reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2022

reklama
Wróciłam od lekarza i szyjka lekko się skróciła. 26 mm, ale zamknięta. 35.0 dzisiaj. A wy jakie teraz macie, ostatnio miałam około 3.5 cm 3 tygodnie temu, więc jakoś szybko to chyba poszło

To że szyjka się skróciła nie oznacza że będzie się skracac ciągle teraz może tak stanąć na dobre kilka tygodni. Ja jestem przykładem osoby która 2 tygodnie miała 2 cm rozwarcia.
 
Mi gin nie mierzył szyjki, więc nie wiem ile mam, ale mówił, że ok i że dziecko wysoko, z resztą ja już 36 tygodni to już by mnie rozwarcie nie zmartwiło, co najwyżej zmobilizowało do spakowania się 😉 w poprzedniej ciąży miałam rozwarcie na wizycie na 38 tygodni a urodziłam 8 dni później 🙂 więc mam nadzieję, że i teraz już na kolejnej 19.09 coś będzie
 
To że szyjka się skróciła nie oznacza że będzie się skracac ciągle teraz może tak stanąć na dobre kilka tygodni. Ja jestem przykładem osoby która 2 tygodnie miała 2 cm rozwarcia.
No każda ma inaczej mi od szpitala według pomiaru wczoraj też nie poleciała przez tydzień a mam 17mm.Ale jak to mówią chwila moment i może puścić.
 
Ja mam +10 w 35tc i mi się wydaje że to mało przy moim startowym bmi, zawsze było wiecej, chyba w 40tc miałam +16 kg (a pieczywa, makaronów nigdy ni jadlam, może tylko ziemniaczane produkty z tych tuczacych). Pierwszy raz nie mam obrzęków i to chyba robi największą różnice. @Kocka Ty chyba zatrzymujesz wodę w organizmie. A dla bliźniaków nie ma jakichś wyzszych norm przybeirania?
Zatrzymuje wodę na pewno w rękach i nogach. Już się przyzwyczaiłam jak wyglądają moje stopy, ale nawet luźne skarpetki wbijają mi sie niemiłosiernie. I normy dla ciąży mnogiej są większe, mój ginekolog nie komentuje ile przybieram, ja się sama nie mogę nadziwić, że można w tydzień aż tyle :)
 
Mi gin nigdy nie mówi ile ma cm. Mój tylko "ładna, długa i zamknięta" :D

Wydaje mi się właśnie ze zazwyczaj mowia o konkretnych cm jak na wcześniejszym etapie jest poniżej 2.5 cm tak to po co mają nam glowy zaprzątać a my potem tym w necie szperamy i się doszukujemy niewiadomo czego 😁😁😁
 
reklama
Dziewczyny czy Was też bolą kopniaka nad spojeniem łonowym? mała kopie w jedno konkretne miejsce, w którym to boli. byłam przekonana, że to pełny pęcherz, ale jak jest pusty to też tak boli 😬 też tak macie?
 
Do góry