reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2022

reklama
Ręce opadają prawda? Na NFZ neurologa, który ma zopiniowac moj kręgosłup przed porodem mam na termin po porodzie 😁
Bosche ile Ty masz tych lekarzy 🙈🙈Mi mówili że mój kręgosłup ciaz nie donosi jak miałam 18lat tak rzekli ale nigdy się nie konsultowałam i córkę urodziłam,teraz też nie byłam.
 
A ja po ktg i polozna stwierdzila ze tetno w normie, skurczy brak ale malo sie rusza… i mam obserwowac :( juz schizuje…tylko zastanawiam sie czy po prostu nie jest tak ze akurat miala np drzemke, bo wrocilam do domu to kopie… ale oczywiscie do nastepnego tygodnia stres.
Nie wiedziałam że dziecko się musi koniecznie ruszać jak podłącza ktg 🙈
 
Te liście malin to nie tyle przyspieszają poród, co pomagają odżywić macicę, żeby były efektywniejsze skurcze, czyli w skrócie to na łatwiejszy poród 😉 olejek z wiesiołka pomaga uelastycznić tkanki. Bliżej terminu jeszcze mogę Wam parę "sposobów" podrzucić 😅
 
Moja zasnęła podczas ktg wczoraj i kazała mi położna zmienić pozycje na pionowa, bo powiedziała, że lekarza nie interesuje taki zapis jak dziecko śpi. Pech, że w pozycji pionowej to ja mam ciągle skurcze, więc też im ten zapis nie pasował.

@04ma Szczerze mówiąc, nigdy nie spotkałam się z sensownym komentarzem do ktg. Teraz w 30tc położna w panice że skurcz mam a lekarz mówi że OK (no i jakoś 6 tyg minęło z tymi skurczami i faktycznie panika niepotrzebna). Kiedyś jak rodziłam to mowie, że chyba zaraz urodzę, a położna że nie mam skurczy żadnych przecież (a tam rozwarcie pełne i włoski dziecka widać). Także nie denerwuj się tym komentarzem, dziecko może sobie spać, właściwie powinna Cię zaprosić na kolejny zapis za pół godziny jak poczujesz że dziecko jest aktywniejsze.
 
Moja zasnęła podczas ktg wczoraj i kazała mi położna zmienić pozycje na pionowa, bo powiedziała, że lekarza nie interesuje taki zapis jak dziecko śpi. Pech, że w pozycji pionowej to ja mam ciągle skurcze, więc też im ten zapis nie pasował.

@04ma Szczerze mówiąc, nigdy nie spotkałam się z sensownym komentarzem do ktg. Teraz w 30tc położna w panice że skurcz mam a lekarz mówi że OK (no i jakoś 6 tyg minęło z tymi skurczami i faktycznie panika niepotrzebna). Kiedyś jak rodziłam to mowie, że chyba zaraz urodzę, a położna że nie mam skurczy żadnych przecież (a tam rozwarcie pełne i włoski dziecka widać). Także nie denerwuj się tym komentarzem, dziecko może sobie spać, właściwie powinna Cię zaprosić na kolejny zapis za pół godziny jak poczujesz że dziecko jest aktywniejsze.
Dokładnie, zapis powinien trwać dłużej albo być powtórzony. Położna uznała, że taki jej wystarczy, ale pewnie dla.spokoju sumienia powiedziała o tych ruchach.
 
Też nie uważampo dwóch poradach ktg za jakiegoś super wyznacznika i miarodajnego badania. Podczas pierwszego porodu skurcze było widać dopiero o 8 cm rozwarcia.
 
reklama
Moja zasnęła podczas ktg wczoraj i kazała mi położna zmienić pozycje na pionowa, bo powiedziała, że lekarza nie interesuje taki zapis jak dziecko śpi. Pech, że w pozycji pionowej to ja mam ciągle skurcze, więc też im ten zapis nie pasował.

@04ma Szczerze mówiąc, nigdy nie spotkałam się z sensownym komentarzem do ktg. Teraz w 30tc położna w panice że skurcz mam a lekarz mówi że OK (no i jakoś 6 tyg minęło z tymi skurczami i faktycznie panika niepotrzebna). Kiedyś jak rodziłam to mowie, że chyba zaraz urodzę, a położna że nie mam skurczy żadnych przecież (a tam rozwarcie pełne i włoski dziecka widać). Także nie denerwuj się tym komentarzem, dziecko może sobie spać, właściwie powinna Cię zaprosić na kolejny zapis za pół godziny jak poczujesz że dziecko jest aktywniejsze.
eh… no to na nfz także po prostu mnie na przyszly tydzien zapisala bo raz w tygodniu prYsluguje ;) no ale chyba skoro tetno w normie, skurczy brak to dziecko moglo po prostu spac. Zreszta nie bylo zupelnie stale to tetno, fakt, malo bylo skokow 140-160, bo raczej 130-140 sie utrzymywało no ale gdyby nic nie mowila to bym wgl nie pomyslala ze moze być cos nie tak… zapisala na wyniku „obserwacja”
 
Do góry