reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2022

@BEJ* Ja podobnie jak @olala25 bym powiedziała, że idzie taka narastająca fala po brzuchu i potem stopniowo odpuszcza. Jest się w stanie odróżnić to od wypychania pleców przez dziecko.

@Kocka A jak zapatrywania na malowanie brzucha? Powiem szczerze, że jak kilkanaście lat temu wchodziło babyshower do Polski, to kompletnie mnie zniechęcaly zdjęcia wymalowanych brzuchów. Poza tym ja mam mało koleżanek - a jeszcze wtedy żadna nie miała dzieci czy nawet nie była w związku, w którym chciałaby o tematach dziecięcych myśleć
 
reklama
@BEJ* Ja podobnie jak @olala25 bym powiedziała, że idzie taka narastająca fala po brzuchu i potem stopniowo odpuszcza. Jest się w stanie odróżnić to od wypychania pleców przez dziecko.

@Kocka A jak zapatrywania na malowanie brzucha? Powiem szczerze, że jak kilkanaście lat temu wchodziło babyshower do Polski, to kompletnie mnie zniechęcaly zdjęcia wymalowanych brzuchów. Poza tym ja mam mało koleżanek - a jeszcze wtedy żadna nie miała dzieci czy nawet nie była w związku, w którym chciałaby o tematach dziecięcych myśleć
Ojj ja to unikam swiecenia brzuchem w ciazy, sesje tez chce miec taka elegancka, w sukienkach, tiulach a nie w samej bieliznie, zeby brzuch pokazac. Uwazam, ze ciazowe brzuszki sa super ale publicznie zawsze pokazuje zakryty, goly brzuchol jest tylko dla meza🤣
Ale niech kazdy robi co chce, jak komus podoba sie wrzucanie takich zdjec do sieci to jego sprawa😊
 
@BEJ* Ja podobnie jak @olala25 bym powiedziała, że idzie taka narastająca fala po brzuchu i potem stopniowo odpuszcza. Jest się w stanie odróżnić to od wypychania pleców przez dziecko.

@Kocka A jak zapatrywania na malowanie brzucha? Powiem szczerze, że jak kilkanaście lat temu wchodziło babyshower do Polski, to kompletnie mnie zniechęcaly zdjęcia wymalowanych brzuchów. Poza tym ja mam mało koleżanek - a jeszcze wtedy żadna nie miała dzieci czy nawet nie była w związku, w którym chciałaby o tematach dziecięcych myśleć
O nie, mój brzuszek jest nietykalski :) no i na szczęście zatejpowany więc nie miałyby gdzie malować :p
To moje baby shower bedzie tylko z nazwy, bo czuje ze nawet tematy dzieciowe nie będą pociagajace. Moje koleżanki już mają dzieci trochę za sobą. Jedna cieszy sie, ze w końcu wróciła do pracy, a druga jest świeżo rozwiedziona i obecnie zaczyna nowy rozdział w życiu. Ta moja ciąża jest już trochę passe 😂
 
O nie, mój brzuszek jest nietykalski :) no i na szczęście zatejpowany więc nie miałyby gdzie malować :p
To moje baby shower bedzie tylko z nazwy, bo czuje ze nawet tematy dzieciowe nie będą pociagajace. Moje koleżanki już mają dzieci trochę za sobą. Jedna cieszy sie, ze w końcu wróciła do pracy, a druga jest świeżo rozwiedziona i obecnie zaczyna nowy rozdział w życiu. Ta moja ciąża jest już trochę passe 😂
Myślę, że sobie nie odpuszcza i uraczą Cię opowieściami ciążowymi, porodowymi, niemowlakowymi itp ;)
 
U mnie tak nisko 3 dzieci, z czwartym nie pamiętam, ale to był poród w 34tc i w ogóle ciągle komplikacje. Natomiast szyjka za każdym razem inaczej u mnie pracuje.
Czyli teraz czwarte dzieciątko 😍 Jejku ja bym chciała się dorobić takiej gromadki, ale późno się za to wzięłam i teraz nie dość, że ciąża praktycznie geriatryczna, to jeszcze z problemami 🙈
 
Czyli teraz czwarte dzieciątko 😍 Jejku ja bym chciała się dorobić takiej gromadki, ale późno się za to wzięłam i teraz nie dość, że ciąża praktycznie geriatryczna, to jeszcze z problemami 🙈
też miałam takie marzenia, ale jakoś ten czas tak zasuwa, że wyszło jak wyszło... jak skończę z dwójka to już będę super szczęśliwa!
 
u mnie to ognisko wyszło w badaniu prenatalnym I trymestru i II trymestru też, na kolejnym, ostatnim lekarz już nic nie powiedział, teraz sobie zdałam z tego sprawe 😅 ogólnie to przestałam o tym myśleć, bo bardzo mnie uspokoił, że wiele dzieci to ma i nie ma to znaczenia klinicznego jeśli nie idzie z markerami chorób genetycznych, że znika to po porodzie albo na jakimś etapie ciąży i nie wiąże się z konsekwencjami...
Mi lekarz tłumaczył podobnie. 😉 Czytałam też, że ok 5 % zdrowych dzieci ma takie ognisko i to nie jest żadna dysfunkcja. W każdym bądź razie lekarz powiedział, że w ogóle tym się nie przejmować. I tak też robię 😉
 
reklama
A moja dalej fika w tym brzuchu dziś ta ja czuję w miejscach gdzie jeszcze nigdy nie czułam ale ewidentnie zmienia pozycje w czasie moich bardzo aktywnych dni - wczoraj taki mialam.
A co do odpoczynku w czasie ciąży to tak jak mówiłyście to kobieta czuje na ile jej organizm w danym momencie pozwala ja tak funkcjonuje od 2 miesięcy są dni że całe przeleże bo czuje ze nie dam rady że źle to wpływa na mój brzuch a są dni że spokojnie mogę coś porobić.
W poniedziałek wizytę już nie mogę się doczekać, ciekawe co powie na temat ułożenia i co z szyjka.
 
Do góry