reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2022

reklama
Na stronie mojego szpitala jest taaaaka długa lista co zabrać. Wychodzi na to, że nic nie mają na stanie. Samych podkładów poporodowych każą brać 2-3 paczki, a to już połowa małej walizki. Pampersy, pieluchy tetrowe, 2-3 komplety ciuszkow dla dziecka, rożek lub kocyk i wiele innych rzeczy. U mnie same dwa rożki już zajmują sporo miejsca. Piszą nawet, żeby brać swój laktator jak się ma. Porzuciłam więc wizję pakowania się w kabinowke i biorę większą walizkę.
Z ostatnich odkryć to szlafrok zrobił się na mnie za mały i muszę spakować mezowy do szpitala 😅
Najbardziej wkurza mnie brak wody w szpitalu, to jest jakieś chore, że mam dźwigać kilka litrów wody ze sobą. Za Wasza rada kupiłam butelkę z filtrem i czekam aż dojdzie.
Ja cały czas się waham między dwoma szpitalami i każdy wymaga czego innego heh mam spakowaną już walizkę jak do tego co więcej wymaga (bo zdecydowałam się jednak zmienić materiałową torbę na kabinówkę). Jeden z nich na przykład daje podkłady na łóżko a drugi nie. W ogóle chyba wyjmę z tej walizki rzeczy potrzebne na sam poród i przełożę je do torby takiej eko płóciennej. Ja biorę dwie butelki wody na początek a potem stwierdziłam, że mąż dowiezie kolejnego dnia.
 
Czy butelki dla dzieci, smoczki itp można myć w zwykłym płynie do naczyń czy w czymś innym?
Do sterylizacji mam takie pudełko podlączane do prądu
 
Czy butelki dla dzieci, smoczki itp można myć w zwykłym płynie do naczyń czy w czymś innym?
Do sterylizacji mam takie pudełko podlączane do prądu

Pamiętam że były jakieś plyn specjalne do butelek z Białego Jelenia, itp. Na początek na pewno w razie czego takie bym używał ale później jak dziecko będzie mieć kolo roku to myślę że już spokojnie będę myła zwykłym.
 
Pamiętam że były jakieś plyn specjalne do butelek z Białego Jelenia, itp. Na początek na pewno w razie czego takie bym używał ale później jak dziecko będzie mieć kolo roku to myślę że już spokojnie będę myła zwykłym.
Oki to dopisuje do mojej listy zakupowej bez końca :)
Doszły właśnie moje staniki do karmienia z Lidla i bluzka z długim rękawem.
Jakościowo wydają się być ok, rozmiarem staniki lekko za duże, może dorosnę do nich :D
 
reklama
Do góry