reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2022

Dziękuje 🤗🤗
Tak jak ktoś ma dobre wspomnienia z porodu to inaczej podchodzi do tej kwestii.
Przy pierwszym porodzie mąż nie mógł ze mną być ( covid ) nawet odwiedzić mnie nie mógł. Chodź jak tylko miałam maluszka przy sobie o wszystkim zapomnialam. Bardzo szybko wróciłam do sobie o 17. 50 cc a przed 5 rano już chciałam żeby mnie pionizowali. Położne proponowały żebym wypoczywa i chciały by Ignaś był z Nimi ale ja wolałam go mieć przy sobie. Dali mi go do łóżka leżał ze mną, chciał ssać cyca także po porodzie było naprawdę dobrze ;)
Teraz chciałabym żeby mąż był przy mnie. Całkiem inaczej będę się czuła.
Tak za późno się obudziłam żeby próbować załatwić zaświadczenie. Wcześniej na luzie podchodziłam a teraz im blizej porodu tym większy strach 🫣
Zawierzę wszystko Matce Bożej co ma być to będzie. Nie minie mnie to. Najważniejsze żeby Zosia urodziła się cała i zdrowa 🥰
Dokładnie, poród jaki by nie był trzeba przetrwać, a wszystko dla pięknej nagrody :)
 
reklama
Ty wiesz najlepiej co jest dobre dla Ciebie i Twojego dziecka. Nie przejmuj się tego typu komentarzami, chociaż wiem, jak mogą być raniące. Mam nadzieję, że trafisz na lekarza, który tym razem nie będzie zwlekał i wykona cc, jesli porod nie bedzie postepowal. Na pewno przy przyjęciu do szpitala mów lekarzom i położnym przy każdej okazji o doświadczeniach z pierwszego porodu, oni też nie będą chcieli ryzykować powtórki.
Dziękuje bardzo , to miłe co piszecie 🤗😘 jeśli poród sam bd postępował to myśle ze aż tak zle nie będzie.
Tak bd mówić o swoich doświadczeniach. Mój ginekolog stwierdza, ze zrobia mi cc bo nikt nie będzie ryzykował powtórki z rozrywki ale skierowania nie chce wypisać 🫣
Poród już niedługo - 20 październik, dziś wizyta u ginekologa prowadzącego Aa ciekawa jestem bardzo jak szyjka jak maluszek. 🤩🤩
 
Dziękuje bardzo , to miłe co piszecie 🤗😘 jeśli poród sam bd postępował to myśle ze aż tak zle nie będzie.
Tak bd mówić o swoich doświadczeniach. Mój ginekolog stwierdza, ze zrobia mi cc bo nikt nie będzie ryzykował powtórki z rozrywki ale skierowania nie chce wypisać 🫣
Poród już niedługo - 20 październik, dziś wizyta u ginekologa prowadzącego Aa ciekawa jestem bardzo jak szyjka jak maluszek. 🤩🤩
nie martw się 😘 ja tez nie wspominam miło
Pierwszego porodu. Duże dziecko, 2h parcia na marne, balonik, oksy, ból. Nikt nie ma prawa mówić co powinnaś czuć i dwa prostu mogą się diametralnie od siebie różnic. Dla mnie to głównie przez ból jest to traumatyczne przeżycie i gdyby była
Możliwość od razu brałabym znieczulenie zewnatrzoponowe ale niestety nie ma takiej możliwości w moich szpitalach 🤷‍♀️..
tak jak z ciąża jedna przytyje 5kg, ma piłeczkę i ciąża to błogosławiony stan, a druga przechodzi ja ciężko i ma komplikacje. Uszy do góry, wszystko będzie dobrze 😘
 
nie martw się 😘 ja tez nie wspominam miło
Pierwszego porodu. Duże dziecko, 2h parcia na marne, balonik, oksy, ból. Nikt nie ma prawa mówić co powinnaś czuć i dwa prostu mogą się diametralnie od siebie różnic. Dla mnie to głównie przez ból jest to traumatyczne przeżycie i gdyby była
Możliwość od razu brałabym znieczulenie zewnatrzoponowe ale niestety nie ma takiej możliwości w moich szpitalach 🤷‍♀️..
tak jak z ciąża jedna przytyje 5kg, ma piłeczkę i ciąża to błogosławiony stan, a druga przechodzi ja ciężko i ma komplikacje. Uszy do góry, wszystko będzie dobrze 😘
Zgadzam się w 100 % 🤗
Planuje rodzic w Piasecznie tam jest możliwość skorzystania z znieczulenia także nie jest zle ;)
Wiadomo, matka dla dobra swojego dziecka zniesie każdy ból i to niepodległa dyskusji. Najważniejszy jest maluszek a reszta to rzecz drugorzędowa.
Dziękuje bardzo za wsparcie. 😘
A Ty już po 2 porodzie ?? 🫣
 
Zgadzam się w 100 % 🤗
Planuje rodzic w Piasecznie tam jest możliwość skorzystania z znieczulenia także nie jest zle ;)
Wiadomo, matka dla dobra swojego dziecka zniesie każdy ból i to niepodległa dyskusji. Najważniejszy jest maluszek a reszta to rzecz drugorzędowa.
Dziękuje bardzo za wsparcie. 😘
A Ty już po 2 porodzie ?? 🫣
gdzie tam 😂😂😂, lekarz dawał mi tydzień (minął wczoraj) a ja w zasadzie czuje się coraz lepiej.. jedyne co to spać w nocy nie mogę i wczoraj trochę skurcze się zaczęły ale w nocy się całkiem uspokoiły.. myśle, ze mała Zeszła jeszcze niżej bo dzisiaj ciężko
Mi się chodzi i czuje jak podnoszę nogi, ze mała już jest na maksa nisko .. ale kiedy wyjdzie to już chyba nikt nie zgadnie 😂😂😂😂
 
