od przypadku? Tak samo z wadą wzroku? Kto i kiedy decyduje jaki poród mnie czeka?
sama dyskopatia nie jest wskazaniem do cc, jeśli są powikłania i ucisk na nerwy to wtedy tak. Jeśli miałaś robiony rezonans to w zależności co tam wyszło, ale wtedy to neurolog powinien wystawić zaświadczenie. Wada wzroku to wiadomo okulista powinien takie zaświadczenie wystawić.
 
W pierwszej ciąży ze schodów nie zdążyłam zejść z parteru już mi się siku chciało,w tej ciąży to samo.
A z zaparciami macie problem ?
Co do oddawania moczu, to fizjo uro-gin powiedziała mi, że czasem to tylko uczucie chęci oddania moczu, a tak naprawdę tego moczu wcale może nie być i dobrze by było oddawać mocz tak co 2 godziny najczęściej, bo inaczej "przyzwyczaimy" pęcherz do tego, że jest opróżniany z najmniejszej ilości płynu i może się "rozleniwić". Jeśli to możliwe warto jeszcze chwilę poczekać przed wizytą w toalecie. I nie należy sikać "na siłę". Próbuję się stosować.

Zaparcia też mam - na śniadanie jem płatki owsiane, dodaję otręby pszenne i wszystko inne, co ma dużo błonnika. Staram się pić ok 2 litry samej wody nie licząc soków i herbat. Nie mówię, że pomaga na 100%, ale coś tam pomaga.
 
Co do oddawania moczu, to fizjo uro-gin powiedziała mi, że czasem to tylko uczucie chęci oddania moczu, a tak naprawdę tego moczu wcale może nie być i dobrze by było oddawać mocz tak co 2 godziny najczęściej, bo inaczej "przyzwyczaimy" pęcherz do tego, że jest opróżniany z najmniejszej ilości płynu i może się "rozleniwić". Jeśli to możliwe warto jeszcze chwilę poczekać przed wizytą w toalecie. I nie należy sikać "na siłę". Próbuję się stosować.

Zaparcia też mam - na śniadanie jem płatki owsiane, dodaję otręby pszenne i wszystko inne, co ma dużo błonnika. Staram się pić ok 2 litry samej wody nie licząc soków i herbat. Nie mówię, że pomaga na 100%, ale coś tam pomaga.
Wypijam 2 litry i nie ma opcji toalety co 2 h🙂🙂 Ja normalnie bardzo mało piłam, maks litr, ale to już ze staraniami. Widocznie mój organizm ma mniejsze zapotrzebowanie, bo czytałam też, że jak mocz się robi przejrzysty, to się pije zbyt dużo. Te dwa litry muszę naprawdę dobrze rozłożyć w ciągu dnia, żeby to miało sens i się nie przelewało przeze mnie tylko🙂
 
Wypijam 2 litry i nie ma opcji toalety co 2 h🙂🙂 Ja normalnie bardzo mało piłam, maks litr, ale to już ze staraniami. Widocznie mój organizm ma mniejsze zapotrzebowanie, bo czytałam też, że jak mocz się robi przejrzysty, to się pije zbyt dużo. Te dwa litry muszę naprawdę dobrze rozłożyć w ciągu dnia, żeby to miało sens i się nie przelewało przeze mnie tylko🙂
Ja ogólnie wody niegazowanej nie cierpię ale się zmuszam i też tak wypijam z 2l, może czasem więcej bo aż ja czuję pod gardłem od pełności 🤣
 
reklama
Jakiś czas temunpytałam, jakie książki o ciąży i noworpdku polecacie. Czy któraś kupiła "Mamy mamom", ale ten 2 tom? Jak wrażenia?
 
Do góry