reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2022

Będę z mężem w szpitalu ale co do szafek szpitalnych mam wielką awersję i wkładam do nich tylko minimum, np. jak w lipcu byłam na patologi to miałam taka ochydna, brudna, zardzewiała że nic do niej nie włożyłam, co prawda oddzial położniczy lepiej wyposażony ale i tak od zawsze ich nie lubię.
Ja widziałam jak myją ,zaczynając od zlewu w sali po łóżko kończąc na szafce jedna szmatką bez płukania ...i to nawet na oczach innych zero profesjonalizmu.
 
reklama
@Martinika też bierzesz leki przy skracającego się szyjce? Ja już mam dość tych wszystkich prochów z rana, witaminy witaminami ale ja nigdy do brania nie byłam wzorowa jak już kupowałam to leżały,ciąża jest wyjątkiem a tu nie dość że od góry to od dołu ...
Ja w szpitalu leżałam a szyjka mi poleciała i tak czy siak nie ma do niej reguły..staram się oszczędzać ile mogę..

Dla mnie największą trauma w tej ciazy jest "aplikacja" luteiny ilekroć mam to zrobić czuje do siebie obrzydzenie, na prawdę marzę o dniu kiedy to zakończę.
 
@Martinika też bierzesz leki przy skracającego się szyjce? Ja już mam dość tych wszystkich prochów z rana, witaminy witaminami ale ja nigdy do brania nie byłam wzorowa jak już kupowałam to leżały,ciąża jest wyjątkiem a tu nie dość że od góry to od dołu ...
Ja w szpitalu leżałam a szyjka mi poleciała i tak czy siak nie ma do niej reguły..staram się oszczędzać ile mogę..
Na szyjkę biorę Utrogestan 200 dopochwowo. Dodatkowo na skurcze i relaksację szyjki Aspargin 3x2. Przy dużych napięciach mam brać No-spę 40 mg do 3x1, ale jeszcze nie brałam 🙈 Do tego klasycznie witaminy i probiotyk. Sporo tego. Staram się rozdzielić dawki w ciągu dnia, ale ciężko to ogarnąć. Poza tym jeszcze biorę lek na niedoczynność tarczycy. I mam jeszcze leki na serce, ale do brania w awaryjnych sytuacjach. 🙈
 
No właśnie każdy inaczej liczy, ale chyba rzeczywiście to jest 37+0. Tak i od wtedy to już koniecznie torba spakowana 😉
To jest skomplikowane. Skończone 36 to 36.0, 37.0 to skończone 37.

Tak tłumaczył mi mój gin. Ja mam wizyty w czwartki i właśnie wtedy mam 0 na końcu i mój gin zawsze mówi wtedy, np. ostatnio "dziś mamy 35 skończone", a to było w dniu 35.0. On mówi że zawsze w ciąży mówimy tylko o tygodniach skończonych. Czyli jak miałam mieć podaną immonoglobuline w 28 tyg to powiedział, że mam się umówić od dnia 28.0.

Żeby sobie to łatwiej wytłumaczyć można spojrzeć od tyłu. Termin porodu to 40.0. Czyli 40 tydzień ciąży zaczyna się w dniu 39.1 a kończy w 40.0. Tak samo idąc od poczatku. 1 tydzień ciąży to teoretycznie dni od 0.0 do 1.0. Drugi tydzień skończony jest więc w dniu 2.0. Przynajmniej ja żyję w takim przeświadczeniu bo tak mówi mój gin.
 
Ja mam teraz 36+1 wg USG i 38 wg OM, więc przez najbliższe 2 tygodnie do wizyty u lekarza moim planem jest szpital I stopnia
 
To jest skomplikowane. Skończone 36 to 36.0, 37.0 to skończone 37.

Tak tłumaczył mi mój gin. Ja mam wizyty w czwartki i właśnie wtedy mam 0 na końcu i mój gin zawsze mówi wtedy, np. ostatnio "dziś mamy 35 skończone", a to było w dniu 35.0. On mówi że zawsze w ciąży mówimy tylko o tygodniach skończonych. Czyli jak miałam mieć podaną immonoglobuline w 28 tyg to powiedział, że mam się umówić od dnia 28.0.

Żeby sobie to łatwiej wytłumaczyć można spojrzeć od tyłu. Termin porodu to 40.0. Czyli 40 tydzień ciąży zaczyna się w dniu 39.1 a kończy w 40.0. Tak samo idąc od poczatku. 1 tydzień ciąży to teoretycznie dni od 0.0 do 1.0. Drugi tydzień skończony jest więc w dniu 2.0. Przynajmniej ja żyję w takim przeświadczeniu bo tak mówi mój gin.
Dziękuję 🙂 super to wytłumaczyłaś 😉
 
reklama
Do góry