A czego można tu nie rozumieć ?? 🫣 tak boje sie przez doświadczenie w pierwszym porodzie.
Miałam wywoływany poród, dzień wcześniej balonik ( nie wiem
Czy mialas ale ogólnie bardzo nieprzyjemne wypycha Cir od środka bo on sie napełnia np ja go miałam od 18 do 7 rano , doszło do krwawienia ) na drugi dzień próba porodu czyli co oksytocyna - jedna nie pomogła to druga. Przebicie pęcherzyka tez nie pomogło. Bole naturalne które miałam przy tych sztucznych były pikusiem. Czujesz ból okropny a nie możesz przeć itp oczywiście musiałam cały czas leżeć nie mogłam wstać przez 10 h bo byłam podłączona jak nie pod kroplówkę to pod ktg. Zaczęło skakać mi ciśnienie, chcialam
Wymiotować nie moglam
Bo nie mialam
Czym. Uwierz w tamtej chwili marzyłam żeby rodzie naturalnie bym mogła działać . Zreszta do szpitala szlam z nastawieniem na poród SN bo tak ustaliłam z ginekologiem prowadzącym i on odbierał mój poród.
Jak już opadlqm z sil i ciśnienie dalej skakało moja Polozna wręcz wykrzyczała żeby już mnie nie męczył ginekolog tylko zrobil cc.
Co sie okazało - dodatkowo dziecko owinęło sie pępowina.
Wiec dalej zastanawiasz sie czemu boje sie porodu SN ? Krotka opowiedz boje sie ze znowu bd zmuszeni podac mi oksytocynę, która zle na mnie działa a przede wszystkim boje sie ze dziecko bd owinięte pępowina Aa nikt tego wcześniej nie sprawdzi..
j
Miałam poród wywoływany 2 razy
Za pierwszy razem właśnie w wieku 16 lat bo małej się nie śpieszyło i tak zadecydował lekarz ze względu też na mój wiek wtedy dostałam żel na szyjkę i poskutkowało
I 2 raz 3 poród bo w dniu terminu w szpitalu lekarze stwierdzili mało wód płodowych co przy porodzie okazało się nie prawdą bo się schowały....
Właśnie tz balonikiem a dokladnie cewnikem foleya a wszczesniej masaż szyjki i odklejanie pęcherza.....

Nie za rzucam ci niczego to twój wybór 😊
Ja na odwrót byłam gotowa znieść wszystko byle nie mieć cc bo dla mnie to operacja i nie wiadomo jak może się dla mnie skończyć o w porownaniu do ciebie Bałam się i boję na przyszłość cc
 
Miałam poród wywoływany 2 razy
Za pierwszy razem właśnie w wieku 16 lat bo małej się nie śpieszyło i tak zadecydował lekarz ze względu też na mój wiek wtedy dostałam żel na szyjkę i poskutkowało
I 2 raz 3 poród bo w dniu terminu w szpitalu lekarze stwierdzili mało wód płodowych co przy porodzie okazało się nie prawdą bo się schowały....
Właśnie tz balonikiem a dokladnie cewnikem foleya a wszczesniej masaż szyjki i odklejanie pęcherza.....

Nie za rzucam ci niczego to twój wybór 😊
Ja na odwrót byłam gotowa znieść wszystko byle nie mieć cc bo dla mnie to operacja i nie wiadomo jak może się dla mnie skończyć o w porownaniu do ciebie Bałam się i boję na przyszłość cc
Tak jak ty boisz sn ja bałam się cc i nie miała nic złego na myśli naprawdę
Mój m ma znajomego którego dziewczyna przypuszczam przechodziła to samo co ty raz że po 10 dniach od terminu jej wywolywali poród przez 2 dni roznymi sposobami które prowadziły do bolesnych skurczy i tyle bez akcji żadnej i ja 3 dzień zrobili jej cc .....
Mały ich ma 4,5 roku znajomy chciał by mieć jeszcze jedno dzidzi ale ona tak psychicznie się zablokowała że powiedziała że nigdy wiecej w życiu nawet ostatnio pieluszkę 1 zabierał by jej pokazać że nóż widelec coś poczuje.....dostałam biedny opieprz 😔

Dlatego pytalam czemu tak bardzo chcesz cc...
Teraz rozumiem
 
@MimiiMalwina Mnie najbardziej dziwi, że Ty wcale nie jesteś daleko od tego kryterium czasu - ile to będzie? 21 miesięcy? Medycyna nie matematyka a tutaj się lekarz uczepil jak rzep, że 18 miesięcy minęło. Ale pewnie patrzy nie przez pryzmat ryzyka dla macicy tylko swojej ewentualnej odpowiedzialności prawnej za stosowanie procedur :(
 
reklama
gdzie tam 😂😂😂, lekarz dawał mi tydzień (minął wczoraj) a ja w zasadzie czuje się coraz lepiej.. jedyne co to spać w nocy nie mogę i wczoraj trochę skurcze się zaczęły ale w nocy się całkiem uspokoiły.. myśle, ze mała Zeszła jeszcze niżej bo dzisiaj ciężko
Mi się chodzi i czuje jak podnoszę nogi, ze mała już jest na maksa nisko .. ale kiedy wyjdzie to już chyba nikt nie zgadnie 😂😂😂😂
Czyli jesteś po terminie? 🫣 u mnie tez czuje, ze jest nisko. A w nocy to norma spać nie można - każda pozycja nie wygodna Aa o po 6 pobudka to druga pociecha budzi 😅
Dostałaś jakieś skierowanie do szpitala ??
 
Do góry