reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2022

reklama
Urodziłam 4 dzici sn w różnych latach
Pierwsze 17,5 roku temu naj młodsze miesiąc temu i nie wiem jak to działa pamiętam że boli momentami tak że oddechu nie można złapać ale skurcze parte jak dla mnie tylko picia piecze prawie pali ale nie boli 😊
Ale ja to szybkie porody ok 3-5h skurczy Góra 10 min partych i koniec🙈😆
Chciałabym, aby ten pierwszy poród był spokojny, i wmawiam sobie, ze moje bolesne miesiączki i poród to będzie bardzo podobny ból🙈
 
Ja z każdej strony próbowałam ogarnąć ten rossnę, zarejestrowałam się żeby te premium za 1gr dostać i nic… zero odzewu, wiec sobie darowalam
W aplikacji -> ustawienia (kółko zębate) -> Rossne mam 2 rzeczy:
- status Oczekuję na dziecko i tam wpisana przewidywana datę porodu
- włączony guzik newsletter Rossne

Maila o pampersach dostałam w 34tc (6 tyg przed PTP wpisanym do statusu oczekujacej)
 
Chciałabym, aby ten pierwszy poród był spokojny, i wmawiam sobie, ze moje bolesne miesiączki i poród to będzie bardzo podobny ból🙈
Bo tak będzie 😊
Ja przy tym porodzie miała ułożony dokładny plan porodu i chodz w szpitalu w którym rodziłam nie został wzięty od mnie to wszystko poszło według niego wręcz powiedziała bym że położna która mnie przejęła na 2,5h przed narodzinami bo o 19 zaczynała pracę to anioł ze słany z nieba 🙈
Pierwsza z która miała styczność do godz 19 od 16 była zimna jak lód kazała mi się położyć do łóżka podłączone ktg i już dobrze że mój byl ze mna było chociaż do kogo buzie otworzyć 😔
I nagle zmiana wpada Młoda położna ok 30 lat uśmiechnięta od ucha do ucha a wszystko co proponowała było z mojej listy życzeń planu porodu jak by go Czytała a nikt przecież nie miał go w rękach
Zrobiła aromaterapię bo u mnie w szpitalu jest tak możliwość ciągle dawała wskazówki mojemu m co ma robić jak pomagać jak masować bo dla niego to był pierwszy poród dla mnie 4 tak wyszło 🙈
Była możliwość włączenia muzyki więc włączył mi mój m radyjko nowaradio ale fajne piosenki leciały polskie pamiętam do tej pory na same narodziny malej leciała urszula niebo dla ciebie mam🥲🥲🥲 aż łezka się kręci w oku
Zezwoliła pochodzić poruszać się
Zaproponowała lewatywę na przyspieszenie i że po niej będzie lepiej w kazdej pozycji rodzić i bez niespodzianek zgodziłam się bo tak właśnie chciałam 😊 pozwoliła siedzieć pod prysznicem 30 m8n jak będę czuć się dobrze mogę i 45min siedziałam 45 tak było dobrze po tej lewatywie i przy skurczach 🙈☺chciałam by chronić moje krocze żebym urodziła bez nacięcia a położna sama wyskakuję czy byłam nacinana ja że tak przy każdym a ona i dlaczego i że ona zrobi wszystko by uchronić krocze przed cięciem ...i udało się nic nie miała cięte 😃😃😃 a porównać poród z nacieciem a bez ti jak porownanie noebo a ziemia po 2 h od porodu nie czułam się jak bym urodziła a jak bym miała @
Chciała dotknąć główki małej w trakcie akcji i ona też pyta chcesz madziu dotknąć główki córeczki ☺
Poród wymarzony
Rodziłam w pozycji kolanowo łokciowej do zejścia całej glowki w kanał na ostatnim skurczu poprosiła mnie położna o położenie się w standardowej pozycji na plecach.....
Poprostu miałam poród taki jak sobie wymarzyłam tobie też takiego życzę z całego ❤🤗😘
 
Ostatnia edycja:
Bo tak będzie 😊
Ja przy tym porodzie miała ułożony dokładny plan porodu i chodz w szpitalu w którym rodziłam nie został wzięty od mnie to wszystko poszło według niego wręcz powiedziała bym że położna która mnie przejęła na 2,5h przed narodzinami bo o 19 zaczynała pracę to anioł ze słany z nieba 🙈
Pierwsza z która miała styczność do godz 19 od 16 była zimna jak lód kazała mi się położyć do łóżka podłączone ktg i już dobrze że mój byl ze mna było chociaż do kogo buzie otworzyć 😔
I nagle zmiana wpada Młoda położna ok 30 lat uśmiechnięta od ucha do ucha a wszystko co proponowała było z mojej listy życzeń planu porodu jak by go Czytała a nikt przecież nie miał go w rękach
Zrobiła aromaterapię bo u mnie w szpitalu jest tak możliwość ciągle dawała wskazówki mojemu m co ma robić jak pomagać jak masować bo dla niego to był pierwszy poród dla mnie 4 tak wyszło 🙈
Była możliwość włączenia muzyki więc włączył mi mój m radyjko nowaradio ale fajne piosenki leciały polskie pamiętam do tej pory na same narodziny malej leciała urszula niebo dla ciebie mam🥲🥲🥲 aż łezka się kręci w oku
Zezwoliła pochodzić poruszać się
Zaproponowała lewatywę na przyspieszenie i że po niej będzie lepiej w kazdej pozycji rodzić i bez niespodzianek zgodziłam się bo tak właśnie chciałam 😊 pozwoliła siedzieć pod prysznicem 30 m8n jak będę czuć się dobrze mogę i 45min siedziałam 45 tak było dobrze po tej lewatywie i przy skurczach 🙈☺chciałam by chronić moje krocze żebym urodziła bez nacięcia a położna sama wyskakuję czy byłam nacinana ja że tak przy każdym a ona i dlaczego i że ona zrobi wszystko by uchronić krocze przed cięciem ...i udało się nic nie miała cięte 😃😃😃 a porównać poród z nacieciem a bez ti jak porownanie noebo a ziemia po 2 h od porodu nie czułam się jak bym urodziła a jak bym miała @
Chciała dotknąć główki małej w trakcie akcji i ona też pyta chcesz madziu dotknąć główki córeczki ☺
Poród wymarzony
Rodziłam w pozycji kolanowo łokciowej do zejścia całej glowki w kanał na ostatnim skurczu poprosiła mnie położna o położenie się w standardowej pozycji na plecach.....
Poprostu miałam poród taki jak sobie wymarzyłam tobie też takiego życzę z całego ❤🤗😘
Matko jedyna, aż się miło czyta, nie wiem czy w moim szpitalu w ogóle są jakieś młode położne, w kwietniu leżałam z kolka nerkowa to powiem szczerze, że same nabzdyczone kobiety chodziły, strach było się odezwać… czuje, ze jak zajdę w odpowiedniej godzinie, to któraś dostanie po prostu kopertę, żeby traktowanie było w miarę, żebym przy tym pierwszym porodzie nie zniechęciła się w ogóle do porodów…
 
Czy też macie wahania nastrojów🤔 zdarza mi się płakać nagle, bez powodu 🤦‍♀️
Miała tak na ok 3-2 tygodnie przed porodem płakała z byle powodu że mój m krzywo spojrzał że pewnie nie chce byc ze mną przy porodzie
że w filmie wzruszająca scena
ba czasem same słowa narratora w serialu czy filmie doprowadziły mnie do łez
Że tramwaj mi uciekł
a że czuję się samotna
a że urodzę pewnie po terminie i będę mieć poród wywoływany
bo lekarz stwierdził że nic nie widać żebym urodziła w najbliższym czasie
Z igły widły i płacz 😁
 
Mam identyczne, muszę powstrzymać łzy kilka razy dziennie a jak już zacznę ryczeć to nie mogę się uspokoić i te łzy spowodować jakąś pierdołą.
Mam pytanie z innej beczki może ktoś ma.podobny problem. Pojawiły mi się w trakcie ciąży tak około 7 miesiąca plamki na policzku wyglądające jak plamki po trądziku, tylko że w tym miejscu nie miałam żadnych pryszczy. Opalać się nie opalałam, używam spf, a plamki jak się pojawiły tak nie chcą zniknąć. Może któraś z Was ma podobnie i może coś poradzić 😀
 
reklama
Matko jedyna, aż się miło czyta, nie wiem czy w moim szpitalu w ogóle są jakieś młode położne, w kwietniu leżałam z kolka nerkowa to powiem szczerze, że same nabzdyczone kobiety chodziły, strach było się odezwać… czuje, ze jak zajdę w odpowiedniej godzinie, to któraś dostanie po prostu kopertę, żeby traktowanie było w miarę, żebym przy tym pierwszym porodzie nie zniechęciła się w ogóle do porodów…
W moim kiedyś też był same starsze ☺
Ale czasy się zmieniły i widzę że one też zostały zmienione...ogólnie szpital którym rodziłam to często zatrudnienia młodych lekarzy na staże itp. Są studenci i może co po niektórzy po praktyce i stażu czują się związani ze szpitalem i zostają w nim już na stałe 😊
Tym bardziej że szpitale zmagają się z brakami kadrowymi nie od dziś a większość młodych lekarzy, położnych i pielęgniarek ucieka za granicę 😊
Zawsze trza mieć nadzieję i iść na tą porodówkę z uśmiechem na twarzy przecież poród to nic innego jak to pierwsze spotkanie z tym naszym ukochanym upragnionym maleństwem i to oznacza że jeszcze tylko kilka godzin minut chwil i weźmiemy je w ramiona ucałujem i bynajmniej do 18 nie opuści nas na krok
Ja uśmiechała się cały czas nawet na sorze i korytarzu porodówki i sali ( tu to się ze mnie śmiali że chyba tak bardzo nie boli skoro się uśmiecham ale żartowałam jak się nie cieszyć skoro nadszedł ten nasz dzień ten ktorego wyczekiwałam od ok 3 tyg 😊
Nie ma co iść do porodu z duszą na ramieniu 😉
Głowa do góry pełny uśmiech i nadzieja że wszysko pójdzie jak chcemy😛
A wtedy nie ma bata MUSI TAK BYĆ 😃
 
Do góry